Potřebuji poradit s plodnými dny

Anonymní
2.5.20 11:40

Plodné dny. Potřebuju radu

Dobrý den prosím o pomoc
Jsme už z toho na nervy v lednu jsem měla biochemicke těhotenství.
Vůbec nerozumím memu cyklu zkusila jsem ovulacni testy ale pořád tomu nerozumím mohl by jste mi někdo pomoc?
Jak je to já mám ms vždy po 27 dnech poslední ms začala 21.4 a skončila 26.4 vůbec nevím jak to mám vypočítat aby byl ten správný čas je to vždy 14 dní před ms nebo jak? Díky za pomoc
Ps anonymita nechci aby známý věděli že se snažíme

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14118
2.5.20 12:09

Ahoj, může a nemusí to být 14 dnů před ms. Můžeš to zjistit ovulačními testy nebo měřením bazální teploty. Pokud budeš testovat, začala bych cca 7dc a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
2.5.20 12:25

21.4. máš první den cyklu. Doba od začátku ms do ovulace je proměnlivá. Od ovulace do další ms bývá 10-16 dní, průměr je těch 14. Ale to má taky každý jinak. Já třeba mám obvykle 12 dní. A ovulaci různě, někdy 14 den cyklu, někdy třeba až 20. Měřím bt, abych věděla jak na tom v tom konkrétním probíhajícím cyklu jsem. Ovulaci mi to zjistí sice až zpětně tři dny po ní, ale aspoň vím, kdy mám čekat ms nebo dělat test. Ovulační testy reagují na zvýšení hormonu, ale jestli a kdy ovulace opravdu proběhla, ti neřeknou. Ale orientační smysl to má. Při pozitivním testu by mělo k ovulaci dojít asi za 24-72h. Takže v době pozitivního testu je ideální sexovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
964
2.5.20 13:00

Začni měřit teplotu a uvidíš, jestli a kdy máš ovulaci.
https://www.rodina.cz/clanek3694.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
2.5.20 14:39

Při pokusu o druhé dítě, jsem dostala od gynekologa ovulační kalendář, kam si mám zapisovat bazální teplotu. Po měsíci měření jsem k němu opět zašla, on mi řekl, kdy mám ovulaci a v jaké dny to zkoušet - následující měsíc jsem už byla těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 14:53

Moc vám všem děkuji za radu právě bydlím v anglii a tady mi nikdo nic nedal. Vůbec tomu všemu nerozumím sex jsme měli 30.4 v tu dobu jsem měla pozitivní ovulacni test tak nevím

• Nahlásit
  • Citovat
14118
2.5.20 16:50
@Anonymní píše:
Moc vám všem děkuji za radu právě bydlím v anglii a tady mi nikdo nic nedal. Vůbec tomu všemu nerozumím sex jsme měli 30.4 v tu dobu jsem měla pozitivní ovulacni test tak nevím

Jestli byl opravdu pozitivní, tak super. :) Šance je :) jen bacha..u zdravého páru je cca 20 %= i když vychytas ovulaci. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 16:53

@P4ja
Ano byl a pak druhý den jsem zkusila zase test a už byl slabší tak právě nevím moc bych si mimi přála ale nějak nám to nejde :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.5.20 17:18

Jestli byl sex v den pozitivního ovulačního testu, tak je velká šance. Za předpokladu, že tu ovulaci fakt máš - ale to by ti ukázalo až měření teploty. Po ovulaci teplota vzroste.
Ovulační test ukazuje, že se ovulace blíží - ale ne, že proběhla!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.5.20 17:26

Já to beru čistě prakticky - otevřený čípek = spermie projdou a může dojít k početí. Zavřený čípek = neprojde nic, méně příznivá doba ke snažení. Bohužel od ovulace do MS mám jenom třeba 6 dní, takže smůla. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.5.20 17:31

29.4 jsem měla 36.8 teplotu jinak nevím a pak hned druhý den jsme měla pozitivní test prostě carky jak dálnice tak uvidíme

• Nahlásit
  • Citovat
14118
2.5.20 18:44
@Anonymní píše:
Já to beru čistě prakticky - otevřený čípek = spermie projdou a může dojít k početí. Zavřený čípek = neprojde nic, méně příznivá doba ke snažení. Bohužel od ovulace do MS mám jenom třeba 6 dní, takže smůla. :(

JJ :( To je problém no :( Zkusila bych bylinky nebo třeba hormonální jogu, aby se ti to srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 18:58
@P4ja píše:
JJ :( To je problém no :( Zkusila bych bylinky nebo třeba hormonální jogu, aby se ti to srovnalo.

Pravděpodobně vysoký prolaktin, už beru drnek, uvidíme. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama