PLÍSEŇ V DĚTSKÉM POKOJÍČKU - prosím o radu.

242
23.1.06 21:20

PLÍSEŇ V DĚTSKÉM POKOJÍČKU - prosím o radu.

Ahojky!

Nemáte, prosím, někdo zkušenost s plísněmi v bytě a jak se jich zbavit? My měli v dětském pokojíčku, tak jsme všechny stěny zbourali, vyštukovalo se, něčím proti plísni natřelo, vymalovalo a dnes jsem ji tam zase objevila, myslela jsem, že mě picne :-(. Máme ale asi i blbou fasádu a potřebujeme vyměnit okna. Původně to ale bylo v plánu až příští rok - až dítka nebudou tak malá…

Nemáte nějaký tip? Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

493
23.1.06 21:43

Já s tím žádnou zkušenost nemám, ale vzpomínám si, že mi někdo říkal, že to potírá savem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
23.1.06 21:48

My jsme měli plíseň v kuchyni, ale jen trošku a vystříkali jsme ji Savem proti plísni. Zabralo to, ale chce to pak celý den větrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
23.1.06 21:51

Dělá se Savo přímo na plísně, ale chce to nastříkat a pak vypadnou alespon na půl dne z domu! A rozhodně to není na stálo, máme stejný problém a okna budemem měnit až tak za dva roky :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
23.1.06 22:02

Ahoj,
Savo to vyřeší sice hezky, ale jen na čas.
Jde o chemickou cestu, kterou je nutné časem zopakovat.

Zkus biologickou cestu - je to český vynález, patent, jmenuje se to Biorepel a mělo by to problém odstranit na 3 roky, pak se aplikuje další várka Biorepelu. Stojí to tuším do 100,– Kč.

mrkni na www.biorepel.cz tam se dozvíš vše, co potřebuješ

E.

PS: My ho pořídili na chatu pro tchyni, kde po zimě nasáklé zdi vodou způsobí, že je to tam plesnivé (i z nevětrání), tak uvidíme, jak to bude na jaře… měli to před zazimováním na zdi natřít.. (snad to udělali - musím se zeptat) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
23.1.06 22:07

Ahoj.

Moc tě asi nepotěším. My jsme se kvůli tomu stěhovali. Bohužel jsme v novém bytě nerozumně postavili obrovskou skříň k venkovní zdi a ejhle.
V listopadu jsme škrábali, vystříkávali Savem a malovali protiplísňovou barvou roh v pokojíku. Velkou skříň jsme prodali a roh nechali volný, aby dýchal a stejně je občas vlhký a objevuje se plíseň. Větráme o sto šest, ale vlhkost se objevuje podle vlastní logiky. Prozatím jsme nebyli schopni vysledovat nějakou souvislost mezi venkovní teplotou a vlhkostí a plísní. Vlastně jednu. Když jsme odjeli pryč a v pokojíku vypli topení, po dvou dnech byl roh suchý. :lol: Jenže to abychom snad nedýchali, netopili …
Takže v létě necháme pořádne vyschnout, vystříkávání zopakujeme, možná použijeme vysoušeč zdiva a budeme doufat, že generální opravu domluví družstvo už na příští rok ( nová zateplená fasáda a nová okna snad pomohou).

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
24.1.06 09:50

Ahojky, moc všem děkuji. Zkusíme asi ten Biorepel. Je to hrůza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
24.1.06 10:18

Zkus aspoň dočasně Savo proti plísni. Ale z plísní se prý uvolňují nějaké spory či co a dítě by vůbec v takové místnosti nemělo být :(!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.1.06 10:26

Nerada vám budu brát iluze, ale plísní se s výměnou oken nezbavíte. My plesnivěli vloni s dřevěnými okny a letos s plastovými je to to samé, navíc jsem minulý týden objevila plíseň v mojí skříni za oblečením, které bylo moc přitisknuté na venkovní nezateplené zdi. To se mi vloni nestalo. Ten Biorepel se mi moc zamlouvá, už jsem si ho objednala. Savo plíseň nevyřeší, jenom načas vydesinfikuje a pak je to na zdech znova. Moje zkušenost je ta, že když zateplíte severní stranu domu, začne plesnivět klidně i jižní strana, která nikdy plesnivá nebyla. Takže jedině zateplit celý dům a „riziková“ mista každou chvilku kontrolovat.

• Nahlásit
  • Citovat
695
24.1.06 10:28

Ahoj,
Biorepel jsme vyzkouseli v loznici na stenu, kam jsme nainstalovali vestavenou skrin (bohuzel na venkovni stenu :( ) Myslim, ze to zabralo. Je ale potreba to nechat nejakou dobu pusobit (je to v navodu popsane) a proto jsme par dni spali v jine mistnosti. Je tam skutecne potreba i vetrat, kvuli letajicim sporum plisne (proto se take nedoporucuje ji odstranovat mechanicky treba odiranim). Aplikovali jsme to v kvetnu. Ted je to zatim v pohode az na jeden kout.
Kdyz pouzijete Biorepel, nelze s nim kombinovat Savo, aby se ty biologicke organismy, ktere nici plisen neznicily tou chemii.
Savo take pouzivame na plisen v rozich koupelny, ale musime to po mesici opakovat. Neni to trvale.
Kdybych mohla tu vestavenou skrin dat jinam bylo by to lepsi, ale s vestavenou skrini to tak jednoduchy neni…idealni opravdu bude nic vetsiho k te zdi nestavet.
Tak hodne stesti pri niceni plisne.
Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
24.1.06 11:22

Ahoj,
taky si s tim nevim rady.
Mame to na jizni strane(slunce od 11-18-v lete),v loznici, nejvetranejsi mistnost a mame tam na casti zdi plisen. Nejvic v zime.:-( Cim vetsi mraz a zima tim vetsi plisen. Pritom vetram pul hodiny rano okno dokoran a pres den tam nejsme.
Zkusim ten Biorepel, to se mi zda lepsi, nez savo. Tam se potom neda spat-ani jsem to nezkousela.To jsem nastrikala a odesla k nasim.
Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.2.06 17:48

VĚTRÁNÍ JE DŮLEŽITÉ

Také jsem ji před nedávnem řešila, VELMI DŮLEŽITÉ JE VĚTRAT, JINAK SE TÉ PLÍSNĚ NEZBAVÍTE, protože jistě by se tam objevila zase. koupili jsme FUNGISPRAY, používá se i ve zdravotnicví a potravinářství. takže není závadný, ale chce to min. 5hodin intenzivně větrat. podařilo se nám ji odstranit hned na poprvé a to byla dost velká, protože byla za postelí a za závěsem, tak jsme ji dlouho nespozorovali. a pro jistotu jsme to za týden nastříkali ještě jednou a už máme pokoj. Ale PLÍSEŃ SE VYTVÁŘÍ Z VLKÉHO PROSTŘEDÍ, TAKŽE CO TO PŮJDE VĚTREJTE. :P

• Nahlásit
  • Citovat
6429
26.2.06 11:59

Jo a ještě doporučuji zakoupit vlhkoměr.
Je to prima věc, mnohdy se nezdá, že už je procento vzdušné vlhkosti tak vysoko = na hodnotách, které roztoči a plísně milují pro svůj růst a rozmjnožování..
Takže od té doby, kdy jsme se plísně zbavili, mi ještě pomáhá tento vlhkoměr. Dřív jsem jej po té plísni kontrolovala několikrát za den, pořád jsme měli fakt šílené hodnoty a větrala a větrala. Nyní na něj mrknu jednou za pár dní, větrám ráno a večer minim. 15 min, aby se opravdu protočil komplet vzduch. Teplota klesne fakticky o minimum. Jak jsou předměty v bytě ohřáté, tak ten nový studen vzduch je do půl hodiny na stéjné hodnotě (ty věci jej ohřejí) nebo jen asi o stupeň méně a pak se to zas vytopí.
Nemá smysl větrat dlouhodobě málo (ventilačkou), ale opravdu odejít, otevřít okno dokořán, zamknout (máte-li malé děti) a jít dělat něco někam jinam a pak to za 15 min. zavřít. Za chvíli je tam fakt teplo.

Díky tomu máme trvale hodnoty vzdušné vlhkosti fakt už v pohodě.
A přitom si byt nevymrzáme (jako kdyby se větralo např. na ventilačku celou noc v obýváku) - to je pak ledárna, která se těžko zase vyhřívá..

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.2.06 13:50

Také jsem se chtěla zbavit plísně v připravovaném dětském pokoji, který má bohužel nezateplenou jednu stranu a tam se tvoří plíseň. Koupila jsem přes internet biorepel, vše dle návodu, nastříkala na zdi, přidala do barvy a ouha, za měsíc tam byla plíseň znova.
Tak konec s ekologií, vystříkala jsem to Savem a už tři měsíce se nic neobjevilo. Samozřejmě větrám stále jak o život, chudinky kytky na oknech, ale zvykají si.
Až budou peníze, tak zateplíme i zbytek domu.

Arko

• Nahlásit
  • Citovat
3471
1.6.06 21:08

plíseň

Ahoj holky,
plíseň jsem měla taky,prvotně jsem použila savo proti plísni,je třeba místo vysušit a pravidlně větrat.Taky není dobré stavět k místům s plísní nábytek.Vyměnili jsme okno a do malby jsme přidali PREGNOLIT,není cítit a má širokou škálu použití.Přeji hodně úspěchů :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama