Ploché nohy a podpadky

15
15.6.21 22:35

Ploché nohy a podpadky

Zdravím

Nevím zda-li to sem patří, ale nevím kam jinam napsat a ráda bych nějaké rady :). Mám ploché nohy od mala a táhnou se s tím jak další zdravotní komplikace, tak komplikace třeba právě při nošení podpatků, nebo lyžování a podobně. Dnes jsem měla na sobě asi jen 2 hodinky podpatky. Tím jak vada rozšiřuje celkově nohy, tak se mi dělají puchýře. Nemohu nosit lodičky ani nic podobného. Boty na podpatku mám ráda a věřím, že takové komplikace má spousta žen. Tak by mě zajímalo jak to řeší, když je chtějí nosit. To ani nemluvím o té nesnesitelné bolesti kvůli těm rovným ploskám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
377
15.6.21 22:41

Ahoj, mě se dělají z bot na podpatku puchýře a to ploché nohy nemám. Myslím, že puchýře se dělají snad každé druhé. Každopádně mamka tento problém má. Zkoušela jsi kožené lodičky v šíři H a více? A mamka má ještě udělané nějaké spešl vložky do bot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
15.6.21 22:42

@Elea9 Kouknu diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3536
15.6.21 22:52

Mám ploché a současně úzké nohy a puchýře se mi z některých bot dělají taky. V lodičkách trpí polovina mých kamarádek s úplně normálními chodidly. Zkus jinou značku nebo typ boty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4710
15.6.21 22:57

Nemyslím, že by to způsobily podpatky jako takové, ale s piš tvrdá a nekvalitní obuv. Já jsem kdysi mívala rozedrene nohy doslova „do krve“. Pak jsem si zac a la kupovat opravdu kvalitní kožené a dokonale ušité boty a ejhle! Bez puchýře.
Jaké značky jsou ty tvoje lodičky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1609
15.6.21 23:04

@Anka233
Ahoj, neni tedy videt cela nozka, ale vypada to spis, ze mas tzv kladivkovite prsty. To znamena, ze se ti, jakoby, krci a pak ten kloubek tlaci do horni casti boty, jedno, zda lodicky nebo jine. Boty na podpatku jsou zatez hlavne na pricnou klenbu a, samozrejme i prsty a tyto klouby, vaha nohy je vpredu. Pokud je nas rada, vol hlavne ty otevre a na nizzsim klinku treba. Na kladivkovite prsty se prodavaji takove korektorky, poptej se ve zdrav potrebach. A stejne tak muzes koupit gelove vlozky pod pricnou klenbu. Ale je jasne, ze to je jen xhvilkova uleva, na podpatku se proste nozka huntuje dal..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17482
15.6.21 23:19

1. cvič na ploché nohy, jde to rehabilitovat. Najdi si nějakého podiatra a nech si vysvětlit jak to napravit, když to nezačneš řešit teď, budeš později dost trpět. Zároveň zničené nohy umí rozhodit celé tělo.
2. nos dobře postavené boty s podpatkem - postupně na to nohy trénuj, před a po nohy protahuj a masíruj. Třeba Clarks nebo Gabor děají doboře postavené boty. I široké. A holt když už nutně potřebuješ fakt vysoké jehly, tak jen na posedávání na baru a reprezentaci, ne na pochody.
3. puycháře nejsou z plochých nohou, ale z toho, že si nenašla dobrou velikost a šířku a výšku boty. Ano, u nestandartních nohou to není snadné. Tím spíš chceš boty kožené, které se ti přizpůsobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
15.6.21 23:33

@K82 To asi bude ono🥺 děkuju moc za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
15.6.21 23:34

@Alriga upřímně ani nevím, nějaké z daichmanu😃 Ale asi začnu fakt vybírat značku a matroš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4710
15.6.21 23:42
@Anka233 píše:
@Alriga upřímně ani nevím, nějaké z daichmanu😃 Ale asi začnu fakt vybírat značku a matroš

Mně se to osvědčilo. Moje oblíbené značky jsou picadilly, Jana, bottera, obecně španělské a brazilské boty, guess, hogl, mago, vedro cucio. Z těch dražších armani, Jacobs, nadia grilli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17482
15.6.21 23:45

@Anka233 podstatná je kůže a kostrukce té boty. čím širší podpatek, na čím větší plochu přenášíš tu váhu, tím menší bolest.

mrkni sem

https://www.modnipeklo.cz/…na-podpatku/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
15.6.21 23:50

@Ou To dá rozum a je to celkem logické. 😃 ale nenapadlo mě to, děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
16.6.21 06:23

V první řadě by ti měly boty sedět na délku a šířku. Většina lidí nosí menší boty. Pak si vybírat tvar špičky co nejvíce kopírující tvar tvých prstů. A pak se můžeš podívat na to co jsou to Barefoot boty, ale ty nejdou s podpatky dohromady vůbec :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15127
16.6.21 07:33

Já mám vbočený palec, takže si musím hodně vybírat. Z osvědčených značek mám boty Caprice, Hispanistas, Hogl. Vybírám si takové boty, aby mě v nich nohy netlačily a bota dobře seděla na šířku. Samozřejmostí je kožená bota. Nosím jak baleríny, tak nižší podpatky kolem 2-5 cm. Na parádu mám lodičky 8 cm jehla od hogla. Ty když jsem měla na níže poprvé a hned první den, tak jsem neměla ani červený otlaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
16.6.21 07:37

Děkuji moc všem za rady☺️ jrčitě je využiji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu