Plíseň na nohou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
slune
Stálice 85 příspěvků 31.07.14 14:57
PLÍSEN na nohou

Chci se zeptat když mám plísen na noze mezi prsty. Mažu krémem na plísen. Puchýřky prasknou a udělá se stroupek je to v pořádku? nikdy jsem to neměla. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
EmimiaEmama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.14 15:01

Já taky, zplesnivěla mi celá noha :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.14 15:04

Plíseň jak to vypadá, mě jednou hrozně svědily nohy, asi 2 dny jsem mazala krémem na plíseň a dobrý, pak se mi trochu oloupala kuže mezi prstama, ale jinak si nedokážu představit jaké más puchýřky…

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 31.07.14 15:07
@slune píše:
Chci se zeptat když mám plísen na noze mezi prsty. Mažu krémem na plísen. Puchýřky prasknou a udělá se stroupek je to v pořádku? nikdy jsem to neměla. Děkuji
:nevim:, netuším já neměla, ale známá měla a říkala, že musela brát ATB - nemohla se toho zbavit, dostala to asi na bazénu :|.
slune
Stálice 85 příspěvků 31.07.14 15:12

Jsou to takové malinké puchýřky. Včera jsem dostala matičkua kde včera byl puchýřek tam po namazání dnes mám stroupek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.14 15:26

Napíšu ti jméno mastičky navečer :-)

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 31.07.14 15:30

@slune mazat mazat mazat a i když už nebude na kůži nic vidět tak ještě cca 2 týdny mazat.. plísně se rády schovají do hlubších vrstev kůže. A že se udělaly stroupky je dobré znamení, že se něco děje. Co máš za mastičku?

slune
Stálice 85 příspěvků 31.07.14 15:42

Candibene krém

slune
Stálice 85 příspěvků 31.07.14 15:49

Holky budu moc ráda když mi poradíte díky

prcek_14
Kecalka 135 příspěvků 31.07.14 22:05

Exoderil mi pomohl uplne suprove suprove

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.16 19:56
plisen

Hojte lidicky udelala se mi plisen na nohou mezi prsty jen na jedne noze :think: :think: muzu to mazat calciovou masti :nevim: :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 22:05

Holky poraďte udělala se mi plísen mezi dvěma prsty na jedné noze. Mám dojem, že po mastičce je to snad ještě horší. Používám Clotrimazol. Pokožka je taková bílá a jakoby mokrá a asi se bude loupat. Vždycky namažu a pak zalepím náplastí, neumím si představit to patlat jen v ponožce. Ponožky peru ted pro jistotu na 60, používám každý den nový ručník jen na nohy. Ach jo, nevím no. Ted zkouším ocet. Ani nevím, odkud to mám. :pocitac: Prosím anonym, se stydím. :oops:

Aduš8
Kelišová 5238 příspěvků 15.05.19 22:11

Mazat, nelepit a nechat dýchat. Co nejvíc na vzduchu, ať se to nepaří, tím se tvoří živná půda pro množení plísně. Mastička zabere až po delší době a standardně se to nejdřív zhorší, než to začne mizet. Plíseň se dá chytit v bazénu, z půjčených bot, ale může vzniknout sama zapařením. Nechápu, za co by se člověk měl stydět :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 22:16
@Aduš8 píše:
Mazat, nelepit a nechat dýchat. Co nejvíc na vzduchu, ať se to nepaří, tím se tvoří živná půda pro množení plísně. Mastička zabere až po delší době a standardně se to nejdřív zhorší, než to začne mizet. Plíseň se dá chytit v bazénu, z půjčených bot, ale může vzniknout sama zapařením. Nechápu, za co by se člověk měl stydět :nevim:

no stydím se. Nikdy jsem tyto problémy neměla a ted již podruhé během pár měsíců. Právě že v bazénu ani nikde takhle jsem nebyla, boty si nepůjčovala. Spíš mi přijde, že mám ty dva prsty hrozně nalepené na sebe a paří se no.
S tím lepením je to na prd, já když si představím, že se to všechno opatlá do ponožky a pak v té ponožce půjdu spát nooo nic moc. A jo, spím v ponožkách :D. Nohy větrám hodně po koupání, přes den mám ponožky, opět nechci prostě si tu plísen roznášet po celém bytě.
Nemáš doporučení na jinou mastičku z lékarny? Mažu zatím pár dní.

Ou
Echt Kelišová 8170 příspěvků 15.05.19 22:19

Tak kup nějaké jiné antimykotikum. Než se namažeš, koupej nohy v hypermanganu a pak je důkladně osuš - ručníkem co budeš vyvářet a pak je teprve namaž.

60°je málo, přidávej sanytol na prádlo na dezinfkeci. A tedy vyhoď všechny ponožky, co jsou z umělých vláken, tam se ty plísně drží lépe.

Plus je nezbytné dezinfikovat i všechny boty co nosíš a tedy chce to nechat boty ponošení vždy pořádně vyschnout - ideálně je nenosti dva dny za sebou a střídat.

Plíseň potřebuje vlhko, aby rostla, je tedy třeba dezinfikovat co jde a držet to co nejvíc v suchu.

Není se za co stydět, není to známka španté hygieny, prostě se stane, no.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama