Reklama

Plodný hlen - jak to tedy je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 15:46
Plodný hlen - jak to tedy je?

Ahoj, chtěla jsem vás poprosit, zda byste mi dokázaly udělat jasno.. mám strašný, ale strašný guláš v tom, jak je to tedy s plodnými hleny a s ovulací…

můžete mi pomoci?

hleny mám v průběhu cyklu hlavně dva typy:

„průhledný, táhlý a hustý, ovšem bezbarvý.“ Táhne se jako lepidlo, je tuhý, chcuchvalcovitý, průhledný. Vypadá jako hustá nudle z nosu(pardon, nevím k čemu bch to připodobnila, protože všude zmiňovaný „vaječný bílek“ mi na to nesedí..vaječný bílek je řídký, toto je husté a vazké..průhledné. Táhne se a drží to, lepí to)

řídký bílý výtok

který z nich je tedy plodný, resp. za jak dlouho po objevení kterého z nichnastane ovulace?

když si na to matně vzpomínám, muj cyklus vypadá cca:

menstruace - sucho - hustý průhledný hlen - bílý řídký výtok - sucho - menstruace

logicky mně napadá, že plodný by měl být ten nejhustší, průhledný. Ale někde zase píšou, že ten právě ne, že ovulační je až ten nenápadný bílý :nevim:

a ještě jsem se chtěla zeptat, jak poznáte při měření BT že přicházejí plodné dny, když se teplota zvýší až PO ovulaci… tey je třeba sledovat pravidelnst a pak to odhadovat?

moc děkuji!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dardeco1
Povídálka 23 příspěvků 08.02.17 15:51

Ahojky ten plodný je ten co vypadájak ta „nudle z nosu“ :-D je bílkový a mezi prsty se ti táhne. Já to tak mám třeba i 3-4 dny, ale bylo mi řečeno, že ovulace je někdy mezi těmito dny. Ovšem nevím přesně které. Ale jak jsme se pokoušeli o mimi, stačilo sledovat, kdy přišel tenhle hlen a bylo jedno který den a mimi se povedlo na poprvé. a Stou teplotou by sis asi nejspíš měla nasledovat, jak to je u tebe.. každá to máme jinak :-)

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 08.02.17 15:53

Podle mě hlen je plodný ten táhlý průhledný:-) ovulace nastává poslední den jeho výskytu:-)

Podle teploty ovulaci skutečně poznáš až zpětně:-) max někdy zaznamenáš teplotní pokles, který je v den ovulace, ale ten nemusíš zachytit:-). Proto pokud chceš ovu vědět dopředu, tak máš dělat ovulační testy:-)

Teda tak jsem to alespoň načetla:-D

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 08.02.17 16:26

Plodný je právě ten průhledný. U mě např. konzistenci vaječného bílku nebo znaky nějakého táhnutí se nemá nikdy. Je to zkrátka jen čirá, průhledná voda. Ten bílý je už poovulační, u něj už je jasně po. Jak dlouho to trvá je značně individuální, já ho mívám tak 4 dny.

Co se té teploty týče, tak ano, tam se to pozná zpětně. Pokud ale měříš už nějakou dobu, leccos z toho vysleduješ. Spousta holek používá ovulační testy, já se obešla bez nich. Zkrátka jsme souložili během půlky cyklu a během průhledného hlenu. Spermie přežívají několik dní, není nutno se trefit do dne ovulace. Větší úspěch bývá pár dní před, protože tam ty spermie musí taky doputovat a v den ovulace už to stihnout vůbec nemusí.

Kathleena
Kecalka 112 příspěvků 08.02.17 16:31

Ovulační výtok je ten hustý.

U mě je to tak, že když se mi objeví tenhle výtok, ovulaci mám po 2-3 dnech (mám hodně bolestivou ovulaci, takže ji bezpečně poznám) a výtok mi ještě tak 1-2 dny přetrvává. Ten bílý řídký je od laktobacilů, které čistí pochvu - tak mi to řekla doktorka na gyndě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 07:58

Dekuju vsem… takhle to vypada, ze podle ovulacniho hlenu se da ovulace poznat i bez testovani…

a kdyz tedy objevite ovulacni hlen, mate sex obden az do jeho skonceni? cetla jsem, ze kdyz uz ovulace je, tak je pozde. Testovaci papirek ji vsak, pokud tomu dobre rozumim, pozn jeste drive a tam je tedy silna druha carka znamenim, ze by sex byl nejvhodnejsi prave v tu chvili nebo 24 nasledujicich hodin, protoze ovulace se dostavi cca za tech 24 hodin od pozitivniho testu, je to tak?

a je tu nekdo komu by ty testy ukazovaly falesne? to asi ne, ze?

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 10.02.17 09:32
@Anonymní píše:
Dekuju vsem… takhle to vypada, ze podle ovulacniho hlenu se da ovulace poznat i bez testovani…

a kdyz tedy objevite ovulacni hlen, mate sex obden az do jeho skonceni? cetla jsem, ze kdyz uz ovulace je, tak je pozde. Testovaci papirek ji vsak, pokud tomu dobre rozumim, pozn jeste drive a tam je tedy silna druha carka znamenim, ze by sex byl nejvhodnejsi prave v tu chvili nebo 24 nasledujicich hodin, protoze ovulace se dostavi cca za tech 24 hodin od pozitivniho testu, je to tak?

a je tu nekdo komu by ty testy ukazovaly falesne? to asi ne, ze?

Já hlen sledovala až teď při pokusu o třetí dítě. Sex jsme podle toho neřídili, nechávali jsme tomu zkrátka volný průběh a hupsli jsme na to, když se nám chtělo. Otěhotněla jsem dvakrát za sebou (poprvé to nedopadlo a v 6tt. jsem potratila). Poprvé byl plodný hlen čtyři dny, sex byl den třetí a čtvrtý plodného hlenu, což byl i den ovulace. Takže 1 den před ovulací a v den ovulace. Jeden sex byl ještě 5 dní před ovulací, což bylo 2 dny před plodným hlenem. Z kterého sexu to těhotenství bylo samozřejmě netuším. U toho druhého (a povedeného) těhotenství trval plodný hlen 3 dny a sex byl 3 a 5 dní před ovulací. Ten 3 dny před byl první den plodného hlenu. Později už sex nebyl. Sex obden je rozhodně dostačující.

U těch ovulačních testů přichází ovulace do 48 hodin od pozitivního testu.

Shagy
Nováček 6 příspěvků 15.01.18 16:45

Ahoj holky, vím, že tato diskuse už je staršího data, ale zkusím se zeptat. S manželem jsme měli sex a vždy po sexu ze mě sperma třeba i dva dny teče. A teď nevím zda to je sperma nebo třeba i ovulační hlen, který se konzistencí přece podobá…?Jak to máte vy?

quinsley
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 1 inzerát 15.01.18 17:03

@Shagy Plodný hlen je takový vazký průhledný táhnoucí se “cucek” ( holky psaly jako nudle). To bys poznala, ze to je ten hlen. Vypadá úplně jinak než sperma.

lachtanice86
Kelišová 5722 příspěvků 15.01.18 17:15

@Shagy plodný hlen a vytékající sperma je úplně jiné.

Shagy
Nováček 6 příspěvků 15.01.18 17:46

Jakto?

Shagy
Nováček 6 příspěvků 15.01.18 17:46

Jakto?

Tichošlápek
Echt Kelišová 9629 příspěvků 15.01.18 17:49

@Shagy je to vizuálně i na dotek úplně jiné. Takže bys to proste poznala ;)

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 16.01.18 11:42

Tekutý cervikální hlen, provázející plodné období, může být několik dnů. Většinou třeba večer po styku může žena pociťovat ještě mokro, vlhko, hlen. Pokud se zabraňuje početí, doporučuje se nemít styk každý den, ale obden, aby mohla vždy žena hodnotit, jaký hlen ten den pozorovala a nebyla ovlivněna možným vytékajícím spermatem. Pokud se objeví jakýkoliv hlen - aby se zabránilo početí, nesmí už být provozován styk, protože žena nikdy neví, kdy se ten hlen méně plodného charakteru začne měnit na více plodný hlen, ve kterém mohou spermie počkat na ovulaci i několik dnů (uvádí se tři až pět). Ovulace ve většině případů nastává ten den po změně tažného, průhledného, bílkového hlenu na ten bílý, hustý. Jedna taková pomůcka pro rozpoznání typu hlenu se uvádí tato: prsty s výměškem opláchne žena čistou vodou do sklenice. Cervikální hlen zachovává svoji tažnou, vláknitou strukturu a nerozpustí se. Poševní výtok se rozpustí a voda je kalná. Při použití toaletního papíru zůstává hlen lpět na povrchu, kdežto výtok se vsaje. Pokud žena pozoruje jen hlen, chce to delší dobu zkušenost. Začátečnice mají někdy potíže s hodnocením, které se časem vyjasní. Dobré a vhodné je i měření bazální teploty či zjišťování stavu děložního čípku. Při vnitřním vyšetření se může hlen objevit dříve než pozoruje žena, která vnitřní vyšetření nedělá. Ale není to nezbytné. Stačí pro určení plodnosti sledování dvou znaků - a to je např. ta BT a cervikální hlen. S touto metodou je možné početí správně naplánovat či mu předcházet. Nejspolehlivější možnost předejití početí je styk až po potvrzené ovulaci a konečném vzestupu bazální teploty.

motyčenka
Stálice 79 příspěvků 18.02.18 11:27
@Shagy píše:
Jakto?

Já je mám taky úplně stejné :D nebýt ovulačních testů, nepoznala bych to…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama