Reklama

Plod na uz o týden starší

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 18:50
Plod na uz o týden starší

Ahoj.
Kdyz mam plod na uz o týden starší, než jsem podle ms znamená to, že byl počat o týden dřív? :nevim:
Poslední ms jsem měla 14.7., takze podle ms jsem 5+6, plod je velky 6+4. Takze plod ma 7tt? Jsem z toho hrozně zmatená.. :pocitac: :think:

Reklama

Reakce:

Kamkam
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 24.08.18 18:55

Jojo, plod odpovídá 7tt… Ale o datu početí to vypovídá houby s octem. Na utz stačí klik sem, klik tam a máš klidně jiný týden. Kdybys teď šla jinam, změří ti to klidně úplně jinak. Můžeš si tu najít diskuze na tohle téma ;)

ugluk
Hvězda diskuse 42203 příspěvků 24.08.18 18:56

Ne, neznamená. Odchylku máš 5 dní a ultrazvuk fakt neměří s přesností na dny, těch +- 5 dní je celkem normál. Zvlášť takhle v začátku, kdy tam doktor klikne milimetr sem-milimetr tam. Příště to může být zas o pár dní jinak. Znamená to jenom, že vš zatím vypadá, jak má, a možná bude dítko opravdu počato dříve než tabulkový 14. den cyklu. Možná ne.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 24.08.18 19:03

Znamená to max to, že ovulace byla dřív než v půlce cyklu. Pokud tedy dr. měří přesně, což je dost těžký, každej milimetr hraje roli :lol: ale nevím proč bys to měla řešit, není to jedno? :nevim: my měli sex denně a taky netuším kdy to vyšlo, mimi je taky o 5 dní „napřed“. Pokud jsi teda v tý době neměla víc partnerů, to už tu pár diskuzí taky bylo :lol: :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 19:10

Holky bohužel se tak stalo. S tatínkem nejsme přítel/přítelkyně :( .
Když sex byl 25.7. a já jsem 5+6 a plod 6+4, tak to znamena, ze v tu dobu nedoslo k oplodneni? Ja fakt nevim, jak to mám počítat. Moc dekuju vsem za rady :hug:

ugluk
Hvězda diskuse 42203 příspěvků 24.08.18 19:20

Ne, pokud jsi v rámci jednoho týdne spala se dvěma chlapama, žádný ultrazvuk ti nikdy nedá přesnou odpověď na to, kdo je otcem. Ten týden je naprosto běžná tolerovaná odchylka měření, ty tam máš jen pět dní. Dcera na první měření „dva dny minus“, na druhém už „čtyři dny plus“ a přitom jsme početí věděli na hodinu přesně.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 24.08.18 19:35
@Anonymní píše:
Holky bohužel se tak stalo. S tatínkem nejsme přítel/přítelkyně :( .
Když sex byl 25.7. a já jsem 5+6 a plod 6+4, tak to znamena, ze v tu dobu nedoslo k oplodneni? Ja fakt nevim, jak to mám počítat. Moc dekuju vsem za rady :hug:

To by tak odpovídalo, ten den jsi nejspíš otěhotněla :nevim: nebo z toho dne prostě

lachtanice86
Kelišová 5740 příspěvků 24.08.18 19:39

V začátku je to měření dost nepřesné. A pokud bylo víc partnerů tak máš smůlu a jedině test dna.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7653 příspěvků 24.08.18 19:48

Nejdřív byl prvním syn o týden menší, pak se srovnal a pak o 2 dny starší (porod 40+6tt dle utz a odpovídal 40+0tt) teď podruhé v začátku cca o tyden mladší na screeningu o 2 dny starší, neřeším. Ale chápu že v situaci kdy nevíš kdo je tatínek je to blbý..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 19:48

Podle UTZ se to opravdu určit nedá. Já vím přesně, kdy došlo k oplodnění (IVF) a stejně mi na jednom z utz řekli, že je plod o týden starší. A pak dál to bylo pořád plus minus nějaké dny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 20:37

Vzdycky je tam +2 tydny, ktere se nepocitaji, ne? Kdyz jeden sex byl 13.7. + ty dva tydny a ja jsem ted 5+6 je to mozny? :think:

ugluk
Hvězda diskuse 42203 příspěvků 24.08.18 21:04

Ano, pokud by ultrazvuk dokázal měřit s přesností na dny, dalo by se z něj oplodnění spočíst na den přesně. Např. pokud jsi 6+4, k oplodnění došlo před 4 týdny a 4 dny. V 5+6 by k oplodnění došlo před 3 týdny a 6 dny. Bohužel realita tak růžová není a sebekvalitnější ultrazvuk se sebezkušenějším doktorem to prostě s přesností na den nestanoví, to číslo 6+4 je jen orientační, jestli to plus minus týden koresponduje s očekávanou skutečností. Kdyby doktor kliknul za chvilku znovu, mohl naměřit klidně o 3 dny více nebo méně. Což jsem vlastně naposledy zažila taky, dr. změřila třikrát za sebou a dostala tři rozměry v rozmezí 5+6 až 6+3, dle toho, jak se tam momentálně to pálmilimetrové cosi natočilo a jestli zrovna klikla o desetinu milimetru doleva nebo doprava.

Prostě se smiř s tím, že je tohle měření orientační a opravdu má přesnost plus minus týden. Můžeš si hrát s pravděpodob­nostma, ale jestli chceš mít jistotu, holt to bude chtít genetický test z krve. Víc nenaděláš :nevim:

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 25.08.18 00:48

Den poceti nebyva den sexu. I kdybys vedela, kdy doslo k oplodneni, muze to byt ze sexu ten den nebo az nekolik dni predem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama