Plné kojenie a prvá menstruacia/špineníe

104
19.5.16 14:10

Plné kojenie a prvá menstruacia/špineníe

Ahojte mamičky!
Chcela by som sa spýtať kedy ste dostali prvú menštruáciu či špineníe po porodu v prípade plného kojenia.
Mám takmer 5 mesačné miminko a plne kojím - cca 8× za deň vrátane dvoch nočných kojení.
Dnes ma prekvapilo špinenie, zatial to na MS nevypadá ale iste to neviem.
Zaujímalo by ma ako ste to mali vy, kedy ste dostali prvú menštruáciu pri plnom kojení prípadne či mávate pouze špinenie pri plnom kojení? Radi by sme kojili čo najdlhšie. Ďakujem za Vaše skúsenosti a názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20778
19.5.16 14:12

@Aromar Dostala jsem až 2 měsíce po úplném odstavení dítěte, tj. 13 mesicu po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6102
19.5.16 14:13

Po bez tydne ctyrech mesicich, byla slaba, ctyrdenni, uplne bezbolestna a v pohode :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
19.5.16 14:14

No tak nejak som si myslela že to má ukážkovo byť zato ma prekvapilo to špinenie,,a špinenie si po túto dobu tiež nemala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7204
19.5.16 14:15

Ahoj, při první dcerce jsem dostala menstruaci, když byly malé 4 měsíce, kojila jsem plně a opravdu často. Nebylo to ani špinění, ale klasické krvácení. Od té doby pravidelně. Na kojení to vliv nemělo, kojila jsem dál skoro do 2 let. Teď má mladší dcerka 2 měsíce, tak se sama nechám překvapit…doufám, že co nejdýl. Půlku těhotenství jsem skrz krvácení prochodila s vložkou, tak bych si zasloužila chvíli klid :lol: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
19.5.16 14:20

U dcery jsem dostala ms až při skončení kojení v roce a u syna jsem dostala ms 3 měsíce po porodu a taky jsem kojila. takže je to asi různé, záleží jak je tělo připraveno a nastartováno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11632
19.5.16 14:20

Hned po šestinedělí :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59318
19.5.16 14:21

@Aromar já měla první ms hned po 2 měsících, bestie trvala 3měsíce v kuse.. a to jsem kojila plně 6 m, potom do 9m ještě celkem dost :zed: kojení neznamená, že nebude ms ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
19.5.16 14:27

Ja mam dva roky od porodu a porad nic, kojim tak jednou přes den a jednou, dvakrát v noci (na noc).Uprimne, mi to vubec nechybí.

• Citovat
  • Upravit
970
19.5.16 14:45

Za dva měsíce od porodu. Kamoška dřív otěhotněla než menstruovala, mají děti narozené po 11 měsících. Plně kojila asi do 6 měsíců těhu a současné kojení i těhotenství ji hodně zhoršilo chrup a kostru (hlavně kyčle a záda)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 14:56

@Aromar kojit muzes i kdyz dostanes MS. Ja sito uz nepamatuju presne, ale u dcery snad 5 mesicu po porodu jsem mela prvni MS

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
19.5.16 15:17

@Aromar Při plném kojení ne. Poprvé ve věku 16 měsíců dcery a hned následující měsíc jsem otěhotněla ( plánovaně ). Podruhé v 9 měsících dcery a teď je klukovi 7 měsíců a ještě nic…Kojit můžeš potom klidně dál, kojila jsem po celou dobu těhotenství. Rodila jsem ve 40 tt. Ve 21 h jsem dceru nakojila a za 3 h a 20 min. poté byla druhá dcera na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7640
19.5.16 15:33

@Aromar Poprvé jsem dostala MS po 8 měsísích od porodu, podruhé po 6 měsících, v obou případech už byly děti na příkrmech, ale kojení stále časté (cca 6× denně). Můžeš ůjen špinit (já mám střeba slabší MS), můžeš mít naopak hodně silnou, nebo normální. Ale nechápu poslední větu, že chcete kojit co nejdéle. Však kojte, MS ničemu nebrání. Jo, sem tam jsou miminka, kterým po MS přestane chutnat mléko, ale většina si toho ani nevšimne, vž, dyť je spousta maminek, co při kojení otěhotní nebo dokonce kojí starší i mladí dítě současně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
19.5.16 15:37

@Aromar u prvního syna jsem dostala první menstruaci po vic jak roce po porodu. do te doby zadne spineni. kojila jsem plynule dal, i když maly uz samozrejme normalne jedl. další mesic jsem otehotnela :D druhemu je ted 7 mesicu, kojim + nejake prikrmy a menzes nikde.
myslim, ze je to u kazde jinak, neda se nijak zobecnovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 16:49

V 10m syna, teď je mu 15m a kojím pořád. Jenom se mi hodně prodloužil cyklus, skoro na 2 měsíce a menstruace je slabá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama