Plíseň/zánět pod nehty na noze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.15 16:11
Plíseň/zánět pod nehty na noze

Ahoj holky, zarůstá mi nehet na palci u nohou a hnisá. Teď mám sice pokoj - odstřihla jsem to, ale celý nehet vypadá nemocně. Je takový nažloutlý u konce. Nevím, jestli je to plíseň nebo zánět, ale chtěla bych poradit, co na to pomáhá. Máte s tím některá zkušenosti? Co exoderil? Děkuji za rady :hug:

Reakce:
Petule030
Kelišová 5879 příspěvků 16.07.15 16:40

Nejlépe ti to poví lékař, třeba kožní. Ale s Exoderilem nemám moc dobré zkušenosti :( Spíš se lépe osvědčil Candibene ve spreji (je i levnější) a je potřeba to nastříkat nebo rozetřít nejen po nehru, ale i na nehtové lůžko. Je to ovšem zdlouhavá léčba. Třeba přítel má tu plíseň fakt hroznou, ale krásně jde vidět, jak pomaličku odrůstá ten žlutý nehet a jak roste nový a krásný ;)

Kachničky
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 16.07.15 16:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zarůstá mi nehet na palci u nohou a hnisá. Teď mám sice pokoj - odstřihla jsem to, ale celý nehet vypadá nemocně. Je takový nažloutlý u konce. Nevím, jestli je to plíseň nebo zánět, ale chtěla bych poradit, co na to pomáhá. Máte s tím některá zkušenosti? Co exoderil? Děkuji za rady :hug:

Ahoj pokud se nehet jakoby drolí, je na konci měkčí, tak ti začina nehtová plíseň. Pro tebe to znamená že musíš ihned začít léčit, jinak se ti to rozjede po celé části nehtu a popřipadě si nakazíš i ostatní :( V léčbě je nutná pravidelnost a zvýšená hygiena, nutné taky je zabranit vlhku (to znamená že po koupeli či sprše musíš dukladně vysušit nohy a nedávat je hned do ponožek. Ještě je dobré si koupit dezinfekci, s kterou budeš pravidelně vystříkavat boty.
Toť vše, snad jsem ti pomohla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.15 17:11

Jdi na kožní, plísně jsou přenosné i ze sprch, tak abys nenakazila někoho z rodiny :)

Drex951
Stálice 56 příspěvků 16.07.15 17:31

Doporučuji cachtat nohy v hypermanganu, stojí pár korun. A navštívit kožní.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.15 17:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zarůstá mi nehet na palci u nohou a hnisá. Teď mám sice pokoj - odstřihla jsem to, ale celý nehet vypadá nemocně. Je takový nažloutlý u konce. Nevím, jestli je to plíseň nebo zánět, ale chtěla bych poradit, co na to pomáhá. Máte s tím některá zkušenosti? Co exoderil? Děkuji za rady :hug:

znamej na to¨vyzkousel všechno ale nic nepomohlo z tech pripravku a co jich zkusil az pak si tak debilne přiskřípnul prst, nehet mu zacal odrůstat a cernat tak si zasel na strhnuti a novy nehet co mu narostl tak je plne bez plisne a ok :palec: a ještě dostal peníze z pojistky jako bölestne :D

Nobod
Kecalka 259 příspěvků 22.07.15 11:40
@Petule030 píše:
Nejlépe ti to poví lékař, třeba kožní. Ale s Exoderilem nemám moc dobré zkušenosti :( Spíš se lépe osvědčil Candibene ve spreji (je i levnější) a je potřeba to nastříkat nebo rozetřít nejen po nehru, ale i na nehtové lůžko. Je to ovšem zdlouhavá léčba. Třeba přítel má tu plíseň fakt hroznou, ale krásně jde vidět, jak pomaličku odrůstá ten žlutý nehet a jak roste nový a krásný ;)

Můžu se zeptat, proč s tím nemáš moc dobré zkušenosti? :think:

Petule030
Kelišová 5879 příspěvků 22.07.15 12:28

@Nobod Přítel to užíval asi 2 měsíce a ani známka zlepšení nebo něčeho. Po kratší době s tím Candibene jde krásně vidět, jak odrůstá ten nezdravý nehet a roste krásný nový. Reklama na Exoderil je sice poutavá, ale u nás žádný účinek :nevim:

Nobod
Kecalka 259 příspěvků 22.07.15 12:33

@Petule030 Podvodníci :cert: :mrgreen: Koupila jsem exoderil na doporučení od lékarnice, tak uvidím :think:

Petule030
Kelišová 5879 příspěvků 22.07.15 12:38

@Nobod Jojo, taky jsem si říkala :cert: Koupila jsem mu ten roztok i mastičku, obojí zaráz taky na doporučení lékárnice. Potom jsem ještě tu mast dokupovala a pak přítel řekl, ať mě ani nenapadne utrácet ještě za další roztok a na doporučení kožaře si koupil to Candibene. Sprej 40ml a do stovky stál určitě. Takže tak :)

Váš příspěvek
Reklama