Plně kojená, ale chtěla bych si dát alkohol

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.12.21 23:26

Plně kojená, ale chtěla bych si dát alkohol

Dobrý den, vím co může můj dotaz spustit za diskuzi, tak snad pochopíte anonym.
Jde mi o to, že mám doma dvouměsíční holčičku, miluju ji víc než cokoliv, ale upřímně už bych se vážně moc ráda „opila do nálady“. Upřímně totiž vím, že mám chuť na víc, než je jedna sklenička vína. (samozřejmě nejsem pitomá a nechci se ožrat jak doga) :D
Jenže je plně na MM a rada „nakojit ji po delší době“ nepřipadá v úvahu, protože malá je kozomil a dávám ji když si řekne (někdy po hodině, někdy po dvou..)
Jak jste do dělali vy? Já už vážně potřebuji trochu oddech a uvolnit se.
Prosím nemyslete si, že jsem špatná matka, myslím si, že každá si potřebuje občas užít, ať jsme mámy nebo ne.
Děkuji a přeji krásný večer :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16694
2.12.21 23:37

Uvolni se jinak nez alkoholem :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
126
2.12.21 23:38

Do třech měsíců ani kapku. Říkali mi, že to se jim ještě dovyvíjí vnitřní orgány. Pak třeba vecir skleničku, když bylo kojení až po delší době. Přes den byl přisátý snad furt. Víc až když spal celou noc (to už měl 1 rok pryč) a stejně ne zas tolik, aby mne nevzbudil, kdyby něco…
U takhle male bych to řešila odsatim MM a pár kojení dát z láhve. Ideálně malou dát na hlídání, ať máš pojistěnou i nonstop péči.

Příspěvek upraven 02.12.21 v 23:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3869
2.12.21 23:38

Odstříkat a pak aplikovat lahví nebo stříkačkou, nebo zavést um, někdo mi říkak něco o osmi hodinách kdy by se nemělo kojit a obsah zlikvidovat, co je na tom pravdy nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
2.12.21 23:59

Přesně jak říká @welovefashion… Odsát a dát z láhve nebo přes malicek stříkačkou. V nejhorším případě UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55402
3.12.21 00:35

Jako přiznávám, že jsem i při kojení občas skleničku dala, ale potřebu „opít se do nálady“ jsem asi neměla nikdy… Jo, nejlíp to vyřešíš odsátím a následným dokrmením (bacha na lahvičky, můžou - i když nemusí - způsobit neplechu). Popřípadě se chytit teorie, že koncentrace alkoholu v mateřském mléce je stejná jako v krvi, tzn. když ty máš promile v krvi, dítě pije mléko s promile alkoholu… Ale spíš bych popřemýšlela, jestli opravdu k tomu oddechu, užívání si a uvolnění potřebuju na dobrou náladu více alkoholu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9750
3.12.21 00:43

Nevím hele… ve skleničce večer u filmu nevidím problém, sama si dám, i když ještě kojím ročního i v noci a bůh je mi svědkem, že jsou dny, kdy se na ni opravdu těším :lol: Ale přijde mi trochu alarmující, že ses ještě ani nenapila a už víš, že jedna sklenička nebude stačit a že si uvolnění a relax spojuješ s alkoholem. Matky na mateřské jsou ohroženou skupinou, co se týče závislosti na alkoholu, to jen tak na okraj :D Jak jsi to měla před těhotenstvím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
3.12.21 05:17

Ja teda nevim jo, ale k oddychu jsem alkohol nepouzila uz vice jak 4 roky. Od tehotenstvi prvního syna jsem si nedala ani kapku. A podotykam ze ze zdr. duvodu jsem ani jedno dite nekojila. Tim to nepisu ze chci zatleskat ale mas 2 mesicni dite to se fakt musis opit do nalady??? Jako vazne???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
3.12.21 06:00

No, myslim, ze po 11 mesicich abstinence a pravdepodobne 2 mesice trvajicimu nocnimu vstavani k diteti budes po sklenicce vina uplne v nalade. Opijet jsem se nepotrebovala a sklenicku vina jsem si po uspani bez vycitek dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
3.12.21 06:49

No rict toto nekomu v norsku tak zasahne barnevernet. Podle me to taky neni uplne normalni chtit se uvolnit alkoholem. Ja teda nepiju, protoze mi to nechutna, ale i tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40543
3.12.21 06:53

Jako 99% stačí ta sklenička. Jestli pro tebe užít je opít se, máš problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
3.12.21 07:02

Jestli jde o chut alkoholu dej si nealko ta chut je skoro nepoznatelna.
Kdyby malá měla treba 6mes tak lehce se da prihmourit oko nad sklenickou ve 2 mes fakt max tu decy..byla bych se ze usnu neuslysim ji nezvladnu se postarat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
3.12.21 07:04

@KSŠO popravdě mě napadlo to samé…a co bude dělat se začínající a probíhající pubertou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22861
3.12.21 07:06

Hele takhle. Nebudu soudit, že si nedokážeš odfrknout a uvolnit se bez alkoholu. Budu reagovat jen na to kojení - kdysi jsme to s holkama na vejšce celkem sofistikovaně počítaly a faktem je, že množství alkoholu, které dítě přijme při kojení matky s 1 promile, i kdyby nakrásně vytáhlo 200ml na kojení, je mnohem menší, než když mu dáš kapky na kašel (srovnávání proběhlo se Stoptussinem). Fakt, že se pití alkoholu při kojení tak tabuizuje, je založen čistě na opatrnosti - opilá matka může dítě zalehnout, nemusí ji vzbudit pláč, alarm chůvičky, může dítě upustit, zakopnout s ním apod.
Já tedy s takhle maličkými dětmi nepila vůbec, dost se mi ta představa příčila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4524
3.12.21 07:37

Tady je to samá abstinentka :lol:
Já si taky při kojení dávala večer u telky. Ne každý den, ale dala jsem si.
dvě deci, každou decku naředěnou vodou. Do nálady bych to nenechala dojít při kojení :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat