Plně kojím, ale můžu na noc dát UM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
v.ictory14
Povídálka 43 příspěvků 02.10.14 09:03
Plně kojím, ale chci se zeptat jestli můžu na noc dát UM?

Dobrý den maminky chci se zeptat jestli když kojím tak jestli můžu dát večer UM na spaní? Malé jsou 3 měsíce a je docela neklidné miminko dost brečí a málo spí…Myslela jsem si že miminka by měli spát co nejvíce ale malá mi spí tak 4× za den 20 minut…A v noci než usne to je hrůza…Kojím ji co 1,5 až 2 hodiny…tak jsem si říkala jestli jí to stačí? A že bych třeba dala UM na noc a nebo na oběd a pak by třeba lépe spala a byla klidnější…Ale zase se bojím že pak už nebude chtít kojit…Chtěla bych to nějak zkombinovat dohromady. Večer a na oběd UM a pak mléko ode mě…A kdyžtak jaké mléko je nejlepší a jaká lahvička? Děkuji

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 02.10.14 09:07

Zkusit to můžeš, ale mě osobně to přijde zbytečné, na to, že bude lépe spát, bych moc nespoléhala, může, ale nemusí. 3m mimi má nárok se kojit po necelých 2 hodinách,

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 02.10.14 09:08

@v.ictory14 No, spíš se ti může dost dobře stát, že nebude chtít to UM :mrgreen: mám doma dva takové exempláře…

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 02.10.14 09:10

Pripadne po te flasce uz taky nemusi chtit prso :think:

soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 02.10.14 09:11

Pokud mala prospiva a pribira, neni duvod davat UM… jde tedy spis o to, ze Ty chces, aby dele spala a melas vice klidu…to ti ale UM nezaruci…
Podanim UM se muze, ale nemusi narusit kojeni… UM muze, ale nemusi zpusobovat zacpy a boleni briska… nekteremu diteti sedi vsechny UM, nekteremu ruzne UM… klasika je Nutrilon, Beba, Sunar… stejne tak nektere deti prijmou jakoukoliv lahvicku, u nekterych se musi zkouset… my byli na Nutrilonu a lahvicky Tommee Tippee a vse OK…
rozhodnuti je na Tobe :)

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 02.10.14 09:12

Příspěvek upraven 08.06.16 v 16:36

Gabrielaaa
Extra třída :D 13047 příspěvků 02.10.14 09:30

Můžeš jestli chceš v nejbližší době kvůli flašce skončit s kojením… :roll:

bjetuschka
Závislačka 4836 příspěvků 02.10.14 09:36

Hele já si myslím, že je to zbytečný. Buď ráda, že plně kojíš, vždyť je to levný a pohodlný? Proč do toho chceš montovat UM - jenom kvůli vlastní pohodlnosti? Máš 3 m. miminko, takhle starý děti prostě většinou před spaním řvou. Navíc kojit po 2 hodinách je v tomhle věku normální. Nevim, co sis představovala?

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 02.10.14 09:40

Taky bych na to nespoléhala. Problém vidím jinde, jeslti je neklidná, uplakaná, tka se ti to jeví jako dráždivé dítě. Zkoušeli jsem pevné zavinutí?

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 02.10.14 09:45

@v.ictory14 jak psaly jiné maminky - bud UM chtít nemusí, nebo v horším případě může začít odmítat prso - lahvička je většinou pro miminka pohodlnější..
Já osobně bych raději vydržela noční vstávání. Moje malá začala v noci vstávat ve 4 měsících (od 3 měsíců celkem spala, v noci vydržela i 5-6 hodin, ve 4 měs se začala budit po 1,5 hod..) - myslela jsem, že ji nestačí mé mléko, začali jsme s příkrmy (nejdříve maso-zeleninové na oběd, po 2 týdnech jsme přidali na noc vydatné kašičky) - nepomohlo to, zřejmě potřebovala víc kontakt, než jídlo :-) v 8 měsících to přešlo a zase začala spinkat..
Pokud se přesto rozhodnete o UM, nejdříve bych večer zkusila nakojit a potom dokrmila UM - a bud to podala přes stříkačku a prst, nebo použila lahvicku Medela Calma (pro kojené děti)

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 02.10.14 09:51

@v.ictory14 jinak UM jsou podle mého co do kvality srovnatelná, ale osobně bych asi použila u 3m miminka Nutrilon - přijde mi chutove podobnější mléku mateřskému.. např. Sunar mi přijde „sladší, chutnější“ bála bych se, aby si ten sunar miminku „nezachutnal více“ - ale je to hodně subjektivní názor (nejspíš má i každé mateřské mléko trochu jinou chut..) a každému chutná něco jiného :-)

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 02.10.14 09:57

@v.ictory14 můžeš zkusit jedno. Večer nakrm a nabídni ještě flašku s UM. Jestli ti malá vypije 30 ml a víc, tak má opravdu hlad. Nutrilon nekupuj, je to předražená reklamní sra*ka, kup na zkoušku Babylove zDM, JE TO KVALITNÍ MLÉKO BEZ REKLAMY. Jak ti vlastně přibývá?

zuza23
Kelišová 5162 příspěvků 02.10.14 10:03

@v.ictory14 říká ti něco pojem večerní neklid? http://www.modrykonik.cz/…cery-0wdjey/

Langerovak
Stálice 79 příspěvků 02.10.14 10:07

Tohle jsem teď taky řešila. Byla jsem večer vycuclá. :) Dala jsem mu z prsa a strašně se u toho vztekal a pil nepil… to trvalo asi týden a byl strašně otravný, bylo vidět že je ospinkavý ale spát ne a ne. Jen v kočárku a pouze za chůze :) no tak jsem mu dala večer napít UM… měl hlad :) trvalo to asi 4 dny a mléko se mi zase srovnalo, takže včera už jsem večer normálně kojila… piju 2× - 3× denně laktační čaj a večer nahřívám ve sprše. Měla jsem to tak i u prvního (jinak jsem kojila 6 měsíců)… :nevim:

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 02.10.14 10:17

@v.ictory14 Ahoj, mela jsem to se synem stejne. Vecer jsem davala nutrilon z klasicke lahvicky (MAM), ale vliv to nemelo vubec. Trosku se mu upravilo spani tak v sedmi mesicich, kdy uz byl plne na prikrmech a kojeni jen jedenkrat denne a pak v osmi jsem ho odstavila, uz moc nejevil zajem a spis kousal misto prisavani. Pak zacal spat celou noc :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >