Plod v 24.tt menší o 3 týdny

Anonymní
15.4.20 11:47

Plod v 24.tt menší o 3 týdny

AHoj všem.

Přišla jsme rozrušená od DR. Moje miminko na 1.UZV by se mělo narodit 8.8, dle PM termín 11.8. Na druhém velkém UZV v cca 20.týdnu už se to posunulo dle velikosti už na 19.8, čili o 11 dnů později. Dr řekl, že je důležité aby se to už nezvětšovalo ten rozdíl. No a došla jsem dnes, 24 tt. a termín vychází na 27.8. :-( :-(. Jenže všechny testy i ty průtoky, vyživování vychází krásně. Geneticky taky vše ok. Řekl mně, že musím do porodnice do rizikové poradny kde mě holčičku pak asi taky změří nebo co. Já jsem docela drobná, mám 164cm, už má tři deti porodní váhy byli 3,5kg a 4 kila, jenže tatínek mel 2 metry, Toto mimco má jiného tátu, ten u narození mal jen neco lehce přes 3 kila, ted je to takový normální chlap (jeho táta je ale drobnej),já mela 2800(narozena trolinku dřív). Mám se bát? Pokud jo tak, čeho? Může být postižená? Když ní fakt všechno hezky vychází :-(, krásně kope, placenta taky prej dobrý, plodovky mám dost. Mrzí mne, že DR už neřekne, je malá (a znamená to teda co?)- co ji může být? Prosím moc o vaše zkušenosti, nebo nevim..doporučení jak malou vykrmit a přestat se bát, Na nic jiného nemyslím :-(. Moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

295
15.4.20 12:02

Já bych se nestresovala. Sama jsem drobná a u obou holčiček mi říkali že jsou malinké, většinou to vycházelo o 1-2 týdny. S první jsem také byla v rizikové poradně. První dcera se narodila 2890g a 47cm a druhá měla 2690 a 46 cm. Také mě strasili, ale holčičky byly úplně zdravé, a partner má necelých 170 cm. Pokud je vše ostatní v pořádku, nestresujte se a užívejte si těhotenství :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 12:17

@Fany97 dekuju Vám, budu doufat. :-/.

• Nahlásit
  • Citovat
52
15.4.20 13:13

Ahoj, teď jsem se přesně koukala do mých papírů - 1.UTZ dle měsíčku sem měla být 13+1, ale já teda věděla, kdy jsme počali (o týden později), takže mě nepřekvapilo, že dle UTZ 12+2. Na druhým UTZ 21+3 vahovy odhad na 19+6. A tak to pokračovalo, váhový propad se zvětšoval. Nikoho nezajímalo, že mám 170 cm a před těhu 50 kg, tudíž hubená. Každá kontrola se nesla v duchu malého mimca cca o 3-4 týdny, malého bříška a že to není dobrý, po každé kontrole jsem to obrecela. Dopadlo to tak, že mi v 37+3 porod skrz odhad od tří doktorů, kteří se shodli na 2100g, vyvolali. Za 8 h byl na světě úplně zdravý chlapeček s nádherným bříškem a vážil 2605g. Na ten tyden standartní váha, sekli se o půl kila. :dance:
Ty odhady jsou jen orientační, nechápu, jak celou dobu přeměřovali všichni doktoři malému bříško, a že jich bylo - můj dr, v nemocnici, kde jsem ležela 1,5 měsíce skrz zkrácený čípek, odhad dělalo za tu dobu asi 7 doktoru a můj genetik. U všech bylo malé bříško a tudíž malý vahovy odhad.. A všem těm pak Honzík vytřel zrak :jazyk: pokud je vše ostatni v pořádku, nedělej si zbytečně starosti, miminko se má určitě dobře :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
15.4.20 14:13

Ahoj, zatím si s tím vůbec nelam hlavu. Mě taky řekli, že malej je menší, doktorka řekla, že se to bude hlídat, druhý doktor řekl, že bude prostě malý po nás, jsme s partnerem oba malí, já mám 156 cm. No a nakonec se to v 36 tydnu zase srovnalo a v 39 tydnu doktorka zase řekla, že to vychází na 38 týden :lol: No, pořád dokola :lol: :lol: a teď jsem 40+2 a už je zas tak jak má být :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
15.4.20 17:07

Já tě taky uklidním čerstvou zkušeností. První dcera se narodila 3,16 kg a 50 cm. Teď ve druhém těhotenství jsem byla v rizikové poradně, že jim odhad ve 38. týdnu vycházel na 2400 g… Na nic nepřišli a pořád mi říkali (i na poslední kontrole před porodem), že dcera při narození nebude mít ani 3 kg, že ale neví, kde je problém. Den po kontrole se dcera narodila - 52 cm a 4,25 kg :lol: Tak by mě zajímalo, co tam celou dobu měřili :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 19:41

@Teulina tak to se teda řááádne sekli :-D

Dekuji vám, proč mne ale už teď posílají do rizikové poradny? Myslíte, že si mne tam budou chtít nechat, protože je malá menší, i když jinak v pořádku? Nebo to jen znamená, že tam budu chodit častěji a budou ji měřit? Ach jo, sem si říkala, jak je fajn, že je vše tak pokročilé teď, jenže teď mě to jejich měření akorát stresuje a nervuje :-(.

Můžu to, ať hezky roste, nějak podpořit? Jím tak akorát, přibrala jsem cca 4 kila. Vitamíny ale nejím.

• Nahlásit
  • Citovat
52
15.4.20 20:53

Já si myslím, že to nejde ovlivnit, aby byla větší. Myslím, že v rizikové by třeba mohli mít kvalitnější přístroje a za mě, já se tam teda dostala až poslední den, hned mi ten porod vyvolali, ale jinak mě svým chováním celkem uklidnili, protože jsou tam na tohle zvyklí a nedělali z toho takovou vědu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama