Plný byt - minimalista vs sběratel

28.10.20 18:05

Plný byt - minimalista vs sběratel

Ahoj, s přítelem se co nevidět budeme stěhovat do nového a jsem velmi ráda, ale na jednu stranu hrozně bojuji s šíleným pocitem, kam dáme všechny věci. Já jsem minimalista a mám fakt pár krabic a jen věci, které potřebuji. Přítel je vyloženě sběratel, už když jsme vyklízeli starý byt, tak jen jeho věci zaplnily třičtvrtě místnosti skladu, kde je máme uchované. Uchovává si staré videokazety, aspoň 30 propisek (a použije 2?), má aspoň 6 velkých krabic knih (moc ho nevidím, že by se k nim vracel, jen k některým). A mě přijde nereálné, aby se všechny ty věci vlezly do bytu, zvlášť když bude o pokoj míň, protože ten bude pro naše mimčo. Dělá mi hrozně zle, když si představím, že veškeré skříně (2) budou přeplněné k prasknutí… a to se tam musí vlézt ještě moje věci. Donedávna jsme spolu nebydleli. Já ho nechci omezovat nebo mu něco vyčítat, ale hrozně moc mi to vadí. Kdybych aspoň věděla, že ty hromady věcí využívá, ale nevyužívá. Nevím jak se s tím nějak smířit, že budeme žít v přeplněném bytě nebo aspoň aby mě to tak nežralo :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2780
28.10.20 18:09

Já jsem poslední dobou taky radikálně zredukovala množství věcí, ale knih mám určitě víc jak šest krabic a třicet propisek by se možná taky našlo. Ale chápu, že pokud bude méně prostoru, člověk musí být disciplinovanější.

Mluvila jsi s ním o tom? Ať si pronajme za pár stovek jednu z těch starých garáží na sídlišti a nacpe to tam. Pokud mu nic z toho nebude rok chybět, určitě se nechá ukecat a odveze většinu na smeťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
28.10.20 18:10

Existují sklady na schování osobních věcí. Prý je to ale dooost drahé. Pronájem v řádu snad 200 000kč. Zkus si najít nějaké články.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.20 18:12

Popovidejte si spolu, jak to vyresit. Skrine pres celou stenu, kam si svuj bordel zavre treba? Ja ti uplne rozumim, ale za me kdyz to neni videt a byt tedy vypada upravene, byla bych asi spokojena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 18:15

Neporadím nic, jen ti mohu říct, že tě chápu!
Já taky minimalista mám pár kousků oblečení, bot, oblíbených knih, dvě kabelky. Vše používám/nosím. Co už nenosim nebo se mi nelíbí, posílám dál. Manžel má všeho nadbytek- oblečení, x starých kazet, desek, knih, časopisů, mnoho lékařských knih z dob jeho studii- nic z toho nečte, ale knihy byly přece drahé, těžko se sháněly, tak se jich nevzdá. Já kolikrát vyhazuji věci „na tajňačku“ třeba jeho tepláky a trička, boty, prostě věci, které jsem na něm neviděla třeba dva roky. Nikdy si ani nevšimne, že mu něco chybí, ale když ho požádam, zda bychom to ci ono mohli vyhodit, vždy je proti ze prý to používá/bude používat :nevim: taky mi to strašně vadí. Máme 2 malé děti, dům 100m2, garáž a stále bojuji s místem…

• Citovat
  • Nahlásit
607
28.10.20 18:17

No, se sběratelem bych žít nechtěla :D. Já jsem taky vyklízeč. A má přehled o těch věcech? Kdyby ne, dá se leccos vyklidit celkem s klidem :lol:. Jinak bych trvala na tom, že co nepoužívá, v bytě nebude. My máme štěstí, že manžel má pracovnu, tam si skladuje, co chce, já se s tím nemusím zlobit. Ale ve zbytku domu jsem mu některé věci vyházela, ani o tom neví. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.20 18:18

@Sedmnactnulajedna My právě budeme mít 2 vestavné skříně, jednu cca 3 metrovou a druhou menší, ale tam dáme akorát oblečení a tak. A ta 3m stačit asi moc nebude když jsem viděla kolik toho je. Já s ním o tom už mluvila, ale prý to je škoda vyhodit (např. i walkman). A fakt ho nepoužívá. Já se už dostala do fáze, kdy mi třeba nadšeně řekne, že si objednal z netu knížky (objednává každý měsíc cca určitě) a já než aby mě zajímalo co to je za knížky, tak se děsím toho kolik jich bude, jak budou tlusté a že za chvíli se s takovým tempem tam nepohneme. :-( A nechci být taková. :,( :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13985
28.10.20 18:18

Úplně tě chápu. Jediná možnost je se domluvit, že to bude držet v určitém množství. Tzn. bude mít určený prostor kam si dá svoje věci. Když prostor naplní bude se muset nějakých starých věcí zbavit, než si pořídí nové.
Ono by se jinak na krásno mohlo stát, že budete bydlet pomalu na skladišti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
28.10.20 18:20

Taky se snazim minimalizovat kramy, takze chapu tebe, ale co se tyce knih, tak chapu i tveho partnera. Ackoliv moc veci k zivotu nepotrebuju, tak knih mam horu, sbiram uz od dětství a mam i takove, ktere nejspis nikdy neotevřu, ale nedokazu se jich vzdat :mrgreen: jestli to neni nejaky chorobny sběratel vseho, a veci ma na 2 skrine, tak ho nech byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 18:20

A nemáte tam třeba sklep, že by si ty staré věci (videokazety) dal tam? Mám také muže schovávače, naštěstí až tak špatné, že by schovával videokazety, to není. Máme malý byt a taky s tím bojuju.

• Citovat
  • Nahlásit
1279
28.10.20 18:25

Vymez mu prostor do kterého se musí vejít. U nás jsem asi sběratel já. Respektive manžel nevyhazuje, ale zdá se že nic nepotřebuje. To já mám nářadí, to já mám potřeby pro moje koníčky, já si koupila pás na běhání, akorát ty knihy máme oba :lol:

Ale kdyby někdo skladoval krámy jen tak, tak řeknu že mimo tuhle skříň ne a bylo by to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
28.10.20 18:26

A nepotřebné, nepoužívané do sklepa, to je dobrý nápad :)

Některé věci budou za chvíli artefakty, třeba ten walkman :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6056
28.10.20 18:26

Knihy bych nikdy nevyhazovala. Knihovna do bytu prostě patří a za život se ještě rozšiřuje, jak člověk knihy kupuje. :palec: asi budete muset najit kompromis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.20 18:32

@Altavista sklep máme takovou koji v panelaku, takže tam se vleze tak 8 krabic nečeho a šlus. Jinak nejedná se o jen o knihy, ok to bych dokázala pochopit a nějak to pobrat, ale milion věcí na koníčky, které dělal před cca 8 lety a už je nedělá. Nefunkční notebooky klidně i 10 (co kdybych odtud potřeboval nějakou součástku. )
Bojím se, že to dá do pokoje mimča, nechci, aby jeho pokoj nebyl vlastně jeho pokoj. A při stěhování nechci být naštvaná a zpruzelá :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
28.10.20 18:39

Tak nebuď. Vyřeš to předtím, že do bytu se dávají jen aktuálně používané věci a zbytek zůstává v úschově.

Taky nechci z pokoje pro dítě skladiště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama