Plná moc - podepisování u zaměstnavatele

Anonymní
24.4.21 16:04

Plná moc - podepisování u zaměstnavatele

Chci se zeptat, jsem na neschopence, nemám vycházky a potřebuju podepsat u zaměstnavatele nějaké papíry, a problém je že to musím podepsat v co nejbližším termínu. Můžu normálně pověřit pritelkyni, aby mě v této věci zastupovala a normálně to za mě podepsala? Sepsali by jsme plnou moc a úředně ji ověřili (návštěva notáře u mě doma).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8510
24.4.21 16:07

A nemůže je někdo z práce dovézt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 16:09
@Cenarius píše:
A nemůže je někdo z práce dovézt?

To ne, kdyby to šlo tak bych to tak neřešil. Hlavně je to v úplně jiném okrese než bydlím.

• Citovat
  • Nahlásit
2480
24.4.21 16:15
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jsem na neschopence, nemám vycházky a potřebuju podepsat u zaměstnavatele nějaké papíry, a problém je že to musím podepsat v co nejbližším termínu. Můžu normálně pověřit pritelkyni, aby mě v této věci zastupovala a normálně to za mě podepsala? Sepsali by jsme plnou moc a úředně ji ověřili (návštěva notáře u mě doma).

Over si to u zamedtnavatele, ale teoreticky by to nemel byt problem..nejjednodussi by to bylo samozrejme tak, aby ti to poslali postou a ty pak nazpet..akce na 4 dny :nevim:,ale teoreticky by nemel byt problem ani s plnou moci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14957
24.4.21 16:17

No primárně se zeptej zaměstnavatele, zda by to na základě plné moci akceptoval. Upřímně, nedovedu si teda představit nic, co by nešlo poslat poštou, případně si někdo z práce vezme služební auto a přiveze ti papíry k podpisu, když je to tak strašlivě důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
24.4.21 16:27

Jsem ve výpovědní době a oni dělají úmyslné obstrukce, aby ta faktura propadla. Navrhoval jsem jako jednu z možností poslat to datovou schránkou, i tu poštu, ale naprosto mě ignorovali v reakcích na ty návrhy. Jedná se o jeden podpis potřebný k proplacení faktury na čerpání příspěvků. Je to státní správa, takže tam nehrozí, že by se nějak extra angažovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29269
24.4.21 16:42

To jsi ty s tím FKSP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14957
24.4.21 16:43

Počkej, takže ty musíš dát svůj podpis na souhlas faktury k proplacení? Na tohle jsou ale podpisové vzory a přesná pravidla. Zde podle mě podpis na základě pověření nepůjde. Na podpisovému vzoru musíte mít víc lidí, kteří jsou oprávněni to podepsat. A nebo to jsou příspěvky pro tebe? Jako že zásad o příspěvek? Tam by to šlo. Ale pokud dělají obstrukce, tak to nemusí akceptovat. Záleží na tom, jak máte nastavený vnitřní systém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48034
24.4.21 17:03
@vokishka píše:
To jsi ty s tím FKSP?

jo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
24.4.21 17:39
@vokishka píše:
To jsi ty s tím FKSP?

Bohužel ano. 😅 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29269
24.4.21 17:44

A zavolat lékaři, jestli nemůže napsat jednorázovou vycházku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
24.4.21 17:44
@nozu píše:
Počkej, takže ty musíš dát svůj podpis na souhlas faktury k proplacení? Na tohle jsou ale podpisové vzory a přesná pravidla. Zde podle mě podpis na základě pověření nepůjde. Na podpisovému vzoru musíte mít víc lidí, kteří jsou oprávněni to podepsat. A nebo to jsou příspěvky pro tebe? Jako že zásad o příspěvek? Tam by to šlo. Ale pokud dělají obstrukce, tak to nemusí akceptovat. Záleží na tom, jak máte nastavený vnitřní systém.

Ano podpis na průvodku, k faktuře. Dřív se to nechtělo, dřív to podepisovala pouze ekonomka, která to vyřizovala. Teď je to požadavek našeho pana ředitele. Musím takhle udělit souhlas s tím, že chci aby to proplatili. Jak kdyby nestačilo to, že jsem si to celé zařídil. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14957
24.4.21 17:55

Tohle je ale normální, že podepisuješ souhlas s čerpáním tvého rozpočtu. I že si vše zařídíš. No buď se domluv v práci, jestli půjde ta plná moc a jinak zkusit u lékaře vycházku. Pokud nejsou ochotni řešit to přes mail či datovku, tak už moc jiných řešení není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15012
24.4.21 17:58

Podle me budou chtit tvuj podpis. S plnou moci neuspejes :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
24.4.21 18:03
@nozu píše:
Tohle je ale normální, že podepisuješ souhlas s čerpáním tvého rozpočtu. I že si vše zařídíš. No buď se domluv v práci, jestli půjde ta plná moc a jinak zkusit u lékaře vycházku. Pokud nejsou ochotni řešit to přes mail či datovku, tak už moc jiných řešení není.

No loni jsem vůbec nic nepodepisoval, prostě jsem jen zařídil, aby jim přišla faktura, kterou mají proplatit.. :roll:

No ale teprve teď jsem po sáhodlouhém hledání, a když jsem založil téma, konečně našel nějaké informace. Zastupování v zákoníku práce není ošetřené a tak se to prý řídí klasicky občanským zákoníkem. Takže by tedy tento zákon měl být nadřízený jakýmkoliv interním směrnicím a mělo by to tedy být zcela legitimní, stejně jako když pověřím někoho k přepisu vozidla na úřadě nebo i k převzetí výplaty od zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat