Plná pusa zubních korunek,zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elzebett
Stálice 70 příspěvků 26.02.18 10:38
Plná pusa zubních korunek,zkušenost?

Dobrý den
Mám škaredé a křivé zuby.Jsem v nejlepších letech a klasická rovnátka mi kvůli stavu zubů nedoporučují. Mám tedy možnost rovnátek invisalign, ale když sečtu jejich cenu a ještě opravu mého chrupu, jsem na vyšší ceně, než kdybych si dala korunky. Našla jsem si stomatologa podle recenzí zde. Ubezpečil mě, že se korunky mohou dát i v mém případě rovně.
A ted otázka, opravdu mohou vydržel celý život, jaká jsou omezení a hlavně jaké máte pocity?
Mít krásné zuby je můj sen a teď mám velké komplexi a ano, je to hodně mou vinou:)
Moc děkuji za každou zkušenost, či názor

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

allise
Povídálka 36 příspěvků 26.02.18 10:53

O kolika ks korunek se bavíme? Já mám korunek „jen“ 8 (kvůli kazům a zánětům, ne z estetického důvodu) a raději bych si dala rovnátka, než rovnat zuby spůsobem broušení a následného okorunkování. U korunek je důležitá výborná zubní hygiena, protože i pod ni se ti může něco dostat a vznikne kaz (není to běžné, ale stát se může). A pokud chceš korunek hodně, tak to také bude celkem pálka. Minimálně dopředu doporučuju celokeramické, dávají se i kombinace kov-keramika a u těch je podél dásně vidět kovový proužek. Vzadu to nevadí, ale vepředu je to vidět.

Z jakého důvodu nejdou klasická rovnátka? Pokud jsou zuby jen křivé, jít by to mělo, pokud máš i kazy, zabarvení, špatnou sklovinu, tak to asi na korunku bude a v tom případě nevím, proč by ti doporučili ty invisalign, které zuby srovnají, ale neopraví.

K ceně - ty keramické korunky také stojí okolo 6-7tis za kus, takže pokud jich potřebuješ hodně, jsi na ceně blížící se těm rovnátkům.

Malaga
Generální žvanilka 24836 příspěvků 26.02.18 11:00
@elzebett píše:
Dobrý den
Mám škaredé a křivé zuby.Jsem v nejlepších letech a klasická rovnátka mi kvůli stavu zubů nedoporučují. Mám tedy možnost rovnátek invisalign, ale když sečtu jejich cenu a ještě opravu mého chrupu, jsem na vyšší ceně, než kdybych si dala korunky. Našla jsem si stomatologa podle recenzí zde. Ubezpečil mě, že se korunky mohou dát i v mém případě rovně.
A ted otázka, opravdu mohou vydržel celý život, jaká jsou omezení a hlavně jaké máte pocity?
Mít krásné zuby je můj sen a teď mám velké komplexi a ano, je to hodně mou vinou:)
Moc děkuji za každou zkušenost, či názor

no záleží kolik let to cca tak odhadem bude…s tím, že by korunky zvlášť když jich je víc vydržely celý život bych teda nepočítala…

Malaga
Generální žvanilka 24836 příspěvků 26.02.18 11:03
@allise píše:
O kolika ks korunek se bavíme? Já mám korunek „jen“ 8 (kvůli kazům a zánětům, ne z estetického důvodu) a raději bych si dala rovnátka, než rovnat zuby spůsobem broušení a následného okorunkování. U korunek je důležitá výborná zubní hygiena, protože i pod ni se ti může něco dostat a vznikne kaz (není to běžné, ale stát se může). A pokud chceš korunek hodně, tak to také bude celkem pálka. Minimálně dopředu doporučuju celokeramické, dávají se i kombinace kov-keramika au těch je podél dásně vidět kovový proužek. Vzadu to nevadí, ale vepředu je to vidět.

Z jakého důvodu nejdou klasická rovnátka? Pokud jsou zuby jen křivé, jít by to mělo, pokud máš i kazy, zabarvení, špatnou sklovinu, tak to asi na korunku bude a v tom případě nevím, proč by ti doporučili ty invisalign, které zuby srovnají, ale neopraví.

K ceně - ty keramické korunky také stojí okolo 6-7tis za kus, takže pokud jich potřebuješ hodně, jsi na ceně blížící se těm rovnátkům.

jj u metalokeramiky vzniká tetováž… a pokud jsou vidět krčky zubů při úsměvu, tak to vypadá blbě…

Anna85
Kecalka 371 příspěvků 26.02.18 11:35

Mam tři můstky, tzn. 9 zubu. Ale všechny spis vzadu, pri usmevu videt nejsou. Zvykla jsem si za par dnu, ted o nich ani nevim.
A co se týče životnosti, nevim, nejstarsi mam 7 let.

elzebett
Stálice 70 příspěvků 26.02.18 15:17
@allise píše:
O kolika ks korunek se bavíme? Já mám korunek „jen“ 8 (kvůli kazům a zánětům, ne z estetického důvodu) a raději bych si dala rovnátka, než rovnat zuby spůsobem broušení a následného okorunkování. U korunek je důležitá výborná zubní hygiena, protože i pod ni se ti může něco dostat a vznikne kaz (není to běžné, ale stát se může). A pokud chceš korunek hodně, tak to také bude celkem pálka. Minimálně dopředu doporučuju celokeramické, dávají se i kombinace kov-keramika a u těch je podél dásně vidět kovový proužek. Vzadu to nevadí, ale vepředu je to vidět.

A proč bys volila spíše rovnátka? v něčem ti korunky vadí? Ano, šla bych do korunek, cenu neřeším..u mě je to estetika i z důvodu špatného stavu..ale pravda, brousili by se i zdravé..šlo by o 6 korunek z důvodu stavu a 6 z důvodu estetiky

elzebett
Stálice 70 příspěvků 26.02.18 15:19

Klasická rovnátka mi nedoporučují kvůli kaživosti a lámání, hlavní problém je v tom, že u invisalgin si rovnátka sundáš když jdeš jíst a pak si zuby pořádně vyčistíš a znovu nasadíš a to u klasiky nejde

Malaga
Generální žvanilka 24836 příspěvků 26.02.18 17:17

Šla bych do rovnáte…broušení už nevrátíš a nechat si brousit relativně zdravé zuby kvůli estetice?
rovnátka a poté veneery…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29261 příspěvků 26.02.18 17:18

Korunku mám tedy jen jednu - stoličku a řeknu Vám, pořád to cítím, že není „vlastní“.Pokud má tazatelka lámavé kazivé zuby, tak si nejsem jistá, zda to korunky vyřeší. Mít neomezený rozpočet, což nemá, tak by možná byly v úvaze implantáty.

Malaga
Generální žvanilka 24836 příspěvků 26.02.18 17:19
@Burj Chalifa píše:
Korunku mám tedy jen jednu - stoličku a řeknu Vám, pořád to cítím, že není „vlastní“.Pokud má tazatelka lámavé kazivé zuby, tak si nejsem jistá, zda to korunky vyřeší. Mít neomezený rozpočet, což nemá, tak by možná byly v úvaze implantáty.

jako implantáty taky nejdou do každý pusy…a je to spíš až konečné řešení…vše má svůj čas…

bloesty
Kecalka 288 příspěvků 26.02.18 18:07

@elzebett Pokud máš možnost rovnátek, tak do toho jdi na milion procent, VŽDY to je lepší než ty zuby místo toho okorunkovat, je to míň invazivní, korunkování je nevratný krok, je to velký zásah do zubu a hlavně, pokud jsou ty zuby křivé, tak korunky se tam sice dají dát rovně, ale bude se to páčit… Zvlášť jsi-li mladá, od korunek bych tě chtěla MOC MOC MOC odradit. Invilisign je mega drahy a moznosti, co s tim srovnat, jsou velmi omezene. Doporucuji ty zuby nejdriv poradne kvalitne opravit pomoci dobre zhotovenych vyplni, pak to srovnat klasickyma rovnatkama a pak uvidis, treba bude tvuj komplex jiz vyresen. Zkus pripadne konzultaci i u dalsich lekaru, klidne u dvou u drech, jde o velke rozhodnuti a je potreba, aby sis tim byla jista.

allise
Povídálka 36 příspěvků 26.02.18 19:25

Korunky mi nijak nevadí, sedí hezky, pocitově není rozdíl mezi vlastním zubem a korunkou. Jen bych nechtěla obrousit až na pahýl jinak zdravý zub.

elzebett
Stálice 70 příspěvků 27.02.18 14:55
@allise píše:
Korunky mi nijak nevadí, sedí hezky, pocitově není rozdíl mezi vlastním zubem a korunkou. Jen bych nechtěla obrousit až na pahýl jinak zdravý zub.

To už je jedno, dnes jsem byla u svého zubaře a po dalším zánětu a vzhledem ke stavu zubů mi rovnátka nedoporučil. Takže bud nechat spravit, co potřebuji a mít křivé zuby a nebo mít korunky i na zdravých zubech z estetického hlediska. :zed:

Malaga
Generální žvanilka 24836 příspěvků 27.02.18 17:24

Nevim sla bych to teda konzultovat i jinam. A kolik mas vycleneno cca financi, na tom taky zalezi…

allise
Povídálka 36 příspěvků 27.02.18 20:48

@elzebett no tak to asi opravdu vypada, ze rovnatka ne. A co treba keramicke fazety? Je to min invazivni, nez korunky. Ale tezko rict, jestli by to v tvem pripade slo, nicmene zeptala bych se na to.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >