Plná moc k rozhodování ohledně dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17.1.22 15:07

plná moc k rozhodování ohledně dítěte

Zdravím,
jsem těhotná, bohužel tedy s mužem, který o dítě nemá zájem - každopádně dítě si nechám a chci aby byl otec v rodném listě, domluva s ním jakž takž je, tak doufám, že to nebude problém.. chci se ale zeptat. Existuje nějaká plná moc ohledně rozhodování (veškerém) ohledně dítěte, dočetla jsem se že bych správně měla mít na vše souhlas - výběr školky, výběr školy, vycestování do zahraničí atd.. jde to tedy nějak zařídit bez soudu abych nemusela na vše shánět otce?? Bydlíme poměrně daleko od sebe, tak by mi to velmi ulehčilo od starostí - už tak jich mám až, až.. A co se týče alimentů? stačí nějaká písemná dohoda mezi námi? (např. kvůli případným dávkám od státu - příspěvek na bydlení) nebo se to musí řešit soudně?
Moc děkuji za odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32677
17.1.22 15:13

@skywalkerova přes soud „svěření dítěte do vlastní péče“, otec nerozhoduje o ničem, - a alimenty ti bude platit dobrovolně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82442
17.1.22 15:37

@stinga No, o dulezitych vecech rozhoduje i tak. I když, když se nezajímá,, tak vlastne nikoho nezajima, ze nerozhoduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
17.1.22 18:45

Tak, umím si představit nějakou plnou moc k výkonu práv, zejména X, Y, Z, ale v praxi jsem se s tím nesetkala. Určitě bych se poradila s advokátem a PM případně nechala připravit od něj + podpis určitě ověřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat