Reklama

Plná anestezie u dítěte (trhání mléčného zubu)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 23:23
Plna anestezie u ditete (trhani mleč.zubu)

Hezky vecer.
Mam syna autistu 4 roky. Bohuzel neni mozne mu od prvni kontroly u zubarky (v 6mes.) dostatečne cistit zoubky, tudiz nastalo to, ze ma kazy na 6 stolickach, ktere musi ven.
Dnes jsme byli v HK ve fakultni nemocnici na vysetreni, pani doktorka nam oznamila, ze synovi budou muset vytrhnou nejmene 6 stolicek pod plnou narkouzou. Ptala jsem se na to co je to za narkozu, bylo mi receno, ze bude uspany na 30 az 60 min. a po probuzeni budeme moct jet domu. Ptala, jsem se jestli bude pri narkoze intubovany, myslela jsem tim, jestli bude schopen pri plne narkoze dychat sam, rekla mi ze intubovany nebude a bude mit zakryte hrdlo nejakou klapkou, aby se tam nedostala krev. Strasne me to vydesilo. Prosim, vite nekdo neco vic o teto narkoze, ktera se takto podava pri trhani zoubku u takto malych deti? Potrebuji uklidnit, nedokazu jit ani spat..
Predem Vam dekuji za informace.
Ps. Omlouvam se za chyby, jsem nevyspala a v silenem stresu..

Anonym - syn je autista, dekuji za pochopeni.

Reklama

Reakce:

veria
Generální žvanilka 23368 příspěvků 1 inzerát 24.01.18 23:58

A je to nutný?? 6 zubu z 20 mléčných?? Já bych to asi odmítla. Určitě si vyzadej názor jiného lékaře.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 00:03

On se poslednich 14 dni casto chyta za pusinku a macka si tvare. Vypada to, ze ho zacinaji bolet, takze ti nutne bude.

Enmamma
Závislačka 2894 příspěvků 25.01.18 00:57

Já bych to v žádném případě nedovolila. Já svého kloučka objednala také na zákrok v plné narkóze a upozornila lékaře, že zoubky spraví, trhání odmítám. Bylo mi sděleno, že to akceptují a zřejmě u dvou budou muset čistit i kanálky, ale spraví je. Je to o tobě, co jim dovolíš a kolik budeš ochotná zaplatit. My právě kvůli tomuto přístupu šli na soukromou kliniku, už mu to měli dělat před vánocemi, ale onemocněl, tak čekáme na únorový termín. Stát to bude mezi 17 a 22 tisíci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 10:36

O penize mi nejde. Zaplatim jakoukoliv castku, chci aby byl v poradku a mel co nejmensi zasah do organismu. Tady se spis jedna o to, ze ikdyz mu ty zouby odvrtaji a zadelaji, tak bude muset jit za cas opet pod narkouzu, na trhani, protoze mu porostou druhe zuby.
Volala jsem ted jeste jednou do nemocnice, rekli mi, ze syn bude v plne narkoze a intubovany, sam by pri plne narkoze nezvladal dychat. Bude to pry narkoza na pul hodiny.
Zkousela jsem i motol, rekli mi o nejakem kelimku, co by vypil a byl by utlumeny, ale on ma problem s davicim reflexem, takze by to stejne nebylo mozne a navic neumi si ani vyplachnout a odplivnout, tim ze je autista, tak je to komplokovane. Snazim se co muzu, abych ho co nejvice naucila, ale ke vsemu co neni pro nej prirozene ma hned blok a odmita i dalsi moznosti. Jsem z toho v silene ouzkosti. Take bych rada jeste nazor jinych stomatologu, takze se jeste zastavime na konzultaci v motole.

Run
Generální žvanilka 20538 příspěvků 25.01.18 10:59
@Enmamma píše:
Já bych to v žádném případě nedovolila. Já svého kloučka objednala také na zákrok v plné narkóze a upozornila lékaře, že zoubky spraví, trhání odmítám. Bylo mi sděleno, že to akceptují a zřejmě u dvou budou muset čistit i kanálky, ale spraví je. Je to o tobě, co jim dovolíš a kolik budeš ochotná zaplatit. My právě kvůli tomuto přístupu šli na soukromou kliniku, už mu to měli dělat před vánocemi, ale onemocněl, tak čekáme na únorový termín. Stát to bude mezi 17 a 22 tisíci.

u mléčných? 8o

luca241
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 25.01.18 12:11
@Enmamma píše:

Mléčné zuby? 8o

Enmamma
Závislačka 2894 příspěvků 25.01.18 14:19
@Run píše:
u mléčných? 8o

Ano, u mléčných. Klukovi jsou 4 roky. Stoličky dětem vypadávají až ve 12 letech. To mě upozornila lékařka, při vytržení, dochází k posunu a dětem se pak musí dělat rovnátka. Mě ty peníze stojí za to, že bude mít kluk zoubky v pořádku. Přeci jen by mu měly stoličky vydržet ještě 8 let a nechci, aby měl v pusince díru. U normálních zubařů ty zuby ale asi běžně trhají a nepářou se s tím a to mě vadí.

bloesty
Kecalka 207 příspěvků 30.01.18 21:29

Uduseni netreba se bat, tu „klapku“ bude mit v krku velmi dobre utesnenou, neni to rizikovejsi nez intubace. Pri intubaci i pri te laryngealni masce ale dycha za cloveka pristroj, v tom rozdil neni.
Pokud uz zuby nejdou spravit, urcite doporucuji vytrhnout, mit zanety v tele neni dobre pro nikoho a uz vubec ne pro autistu.
Co se tyce te celkove anestezie, to bych zvazila, nektere autisticke deti na to nereaguji vubec dobre a par zoubku se da vyresit i na kresle v lokalnim umrtveni. Zalezi co vy vidite jako setrnejsi, jestli se s nim pet minut prat nebo ho celeho uspavat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >