Jak se zbavit plísně na oknech i na žaluziích?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 26.03.19 10:42
Plíseň na oknech i žaluzie

Ahoj holky, jako každý rok po zimě nám plesnivý guma na oknech a spodní část žaluzií. Co na to? Savo pomůže jen na chvíli a to problém nevyřeší. Doma pravidelně větráme, máme zapnutý odvlhčovač a stějně je problém.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Loopy
Povídálka 15 příspěvků 26.03.19 10:50

ahojky :mavam:

já to mám 10× krát horší a navíc mám to černý i na zdi. Jak píšeš savo nepomůže. Odvlhčovač mi taky nepomohl. Tady je to starej zaizolovaný barák a my s tím nic neuděláme. Okna stírám, větrám a udržuji vlhkost pod 60%, ale jak píšu nám je to k ničemu… :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 10:56

@pocker máme naprosto to samé, ale také tak 10× horší a to je to panelák. Savo nepomůže, jen vybělí. Ještě me napadlo zkusit vymalovat Primalexem proti plísním, ale s tím nemám zkušenost. Rady typu hodně větrej atd. už mi lezou krkem. Celou zimu větrám, topím a odvlhčuju a stále to tu je. Podle mě je problém ve vzduchotechnice v domě.

Loopy
Povídálka 15 příspěvků 26.03.19 11:05
@Anonymní píše:
@pocker máme naprosto to samé, ale také tak 10× horší a to je to panelák. Savo nepomůže, jen vybělí. Ještě me napadlo zkusit vymalovat Primalexem proti plísním, ale s tím nemám zkušenost. Rady typu hodně větrej atd. už mi lezou krkem. Celou zimu větrám, topím a odvlhčuju a stále to tu je. Podle mě je problém ve vzduchotechnice v domě.

Joo taky když mi někdo řekl na to ať větrám a topím a pak jsem viděla vyúčtování za plyn a plíseň všude, tak jsem myslela, že ho kopnu do zadele :pocitac: . Mě teda zplesnivěl gauč i od té zdi a dokonce kuchyň. Vše 3 měsíce staré a jelikož je to městský byt, nabídli nám jiné bydlení

ivašot.
Kelišová 7495 příspěvků 26.03.19 11:09
@Loopy píše:
Joo taky když mi někdo řekl na to ať větrám a topím a pak jsem viděla vyúčtování za plyn a plíseň všude, tak jsem myslela, že ho kopnu do zadele :pocitac: . Mě teda zplesnivěl gauč i od té zdi a dokonce kuchyň. Vše 3 měsíce staré a jelikož je to městský byt, nabídli nám jiné bydlení

Tak tohle je docela mazec. Šla bych jinam, než přijdete o zdraví.

Loopy
Povídálka 15 příspěvků 26.03.19 11:13
@ivašot. píše:
Tak tohle je docela mazec. Šla bych jinam, než přijdete o zdraví.

Ano. Tohle se dá řešit jenom už jiným bytem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 11:13

@Loopy no teda tak to je mazec. To bych šla jinam, zvlášť pokud to není váš byt a nabídli vám jiné bydlení. Ale ten nábytek bych chtěla asi proplatit. Máte děti? Jak jsou na tom se zdravím, když jsou v tomhle?

Loopy
Povídálka 15 příspěvků 26.03.19 11:20
@Anonymní píše:
@Loopy no teda tak to je mazec. To bych šla jinam, zvlášť pokud to není váš byt a nabídli vám jiné bydlení. Ale ten nábytek bych chtěla asi proplatit. Máte děti? Jak jsou na tom se zdravím, když jsou v tomhle?

Ano mazec to je obvzlášť když mám malé děti. Tak, že jsem to řešila hned jak se to objevilo a vygradovalo to až do téhle míry i se Savem, větráním a topením. Znalec od města nám řekl, že je to tím, že užíváme byt :zed: :roll:
Nábytek nám neproplatí to by jsme museli to hnát přes právníka atd.Ale zase nám vyjdou vstříc, že nám vymění byt a než se přestěhujeme neplatíme nájem. Zdraví dětí je NAŠTĚSTÍ ! zatím v pořádku, ale kdo ví jak by to vypadalo kdyby jsme v tomhle žili přes rok a více :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 11:25

@Loopy tak aspoň, že město je v pohodě a dají vám nové bydlení.

Loopy
Povídálka 15 příspěvků 26.03.19 11:31
@Anonymní píše:
@Loopy tak aspoň, že město je v pohodě a dají vám nové bydlení.

V tom bych nebyla ani kdyby nedali nám byt. Jen je potřeba využít všech práv a všeho, co s tím jde udělat :palec: Když to máš jen takhle tak hlídat, čistit a hledat tu příčinu. Myslím, že jestli máš Ceresit nebo jak se to jmenuje.. upřímně myslím, že je k ničemu. Zkusit třeba jiný odvlhčovač.
Hezký den a ať se ti ta plíseň ztratí :mavam:

hakna
Kecalka 263 příspěvků 26.03.19 11:40

Jsou to špatně udělaná okna, vzniká tepelný most a sráží se vlhkost-špatná izolace a pomůže pouze vyměnit okna za kvalitní a správnou stavební technologií zabudovaná…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 11:44

@Loopy máme docela kvalitní odvhlčovač od Synclar (nebo tak nějak) a odvlhčí opravdu hodně. Ale stejně to nepomáhá. Plíseň se stejně udělá. Nejhorší je to, když venku klesnou teploty pod nulu. To nám z oken tečou potoky vody a následně to pak plesniví. Myslela jsem, že aspoň trochu pomůže odstranit žaluzie. Možná to trochu pomohlo, že není plíseň na skle, ale plesniví zeď pod oknem a okenní rámy. Myslíte, že by pomohlo třeba zasklít lodžii?

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 18241 příspěvků 26.03.19 11:49
@Anonymní píše:
@Loopy máme docela kvalitní odvhlčovač od Synclar (nebo tak nějak) a odvlhčí opravdu hodně. Ale stejně to nepomáhá. Plíseň se stejně udělá. Nejhorší je to, když venku klesnou teploty pod nulu. To nám z oken tečou potoky vody a následně to pak plesniví. Myslela jsem, že aspoň trochu pomůže odstranit žaluzie. Možná to trochu pomohlo, že není plíseň na skle, ale plesniví zeď pod oknem a okenní rámy. Myslíte, že by pomohlo třeba zasklít lodžii?
Špatná kvalita oken a špatně provedené osazení oken. Pak voda kondenzuje a tohle je následek. Plísen na stropě v koutech - zase tepelné mosty. Bohužel.
Loopy
Povídálka 15 příspěvků 26.03.19 11:52
@hakna píše:
Jsou to špatně udělaná okna, vzniká tepelný most a sráží se vlhkost-špatná izolace a pomůže pouze vyměnit okna za kvalitní a správnou stavební technologií zabudovaná…

My máme dobře udělaná okna a přesto to máme a v takové míře. Barák podříznutý, sklep čistý. My spodní byt na západní straně a ještě z kopce. Je to barák zateplený a izolovaný.
Myslím upřímně, že u nás je ten problém, že nám byt teprve vysychá. Předtím tady bydlel exot, co neplatil eletřiku a ani plyn, takže netopil a žil tady jak bezdomovec a jen hulil :poblion: A ty okna tomu právě ještě přispěli, že je to jak konzerva :poblion:

Loopy
Povídálka 15 příspěvků 26.03.19 11:53
@Anonymní píše:

To máš podnájem ? :think: nebo vlastníš ten byt ?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama