Plíseň na nohou u dítěte 1,5 roku

Adrik
9.2.10 14:19

Plíseň na nohou u dítěte 1,5 roku

Objevila jsem asi plíseň na nohou, resp. v meziprstí u dcery 1,5 roku. Loupe se jí tam kůže, jakoby mokvá. Nožičky i dost zapáchají. Má někdo zkušenost? Díky Adriana

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

IMI
2766
9.2.10 14:35

Zkusenost u deticek nemam, ale u dospelejch jo. Jdi s ni k Dr. napise nejakou masticku. Ponozky jenom z cisty bavlny, boty nejlepe kozeny a vsude v backurkach. A jestli chodite do bazenu, tak bych prestala, az se ji to vyleci a s botickama gumovejma do vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
9.2.10 14:52

nejlepší asi bude jít na kožní a tam ti určitě poradí.My jsme měli podobný problém u chlapečka(loupala se mu kuže na nožičkách, ale nevím jestli to byla přímo plíseň)a pomohla nám černá mast. Na noc jsem mu namazala nožičky(jen na postižená místa), dala bavlněný ponožky a za pár dní to přešlo a od té doby se to už neobjevilo.Ale zašla bych i na kožní, Hodně štěstí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
9.2.10 22:40

Ahoj,
já zkušenost mám. Doporučuju mazat Canestenem (můžou to děti dle příbalového letáku od 2 let, ale nebála bych se to použít i v tom roce a půl). Nám pomohlo mazat i Imazolem nebo při lehčím náznaku Rybilkou. Podle popisu to máte ještě docela mírné.
Během léčby by měla nožička co nejvíc větrat. Pokud se jí v botičkách dost potí nohy, tak to pak léčba nemá moc efekt. Takže ideálně chodit doma v ponožkách - a pak, až se to zlepší, tak dávat zase bačkůrky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2358
8.5.13 19:54

Ahoj,
obnovuji diskuzi protože na tohle téma je jich tu několik.
Dvouletá dcera si z bazénu donesla plíseň na nožičce. Na kožním nám včera napsali Micetal krém. Jenže v příbalovém letáku je že se nemá používat u dětí do deseti let ale už není uvedeno proč. Takže teď řeším jestli jí to mám mazat nebo ne. Lékárnice mi řekla že by tím ASI nemazala. Zítra zavolám k doktorce a poptám se ale teď to malou docela svědí. Mazaly byste nebo radši ne? Už jsme vyzkoušely hypermangan ale pořád se drbe.
Díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
678
17.8.13 12:47

Ahoj syn 15 měsíců má olupující kůži na nožkách i rukách. Má to asi 5 dní. Bude to nejspíš plíseň, ale nevím kde k tomu přišel, my to doma nikdo nemáme a na koupališti jsme nebyli. Mazala bych i krémem bez doktorky, ale má to i na ručkách. nijak to nemokvá, není to červení, jen se loupe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2358
17.8.13 20:15

@Sazkarka
My jsme to měli na nohou. Nejdřív jsme mazaly Micetalem. Dr mi řekla že to fakt můžou i malý děti. Ten potom došel ale ještě to nebylo úplně OK. Tak jsme na radu dr koupila Exoderil kapky a je to v pohodě.
Je možný že je to plíseň ale spíš mi to přijde jako hodně suchá kůže. Zkus to den, dva promazávat třeba vazelínou. Kdyby to nepomohlo tak radši zajdi na kožní. Dobrý jsou koupele v dubový kůře, umýt slabým (jenom světle růžovým) roztokem hypermanganu nebo slaboučký octový roztok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama