Reklama

Plný nebo částečný úvazek po RD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mababa232
Stálice 58 příspěvků 11.09.18 21:55
Plný nebo částečný úvazek po RD?

Ahoj maminky, po osmi letech na rodičáku se třemi dětmi se jdu zařadit do pracovního procesu. Nejstarší chodí do školy, ostatní dvě do školky (nejmladší ted začal). Co jsem se ptala maminek v okolí, tak některé říkaly, že mají práci je nna částečný úvazek, aby stíhali školu, školku… Mám manžela, který má práci, kde si může začínat a končit v kolik hodin chce. Ale zase občas se stane, že má výjezdy mimo město a vrátí se třeba večer nebo jede na 1-3 dny úplně pryč. Nikoho jiného tady nemáme, kdo by děti vyzvednul nebo pohlídal. Babička bydlí daleko a nehlídá. Manželovi se ale to, že bych měla jít jen na částečný úvazek nelíbí. Hlavně kvůli penězum. Tvrdí, že by se to vždy nějak stihlo a udělalo a děti by se včas vyzvedly. Jak jste to měly vy? Nebo máte? Poradíte?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 11.09.18 22:03

Já chci jít na částečný, nedovedu si představit jak to stíhat s dojížděním na plný a nechci své děti vidět jen u večeře.

carsa
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 11.09.18 22:07

Těžko radit, každý to má jinak. Já jsem po RD nastoupila okamžitě na plný (částečný jsem měla, když ještě nejmladší neměla 3 roky). Ale měla jsem paní, co 2× týdně vyzvedla děti. (Já v těchto dnech byla v práci do 18 - 19 hodin)a ty zbylé tři dny jsem odcházela v 16, abych stihla školku. Jako byl to záhul, ale dalo se. V podstatě stejně funguju doposud, kdy je dětem 8, 10, 12.

smajlik345
Kecalka 412 příspěvků 11.09.18 22:09

Částečný. Dětí nemám, ale mám částečný úvazek a plný bych ani nechtěla. Tedy i po dětech budu mít častečný je to největší luxus života a to mě práce baví :-D

Ijen
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 11.09.18 22:11

Mam zkraceny uvazek od te doby co mam deti. U starsiho jsem se vracela do prace v jeho 10ti mesicich, u mladsiho v 7mi. Manzel s tim nema problem, on by nestihal deti vypravit, vodit a vyzvedavat ani rano ani odpoledne. A jestli delam na pulku nebo cely uvazek v nasem rozpoctu zas tak znat neni.

ugluk
Hvězda diskuse 42651 příspěvků 11.09.18 22:17

Pokud by vám finance nějak dramaticky nescházely, se třema dětma bych neváhala nad částečným, a to zdaleka nejen kvůli vyzvedávání. Já mám zkrácený jen trochu a i tak je to znát, vyzvedávání je na pohodu, stíhám nakoupit a odpoledne ta hodina s dítětem navíc je prostě nezaplatitelná. Ono už i teď bojuju s tím, že i s tím částečným úvazkem budu mít nejspíš dítě bez mimoškolních kroužků, protože většina z nich začíná v dobu pro pracující ženskou naprosto nereálných.
Ano, pokud by se muselo a nebylo by zbytí, tak ono se to opravdu vždycky nějak udělá, ale mě fakt netěší představa života v poklusu s jazykem na vestě. Celý den v práci, sotva padla, houknout rozloučení na kolegy a sprintovat směr škola/školka, kde si pět minut před zavíračkou vyzvedávám své zcela poslední dítě… Prostě pokud to není nutné, jsem ráda že fakt nemusím.

mababa232
Stálice 58 příspěvků 11.09.18 22:24

Já bych se bála hlavně toho, že manžel akutně odjede pryč a prostě nebude kdo by vyzvednul děti. Babička bydli přes 100km daleko. Jako manžel za celých osm let děti ráno nevyprovazel nikdy. Je zvyklý si ráno vstát ,jak se mu chce. Dá si kávu, snídani , a jede do práce. Nevyčítám mu to , jsem zvyklá se o ně ráno postarat a vypravit je sama (jsem teď na pracáku). Myslím, že ani on neví, do čeho by šel. Ztráta jeho pohodlí. Odpoledne si děti vezme i ven, ale i tak večeře, úklid, koupání děti bývá většinou na mě.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 11.09.18 22:44

Ja jsem.na materske a muz dela 12-tky dlouhy a kratky. Babicku mame ale popravde k detem se moc nehlasi. Takze predpokladame s muzem ze ani na vyzvedavani se moc hrnout nebude. Mozna tak raz za cas. Jedine co me napada je protismeny nebo castecny. Popravde dost se bojim toho zacatku a jeste ci dite bude chtit vubec chodit do skolky.

IvaB
Kelišová 6101 příspěvků 16 inzerátů 11.09.18 22:47

Já jsem jednoznačně pro zkrácený. Mám taky tři děti, dva do školy, jeden do školky, cesta do práce půl hodiny autem (autobusem i s cestou na autobusák hodinu a 10 minut). Minulý školní rok jsem měla úvazek 0,6, ale v práci jsem byla 3 dny v týdnu 8 a půl hodiny. Jezdila jsem domů v šest večer a bylo to šílené. Teď mám úvazek 0,75, denně 6 hodin a je to tak akorát, i když i tak jsou některá odpoledne vypočítaná na minuty. Je ale pořád ještě začátek školního roku, doufám, že se to ještě utřepe a zklidní.
Pokud máš možnost a netlačí vás finance, běž do zkráceného. Nebo výrazně, ale opravdu výrazně zapoj manžela, když „se to teda nějak udělá“ ;)

mababa232
Stálice 58 příspěvků 11.09.18 23:00

@IvaB Já tedy koukám hlavně na práci v okolí bydliště (tj.tak půl hodiny MHD max). A popravdě i tak si to neumím moc představit, i kdyby manžel je ráno vyprovázel. Finanční situace nás snad netlačí, ale člověk si připadá doma bez práce jako flákač. Chtěla bych si najít lepší práci než tu, co jsem dělala před dětmi .

mababa232
Stálice 58 příspěvků 11.09.18 23:01

@rena621 taky se bojím toho začátku.

peta81
Ukecaná baba ;) 2048 příspěvků 11.09.18 23:01

budu se vracet do prace ted na podzim, po peti letech na RD, doma dve skolkove deti, mladsi jeste nema 3 roky. take nemame nikoho, kdo by pomohl, vyzvedl, pohlidal…manzel odjizdi do prace velmi velmi brzy rano a vraci se ruzne, neda se na to spolehnout. jsme na malem meste, skolka funguje do 16 hod, a to uz tam zadne deti ani nebyvaji. takze tak abychom vsechno rozumne stihli a nevideli se vsichni jen ve smouze, nastupuji na castecny uvazek. manzel je s tim ok.

vulpes
Kelišová 5009 příspěvků 11.09.18 23:05

myslím, že kdyby zaměstnavatelé více vycházeli vstříc se zkrácenými úvazky, využívalo by je mnohem více matek. Nebo-li, že je hodně žen, které jdou po RD na plný jen a jen proto, že nemají na výběr, je to buď 100 nebo 0.

Jde-li to, brala bych, zejména s ohledem na počet dětí a věk. Nebrala bych puze v případě, kdy by zkrácení úvazku a tím peněz bylo finančně likvidační pro rodinu.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 11.09.18 23:09
@mababa232 píše:
@rena621 taky se bojím toho začátku.

Kazda koruna dobra a navic skola skolka stoji penize zadna sranda. Nedivim se Vasemu manzelovi ale jestli nebude jina moznost tak to vidim na zkraceny uvazek. Nebo zamestnavatel ktery Vas pusti driv z prace kdyz manzel bude pryc.

Russet
Extra třída :D 10926 příspěvků 11.09.18 23:15
@mababa232 píše:
Ahoj maminky, po osmi letech na rodičáku se třemi dětmi se jdu zařadit do pracovního procesu. Nejstarší chodí do školy, ostatní dvě do školky (nejmladší ted začal). Co jsem se ptala maminek v okolí, tak některé říkaly, že mají práci je nna částečný úvazek, aby stíhali školu, školku… Mám manžela, který má práci, kde si může začínat a končit v kolik hodin chce. Ale zase občas se stane, že má výjezdy mimo město a vrátí se třeba večer nebo jede na 1-3 dny úplně pryč. Nikoho jiného tady nemáme, kdo by děti vyzvednul nebo pohlídal. Babička bydlí daleko a nehlídá. Manželovi se ale to, že bych měla jít jen na částečný úvazek nelíbí. Hlavně kvůli penězum. Tvrdí, že by se to vždy nějak stihlo a udělalo a děti by se včas vyzvedly. Jak jste to měly vy? Nebo máte? Poradíte?

V tvém případě raději částečný. Pak se uvidí…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zamilovaná Andrea Pomeje: S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >