Plná moc prarodičům - k vycestování s dítětem do zahraničí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
836
15.10.21 18:42

Plná moc prarodičům - k vycestování s dítětem do zahraničí

Ahoj, syn pojede na podzimní prázdniny s prarodiči na dovolenou. Dnes mi tchýně říkala, že potřebují pro malého, kromě cestovních dokladů, taky plnou moc. Údajně by měla sloužit k tomu, aby s ním mohli třeba na pohotovost, kdyby se zranil. Myslela jsem, že na to stačí průkaz pojištěnce ( v rámci EU), ale údajně k tomu potřebují i tu plnou moc, jinak by jim malého neošetřili. Pátrám na internetu, ale nemůžu nikde najít, co by ten dokument měl přesně obsahovat.
Děkuji za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
728
15.10.21 18:53

Je to tohle
https://www.mzv.cz/…_rodicu.mobi

Vyplnovali jsme to pro prarodice uz nekolikrat, nikde to nechteli, sle tak asi radsi mit u sebe.. dole je pak odkaz na formular

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
15.10.21 19:43

Dávala sem také tchyni podpis, když jeli někam s naší malou do ciziny. Nikdy to po nich nikdo nechtěl, ale víš jak. Radši zrovna mít a nepotřebovat, než… ☺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55270
15.10.21 20:09

Taky jsem sepisovala, když letěli do Tunisu nebo Maroka. I kdyby to nikdo nechtěl, ať to raději mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
15.10.21 21:00
@nikinnna píše:
Ahoj, syn pojede na podzimní prázdniny s prarodiči na dovolenou. Dnes mi tchýně říkala, že potřebují pro malého, kromě cestovních dokladů, taky plnou moc. Údajně by měla sloužit k tomu, aby s ním mohli třeba na pohotovost, kdyby se zranil. Myslela jsem, že na to stačí průkaz pojištěnce ( v rámci EU), ale údajně k tomu potřebují i tu plnou moc, jinak by jim malého neošetřili. Pátrám na internetu, ale nemůžu nikde najít, co by ten dokument měl přesně obsahovat.
Děkuji za rady :kytka:

Tam nejde jen o ošetření, jde o to, že nikde neprokážou, že k tomu dítěti mají nějaký vztah, že ho třeba neunesli. Pokud s dítětem necestuje zákonný zástupce, vždy by v zahraničí měl mít prarodič nebo jiný příbuzný tenhle papír s sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
15.10.21 21:31

@Euforia moc děkuji za odkaz. :srdce:

@shadowbabe @Kelsey @Sonmi Děkuji, mě to právě ani nenapadlo a nevěděla jsem jaký to má být přesně formulář. Stáhnu z odkazu, vypíšu a na poště nechám potvrdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat