Plíseň v domku

13.12.19 12:37

Plísen v domku - nálada na nic

Ahoj, jdu se sem spíš vypovídat. Z fin. důvodů jsme se museli přestěhovat k tetě do starého domku. Do toho se nám narodilo mimčo. Ted je mu 7 mes. Nějakých 5 měs. po porodu jsme si všimli, že domek hodně plesniví (odtahovali jsem skříně a všechno od zdi, abychom pořádně uklidili, a zjistili, že všude na zdech je plíseň). Hned jsme to zlikvidovali savem, ale ted koukám, že plísen je zpět a v mnohem větším rozsahu! Asi jak je zima., tak je to mnohem horší…Dostala jsem z toho hroznou depresi. Manžel to zase hned zlikviduje, ale já jsem hrozně špatná z toho, že v tomhle naše mimčo už několik měsíců žije a ještě bude muset žít… Čekáme na dostavení bytu a hned se stěhujeme, ale to bude nejdřív za rok :-( Ani teta ani my ted nemáme na to nechávat domek pořádne zaizolovat, takže nám nezbývá než s touplísní aspoň trochu bojovat např. savem….. A já jsme z toho tak otrávená ……. Malá vdechuje takovýchle srač……… Nejradši bych někam utekla ale není kam...….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8210
13.12.19 12:40

Co nějaký protiplisnovy nátěr. Savo je k ničemu když se to opakuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18467
13.12.19 12:43

Nedávno tu byla diskuze, nějaký ty chytrý houby, nátěry.. Vydrž do jara no. Žádný dlouhý koupání, sušení prádla, vaření… Hodně vetrej. No není to dobrý pro dítě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
13.12.19 12:46

Zadej si do vyhledávače „živá houba“. Je to nátěr, který se používá v obytných místnostech. Nedávno o tomto nátěru byla reportáž na ČT Polopatě. Taky ji budeme muset použít ve sklepních prostorech (než pořádně odizolujeme základy), kde místy vykukuje plíseň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
13.12.19 12:51

Hodně topit, hodně větrat - ale fakt pořádně otevřít všechny okna najednou a nechat aspoň 5-10 min. několikrát denně. Nedávat nic ke zdem - všechno nechat trochu odtažené, nesušit doma prádlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
13.12.19 12:52

Savo je na ho*no.. Kupili jsme v Obi bio repel nebo tak nejak (kdyz se tam zeptas, budou vedet) jsou vtom 2 sacky, smichas to s urcitym mnozstvim vody a zed natres. Zadny splichani, zadnej smrad. Je to sice drazsi ale fakt uciny, plisen uz nevylezla. A jak se tu uz pise, co nejvic vetrat a pokud mozno co nejmin vlhkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3229
13.12.19 12:52

Savo je na nic. To ti plisen neznici. Dcera ma krajni pokoj a taky se u ni objevovala plisen. Koupil jsme nejaky protiplisnovy nater+protiplisnovou barvu. Investice tak do 1500kc a je uz druhy rok klid. Samozrejme zdi oskrabat a pak natrit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
13.12.19 12:55

@Věrunka L. Vymalujte protiplísňové barvou a pořiďte kvalitní odvlhčovač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
13.12.19 13:06

A moznaco bych jeste poridila hned k vanocum cisticku vzduchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1108
13.12.19 13:34

Jak píšou holky, pořádně oškrabat, vyčistit, natřít protiplísňovou barvou, hodně větrat, odvlhčovat a pořídit tu čističku vzduchu. Známá teď řeší to samé. Koupili asi tři roky starý nezaizolovaný domek, jelikož byl čerstvě vymalován, nic nebylo vidět, nepozvali si odborníka, který by to změřil a teď se nestačí divit. A přišla na to tak, že začali s dcerou strašně kašlat, když už si byla po páté za půl roku pro atb, tak už jí to doktor odmítl napsat, že to není normální, ať zkusí zjistit ty plísně. No tak odsunuli všechen nábytek a zhrozili se. Takže na jaře musí zateplit a ještě prý existuje nějaká metoda elektroosmóza-možná je ten název špatně, ale spočívá to v navrtání zdí a pouští se tam elektrika či co, má to být velmi účinné, cenu ovšem nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
13.12.19 13:37

Ja bych zacla vetranim, s miminem maji lidi obcas tendenci vetrani omezit a pritom se vic pere. Takze nesusit pradlo uvnitr, rano otrit vysrazenou vodu na oknech a vymalovat chytrou houbou. Savo neni reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.12.19 13:45

Ta já větrám pravidelně, ale asi je to naprd. Zkusim koupi tu chytrou houbu a nějaký ten odvlhčovač?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
13.12.19 13:50

Co odvlhčovač? Pokud barák není veliký, mohlo by to pomoct nebo to minimálně zmírnit. Jeden čas jsem měla v nájmu byt s šílenou vlhkostí (také samozřejmě čerstvě vymalovaný) a každý den jsem z odvlhčovače vylila půl litry vody. Taky jsme čekali na náš vlastní dům, úplně chápu, jak tam trpíš, ale neboj, i ten rok uteče jak voda.

• Citovat
  • Nahlásit
1063
13.12.19 13:50

U nas pomohlo nejvic kdyz jsme zacali topit i nahore v patre. A susicka na pradlo-kdyz se susi normalne je z toho hodne vody. Vysousece jsme meli nejaky levnejsi domaci i profi a zadne zazraky se nekonaly. U nas to tedy bylo tim, ze jsme se nastehovali do cerstve novostavby. Hodne se to lidem dela, kdyz daji nova plastova okna-ty se pak navrtavaji aby to vetralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22999
13.12.19 14:00

Nestálo by vám za to aspoň kritický místa vymalovat vápnem? Nám to dost pomohlo. Pak nesušit prádlo a mít digestoř - z toho je hrozně moc vlhkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat