Plná moc - osobě do zahraničí

1109
18.5.18 21:19

Plná moc - osobě do zahraničí

Ahoj holky. :kytka: Potřebovala bych nechat notářsky potvrdit svůj podpis na plné moci, kde budu podepsána já jako zmocnitel (k notáři se dostavím osobně) a zmocněnec (který nemůže být přítomen osobně - je v zahraničí). Plnou moc mu potřebuji udělit, aby za mě mohl jednat v zahraničí. Nevíte, zda mi notář potvrdí plnou moc s jeho a mým podpisem, když se dostavím osobně a podepíši před ním pouze já? Bohužel nyní nemohu vycestovat a potřebuji udélit plnou moc osobě v zahraničí, aby za mě mohla v zahraničí jednat na úřadech.
Děkuji všem za odpověď!
Edit: Plnou moc bych případně podepsala na poště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16755
18.5.18 21:31

@Yasmina21 Já myslím, že to tak nejde. Potřebovala jsem to udělat opačně, když jsem žila mimo ČR a musela jsem dojet sem. A obráceně by to fungovalo tak, že bychom plnou moc podepsali na českém velvyslanectví. Ale nevím, třeba se to teď změnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3259
18.5.18 21:48

Otázka je, zda jim bude v zahraničí stačit potvrzení podpisu z českého czechpointu. Pokud ano, tak to můžete udělat tak, že ty to necháš potvrdit u nás a ten dotyčný si to pak může podepesat před notářem v zahraničí. Další otázka je, zda musí mít ten komu uděluješ plnou moc ten podpis také ověřený notářem, když se může prokázat občankou nebo pasem, že plná moc je vydaná pro něho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
18.5.18 21:55

Taky myslim, ze to stacit z CR nebude pro pouziti v zahranici. Mozna tak leda oficialne prelozene a potvrzene, ale tezko rict.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
18.5.18 23:32

Moc děkuji všem za odpovědi! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu