Reklama

Plíseň v pronajatém bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vikynika
Kecalka 210 příspěvků 19.09.18 14:27
Plíseň v pronajatém bytě

Ahoj. Potřebovala bych od vás poradit. V bytě se mě objevila zelená plíseň, kterou jsem omylem vysala vysavačem :zed: co teď abych ji neroznesla po celém bytě?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 19.09.18 14:40

Myslím, že to zase tak moc nehrozí. Přece jen, vysavač vysává dovnitř… Ale pro klid v duši… Co je to za vysavač? Sáčky? Nesáčky? Striknout to nějakým prostredkem na plísně. Filtr, odšroubovat hadici a proplachnout tím… Jen v tom nevymachat motor (musela jsem to napsat, nevíš, kolik existuje lidi, co by motor prohnali vodou :mrgreen:)

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 19.09.18 14:49

Já si nedovedu představit, jak se plíseň vysává vysavačem… :think: Jakože byla na stěně, nebo tak? V tom případě bych ještě to místo, kde rostla, taky vydesinfikovala, a hlavně zjistila, proč se tam dělá (není ve zdi prasklá trubka? Nezatéká tam? …)

Vikynika
Kecalka 210 příspěvků 19.09.18 14:54
@Kamkam píše:
Myslím, že to zase tak moc nehrozí. Přece jen, vysavač vysává dovnitř… Ale pro klid v duši… Co je to za vysavač? Sáčky? Nesáčky? Striknout to nějakým prostredkem na plísně. Filtr, odšroubovat hadici a proplachnout tím… Jen v tom nevymachat motor (musela jsem to napsat, nevíš, kolik existuje lidi, co by motor prohnali vodou :mrgreen:)
:mrgreen: vím, že plno lidí je toho schopných, mě by to ale nenapadlo :mrgreen: sáček z vysavače jsem vyklepala, ale nevím jestli ho můžu namočit, to samé filtr

Vikynika
Kecalka 210 příspěvků 19.09.18 14:55
@klamonožka píše:
Já si nedovedu představit, jak se plíseň vysává vysavačem… :think: Jakože byla na stěně, nebo tak? V tom případě bych ještě to místo, kde rostla, taky vydesinfikovala, a hlavně zjistila, proč se tam dělá (není ve zdi prasklá trubka? Nezatéká tam? …)

Je to jednoduché, vysavas za nábytkem a nejednou zjistíš, že ten bordel na zemi co jsi viděla je i na zádech nábytku a když se podíváš blíž, je to plíseň :zed:

Fazulina
Závislačka 3435 příspěvků 19.09.18 15:07
@Vikynika píše: :mrgreen: vím, že plno lidí je toho schopných, mě by to ale nenapadlo :mrgreen: sáček z vysavače jsem vyklepala, ale nevím jestli ho můžu namočit, to samé filtr

To je nějaký drahý sáček? tak ho vyhoď a dej tam nový, ne? I filtr se dá vyměnit. Pokud to teda není nějaký vysavač, co se to tam nedá vyměnit. Já měním sáček co tři měsíce, někdy i dřív, podle toho, jak je plný…

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 19.09.18 15:32
@Vikynika píše: :mrgreen: vím, že plno lidí je toho schopných, mě by to ale nenapadlo :mrgreen: sáček z vysavače jsem vyklepala, ale nevím jestli ho můžu namočit, to samé filtr

Tak jeden nikdy neví… :mrgreen: Záleží z jakyho to je materiálu no… Ale myslím, že sáček stačí pořádně vyklepat… Ten filtr… No vlastně by ten bordel (plíseň), neměl pustit, že jo… Ale manžel filtr umyl horkou vodou už párkrát a když se to necha pak dobře proschnout… Zatím na něm žádný známky zničení nejsou (nebo plísně :D)… Tak trochu u postřiku by to snad zvládlo. :nevim:

Vikynika
Kecalka 210 příspěvků 19.09.18 15:50

Vyzkouším to, vysavač nestal svět, tak kdyztak poletí. Horší je to s tou plísni v bytě :nevim:

Lenka_Hal
Závislačka 4788 příspěvků 19.09.18 16:15

Ja si prave myslim, ze by to musel byt specialni filtr nebo alespon novy/cisty ve vysavaci, aby zachytil plisen. Pytlik urcite vyhodit a snazit se vycistit/vymenit filtr, ale spis jde o to, ze se zase neco vyfoukne ven a akorat se to roznese…to je me laicke chapani veci. Na druhou stranu, neni plisen jako plisen. Ja treba koukam na porady o renovacich domu a tam je vzdy halo, kdyz se objevi cerna plisen na zdech, u ostatnich to neresi, spis jen jako ukazatel vlhkosti…

Vikynika
Kecalka 210 příspěvků 19.09.18 16:21

Měly by jste ještě nějaké rady jak s tou plísni celkově zatočit? Řešila jsem to s majitelem a ten se k řešení věci nemá. Prý je to moje chyba z nedostatečného větrání. Ale například ventilacka je mě otevřená celou dobu co jsem doma.

Lenka_Hal
Závislačka 4788 příspěvků 19.09.18 16:28

Nesusit tam pradlo, zredukovat kvitka, vetrat (to delas), ale spis bude chyba v izolaci domu. Bydlis v okrajovem byte? Kde presne ta plisen je?

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 19.09.18 16:48
@Vikynika píše:
Měly by jste ještě nějaké rady jak s tou plísni celkově zatočit? Řešila jsem to s majitelem a ten se k řešení věci nemá. Prý je to moje chyba z nedostatečného větrání. Ale například ventilacka je mě otevřená celou dobu co jsem doma.

Vetracka je v tomhle na houby, lepší vyvetrat pořádně… Savo proti plísním je prý bezva.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 19.09.18 16:49

@Vikynika nemyslím savo, že je bezva na plísně… Ale přímo „savo proti plísním“

Vikynika
Kecalka 210 příspěvků 19.09.18 16:51
@Lenka_Hal píše:
Nesusit tam pradlo, zredukovat kvitka, vetrat (to delas), ale spis bude chyba v izolaci domu. Bydlis v okrajovem byte? Kde presne ta plisen je?

Prádlo dávám vždy ven, v koupelně pouštím větrák, používám digestoř.. Je to nejpodnejsi okrajovy byt.plisen je na podlaze a u zdi, která nesousedi s žádným bytem

Vikynika
Kecalka 210 příspěvků 19.09.18 16:52
@Kamkam píše:
Vetracka je v tomhle na houby, lepší vyvetrat pořádně… Savo proti plísním je prý bezva.

Samozřejmě vetram i normálně. Každé ráno a večer a ventilacka je běžně otevřená. Savo proti plísni jsem už použila. Uvidíme zda se plíseň vrátí

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >