Plné střeva - jak naučit kakat bez plenky?

Anonymní
22.9.21 08:07

Plné střeva jak naučit kakat bez plenky

Ahojky holky, jdu si opět pro radu a třeba nějakou zkušenost. Mám dvou a půl letého chlapečka. Na záchod na čůrání chodí už několik měsíců a zvládá to suprově. Ale kakání je velký problém. Nejdřív to pouštěl do kalhot. Teď je posun, že si řekne o plinku, že chce kakat bez ní. Mě osobně by to nijak nevadilo, ale problém je ve školce, nemají pro to moc pochopení atd. Mají tam hodně dětí atd, takže to chápu. Vím, že je na školku ještě malý, ale jinak to bohužel nešlo. Jsem samozivitelka. A v březnu bych zůstala úplně bez peněz. Těžko bych pak schaněla školku. Teď nějaká rada co stím, protože ve školce se dvakrát pokakal a asi mu za to vynadali a já mu taky řekla párkrát že je ostuda a došlo to tak daleko že teď ležíme v nemocnici chudáčkovi malém praskli střeva. Protože zadržoval stolici. Asi budu muset najít soukromou školku, na čas než se to naučí, cos teda nevím zda finančně zvládnu, ale mají tam více pochopení atd. Nějaká rada co stím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38
22.9.21 08:13

Ježíši, doufám že je to pouze troll… Změnila bych okamžitě školku.. Takhle bude mít z velké potřeby hrozné trauma.. Nechala bych ho kakat do plenky. Určitě vydrží nekakat do doby, než bude doma a pak bych klidně plenu dala, ať si uleví nebo našla tu soukromou školku.. Všechno má svůj čas, už takhle to pro něj musí být těžké a ještě zlé učitelky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
22.9.21 08:19

Nechápu, jak jsi mohla dát do státní školky, když neměl zvládnuté kakání? se divím, že ti ho vůbec vzali :nevim:
a rada je jediná, ano, dát ho do soukromé školky, kde pleny nevadí,
a jsem také samoživitelka a musela jsem to tak udělat, přesto že mi dceru v 2,5 letech do státní mš vzali, vycházelo to na duben a musela jsem platit školné už od předcházejícího září, - ale dcera měla pleny, tak musela na půl roku do soukromé mš - za půl roku to zvládla bez plen, tak pak nastoupila už do státní mš,

• a jak mu mohly prasknout střeva? fakt? to je život ohrožující stav a následuje velká operace - takže teď velice dlouho beztak do mš nepůjde po tak složité operaci
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
22.9.21 08:21
@Barpro píše:
Ježíši, doufám že je to pouze troll… Změnila bych okamžitě školku.. Takhle bude mít z velké potřeby hrozné trauma.. Nechala bych ho kakat do plenky. Určitě vydrží nekakat do doby, než bude doma a pak bych klidně plenu dala, ať si uleví nebo našla tu soukromou školku.. Všechno má svůj čas, už takhle to pro něj musí být těžké a ještě zlé učitelky..

to fakt není zlými učitelkami - dítě se může pokakat občas, výjimečně - ale nelze přece dát do státní školky dítě, které ještě nezvládá chodit na velkou na wc :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 08:23

@stinga píšu málem bylo to za pět minut 12 protože v sobotu nás na pohotovosti poslali domů s dietou a kkudovím režimem. Jo zkusím nějakou sehnat moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
38
22.9.21 08:30

@stinga To ano, ale ponižovat nějakým způsobem dítě, tím se mu ubližuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
22.9.21 08:39
@Anonymní píše:
@stinga píšu málem bylo to za pět minut 12 protože v sobotu nás na pohotovosti poslali domů s dietou a kkudovím režimem. Jo zkusím nějakou sehnat moc děkuji.

jo - tak to jsem tě pochopila jinak - píšeš chudáčkovi malém praskli střeva - tak jako chudáčkovi malinkém praskli střeva - a ty jsi myslela málem - změna čárky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20129
22.9.21 09:27

@stinga cti pořádně, je tam slovo málem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20129
22.9.21 09:36
@Barpro píše:
@stinga To ano, ale ponižovat nějakým způsobem dítě, tím se mu ubližuje..

Ne, ubližuje mu matka, která ho dá do prostředi, o kterém ví, že na ně nestačí. Jsem li samozivitelka a nutně potřebují dat dítě do obecní školky, tak se tomu problémů věnuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
22.9.21 10:55

Jezis chudák malej … zřejmě není zralej ani na kakani do zachodu, ani na školku :( Takhle si akorát zadelava na trauma z obojího.
Ja chápu ze ve státní kde maj učitelky 25 děti fakt batole s plenou nezvladaj a takové děti tam ani nepatří, ale nadávat kvůli tomu dítěti mi přijde přes čáru. Když to nejde jinak, tak do soukromé, mohl by ti chvíli finance vypomoct třeba jeho otec, případně tvoji rodiče nebo kdokoliv abys měla na skolkovne? Nebo idelane, abys s nim mohla zůstat jeste par měsíců doma.
Ted na rychlo ten záchod asi nehecnete, on zřejmě potřebuje čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 12:16

@Any9 na školku zralí je moc se mu tam líbí nepláče těší se tam ale máš pravdu v tom že pokud to nedávají tak musíme najít jiné řešení akorát když ho přijímali věděli že kakání ještě nezvládá kdybych to věděla že se tam něco takového stalo samozdrejme bych zasáhla

• Citovat
  • Nahlásit
26676
22.9.21 12:22
@Cuddy píše:
@stinga cti pořádně, je tam slovo málem.

ne - je tam „malém“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
22.9.21 12:24
@Anonymní píše:
@Any9 na školku zralí je moc se mu tam líbí nepláče těší se tam ale máš pravdu v tom že pokud to nedávají tak musíme najít jiné řešení akorát když ho přijímali věděli že kakání ještě nezvládá kdybych to věděla že se tam něco takového stalo samozdrejme bych zasáhla

ne, není zralý na školku, pokud neovládá kakání na wc,
moje dcera milovala děti, lidi, kolektiv, těšila se také, neplakala nikdy - ale s nezvládnutým kakáním do klasické školky nemohla, nebyla na to zralá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 13:35

@Any9 jinak doma zůstat nemohu musela jsem pracovat celou dobu po brigádách chodit atd jinak bysme absoltne nevyžili jeho otec mi dá tisícikorunu a tím to pro něj konci a máma mi pomoct víc nemůže už takle mi pomáhá když chodím po brigádách v noci ze hlídá a nechce nic na hypotéku platím si jen elektriku

• Citovat
  • Nahlásit
2498
22.9.21 13:42

No chudák dítě, tímto stylem má trauma z kakani a bude mít i nejspíš ze školky, bezva. Dite, který nezvládá chodit na záchod, nemá c klasické školce co dělat. S tím, jak má rádo děti a jestli brečí, to nijak nesouvisí. Chápu, že musíš do práce, ale přece je několik jiných řešení, než trápit jeho i učitelky ve školce. Co jesle? Ty jsou určené pro děti do 3 let, stojí skoro stejně, jak ta státní školka. Nebo třeba firemní školka anebo klasická soukromá, o o to zas tak strašný není, jak se všude píše, to možná v Praze… u nás je několik soukromých školek a všechny stojí podobne, na celý týden i s jídlem cca 6 až 7 tisíc. To mi fakt nepřijde moc, pokud člověk pracuje na HPP a není teda zrovna nějaká pomocná síla za 13…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat