Ploché nohy nebo trombóza?

Anonymní
3.9.19 10:22

Ploché nohy nebo trombóza?

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda nemá někdo podobnou zkušenost nebo alespoň o názor jak dále pokračovat. Minulý týden mě začala pobolívat, bez zjevné příčiny, noha. Bolest začala jakoby v lýtku (nepříjemný tlak, pnutí lehké mravenčení až k prstům) pak mě začala bolet oblast kotníku. Nohu mám lehce nateklou až po koleno. Na diskuzích jsem našla, že by to mohla být trombóza. Šla jsem tedy k doktorce, ta mi řekla, že jde nejspíš o plochou nohu (zbrocenou klenbu nohy), doporučila mě k ortopedovi a řekla mi ať si při bolesti vezmu ibalgin. Bolest ani otok však neustupuje ani po prášcích nebo krému. Objednaná jsem za 3 měsíce. Nevíte zda můžu mít takové bolesti a otok i v případě plochých nohou? Nerada bych něco podcenila. Předem děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

56201
3.9.19 10:30

Může být oboje. Vyloučit trombózu lze jediné ultrazvukem případně laboratorní vyšetřením krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.9.19 10:57

Bez si jako samoplatce na krev nebo rekni lekarce o zadanku. Budes vedet hned. Nechapu to cekani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56201
3.9.19 11:03
@jannina1 píše:
Bez si jako samoplatce na krev nebo rekni lekarce o zadanku. Budes vedet hned. Nechapu to cekani.

NO, to ti nevim, jak laik dál naloží s informací, že má D-dimer třeba 320. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13695
3.9.19 11:03

Upřímně i na cévní vyšetření jsem čekala takto dlouho, aby se vyloučila tromboza po operaci kolene. Naštěstí tedy na UTZ vše v pořádku. Ale když si člověk vezme, že tam klidně tromboza být mohla a oni ho nechají klidně čekat takhle dlouho, tak je to šílený. Nevím, jak jako určují, že je to urgentní, jestli bych musela přijet do nemocnice, že to jako strašně bolí nebo nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.9.19 11:27
@Lama Lama píše:
NO, to ti nevim, jak laik dál naloží s informací, že má D-dimer třeba 320. :think:

No pujde okamzite k doktorovi, treba praktikovi, ten ji nasmeruje dal.Co je na tom slozityho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.9.19 11:28
@Jolynka píše:
Upřímně i na cévní vyšetření jsem čekala takto dlouho, aby se vyloučila tromboza po operaci kolene. Naštěstí tedy na UTZ vše v pořádku. Ale když si člověk vezme, že tam klidně tromboza být mohla a oni ho nechají klidně čekat takhle dlouho, tak je to šílený. Nevím, jak jako určují, že je to urgentní, jestli bych musela přijet do nemocnice, že to jako strašně bolí nebo nevím.

Jak jsem psala, jit na krev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56201
3.9.19 11:28
@jannina1 píše:
No pujde okamzite k doktorovi, treba praktikovi, ten ji nasmeruje dal.Co je na tom slozityho?

A v čem to bude lepčí, než jít rovno, bez toho odběru? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.9.19 11:29
@Lama Lama píše:
A v čem to bude lepčí, než jít rovno, bez toho odběru? :think:

Mela jsem za to, ze ji doktorka odbyla.Tak tohle reseni je pro tyto pripady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.9.19 11:30

Ten odber ji rozhodne nezruinuje, je se vsim okolo 200 kc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13695
3.9.19 11:35

@jannina1 mně třeba nikdo neřekl, že by to šlo zjistit z krve. Normálně jsem přišla k mojí doktorce, ta nohu prohlídla a dala mi doporučení na cévní s tím, že mám počítat, že objednací doba bude delší. Takže jako rovnou věděla, že to nebude hned a taky nebylo. Nevím, jestli takhle od oka a pohmatu mohla tušit, že to ta tromboza není a posílala mě tam jen pro jistotu. Ale prostě hlodalo ve mně, co jako by se mohlo stát za takovou dobu, kdyby to tromboza byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.9.19 11:38
@Jolynka píše:
@jannina1 mně třeba nikdo neřekl, že by to šlo zjistit z krve. Normálně jsem přišla k mojí doktorce, ta nohu prohlídla a dala mi doporučení na cévní s tím, že mám počítat, že objednací doba bude delší. Takže jako rovnou věděla, že to nebude hned a taky nebylo. Nevím, jestli takhle od oka a pohmatu mohla tušit, že to ta tromboza není a posílala mě tam jen pro jistotu. Ale prostě hlodalo ve mně, co jako by se mohlo stát za takovou dobu, kdyby to tromboza byla.

No to tusit fakt nemohla. Opravdu jednoduche je si skocit na krev, ta trombozu vylouci spolehlive.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56201
3.9.19 12:23
@jannina1 píše:
Ten odber ji rozhodne nezruinuje, je se vsim okolo 200 kc.

a ten odběr na tom změní co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.9.19 12:52
@Lama Lama píše:
a ten odběr na tom změní co?

To myslis vazne tyhle otazky?
Pokud ji to vyjde pozitivni, bude se patrat dale, pokud negativni, alespon ma jistotu, ze to tromboza neni a zameri se na jiny zdravotni problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.9.19 12:56

S plochou nohou si zajdi k podologovi ne k ortopedovi. Podolog udělá podrobné vyšetření na podoskopu, kde lze případnou „plochou nohu“ diagnostikovat. Od stolu (jak to dělají ortopedové většinou) se to dělá těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama