Plod je větší než má být

9.11.20 12:55

Plod je větší než má být

Zdravím, mám dotaz.. s přítelem jsme 28.9 měli pohlavní styk s rozhodnutím, že si uděláme druhé dítě. Tak jsme to zkusili a zadařilo se hned napoprvé, ale ve čtvrtek jsem byla na ultrazvuku a plod je velký spíš tak (teď už) 8tt.. předtím byl pohlavní styk 2.9, což jsem neměla ani plodné dny, měla jsem den po menses a navíc jsme měli ještě ochranu.. Je možné že by to byly třeba dvojčata, nebo nějaký problém? Doktorka řekla že počká za dva týdny, jak se to bude vyvíjet a podle toho to bude řešit. Víc mi zatím neřekla, ať se prý nestresuju.. ale já na to nemohu přestat myslet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18510
9.11.20 13:00

Omlouvám se za dotaz mimo téma, ty si zapisujes dny kdy mas sex? Frekvence 2× měsíčně? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
9.11.20 13:02

Nestresuj, mela bys teda 6tt, plod se muze zdat vetsi, jsou to jen odhady podle utz…dvojcat ne, to by videla 2 plody, ne 1 vetsi…a to jste meli sex druheho a pak 28? Nic mezi? Kdyby to bylo tehu z 2.9., tak zas bude plod mensi a asi jsi mela v zari normalne ms ne? Urcite bude vse v poradku, gratuluju k tehotenstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 13:03

@jahuhudka ano zapisuju. Mám v mobilu menstruační kalendář a tam je ta volba. Pak je to lepší přesně skrz tento případ ;)
Bývá to o hodně častěji :mrgreen: jen jsme tento měsíc byli všichni nemocní, tak to bylo jen tak jako aby se neřeklo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
475
9.11.20 13:03

Vzdyt to odpovida. Delka tehotenstvi se pocita od prvniho dne posledni menstruace. Ovulace se standardne dostavuje 2 tydny po zacatku MS. Podle toho co pisete je to 6 tydnu od styku +2 tydny =8 tydenni plod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 13:09

@Gina.Lenroy sex jsme měli přímo na ovulaci ;) dělala jsem si i ovulační testy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 13:11

@Gina.Lenroy a hlavně nechápu proč by se to tak mělo počítat. Tak se to dělá když žena neví, kdy mohla přesně otěhotnět. Já to vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 13:21

Tak jsme těhotná ze sexu 28.9. a dnes jsem přesně 8+0, takže ta velikost odpovídá.

@jahuhudka píše:
Omlouvám se za dotaz mimo téma, ty si zapisujes dny kdy mas sex? Frekvence 2× měsíčně?

Ja si taky psala styky, zvlášť když jsme se „snažili“ o dítě a rozhodně to nemusí byt dvakrát za měsíc. Co jsem v tom, tak jsem se taky má to vykašlala.

• Citovat
  • Nahlásit
9.11.20 13:21
@Esmeralda1998 píše:
@Gina.Lenroy a hlavně nechápu proč by se to tak mělo počítat. Tak se to dělá když žena neví, kdy mohla přesně otěhotnět. Já to vím.
:lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
9.11.20 13:35

Je jedno, kdy doslo k oplodneni, delka tehotenstvi se VZDY pocita od prvniho dne posledni menstruace, takze to u vas naprosto sedi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 13:36
@Anonymní píše:
Tak jsme těhotná ze sexu 28.9. a dnes jsem přesně 8+0, takže ta velikost odpovídá.Ja si taky psala styky, zvlášť když jsme se „snažili“ o dítě a rozhodně to nemusí byt dvakrát za měsíc. Co jsem v tom, tak jsem se taky má to vykašlala.

Ale já řeším velikost, ne kolik mi odhadla Dr stáří podle ms.. to dítě je velký na 8tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17458
9.11.20 13:37
@Esmeralda1998 píše:
@Gina.Lenroy a hlavně nechápu proč by se to tak mělo počítat. Tak se to dělá když žena neví, kdy mohla přesně otěhotnět. Já to vím.

Fakt už máš jedno dítě? Vždy se to počítá od prvního dne menzes, ať byl sex, kdy chtěl. Navíc mezi sexem a početím může být rozdíl až pět dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 13:37

@smeagol89 i kdyby. Já neřeším stáří, ale to že ten plod je prostě větší než má být. Už na to odpovídám po několikáté :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
9.11.20 13:44

@Esmeralda1998 dle mudr je tedy vetsi nez ma v tom 8 tt byt? Ultrazvuk by ji mel hodit cca odhad tydne podle velikosti plodu. Pokud tlouklo srdce, tak bych se odhadem velikosti nestresovala, me to nikdy neodpovidalo (nekdy vychazel vetsi, nekdy mensi, zalezi na presnosti mereni a kvalite ultrazvuku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 13:49

@smeagol89 srdíčko tlouklo krásně, jen je prostě větší :think: mám na děloze hematom, ale to na to nemá prý vliv. Vše jinak vypadá v pořádku :nevim: jen se to doktorce nějak nezdá, protože bych prý neměla mít ani tu menses co jsem v září měla.. no asi si radši počkám na screening v 10tt.. jistota je jistota :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama