Plodová voda - co se dá zjistit z výsledků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 29.03.18 10:53
Plodová voda - co se dá zjistit + výsledky

Zdravím, byla jsem na odběru plodové vody. Důvod odběru byla vsv miminka.

1. výsledky mi volali hned druhý den a ty jsou v pořádku.
2. výsledky mi mají přijít poštou, nicméně mě všichni chlácholí, že druhé výsledky budou v pohodě když ty první vyšly dobře.
Další otázka (kdo toto podstoupil).. co za vzácné nemoci se dá z druhých výsledků zjistit? Nedaří se mi to nikde dohledat.
Moc vám děkuju, zbytek výsledků budu mít po velikonocích… ale to čekáni 3týdny je úmorné.

Přečtěte si článek: Plodová voda

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLekninka91
Extra třída :D 10110 příspěvků 29.03.18 11:11

Mne rikali, ze z plodovky se da odhalit kolem stovky vad, ale ktere presne, to nerikal. :think:

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 29.03.18 11:13

Ahojda, první výsledky dělají myslím jen na tři nejčastější vývojové vady tzv rychlotestem.Za cca tři týdny jsou výsledky celého karyotypu miminka.Tzn vyšetření všech chromozomu. Pocitaji jestli nějaký nechybí, není navíc…To jsou potom ty trizomie na určitém chromozomu a podle toho urcita vada.Ale neboj, opravdu je už mnohem menší sance, že by něco objevili, když ty tři už jsou vyloučené. Ake nikdy nevíš, no. Preju Ti zdravé a krásné miminko.My měli riziko 1:4 na DS a ťukám, nepotvrdilo se :hug:

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 29.03.18 11:19

@clostylbegytka aha, no mě právě říkali, že zbytek na co se čeká jsou jen nějaký vzácný nemoci… :think:
Každopádně mi říkali hlavní a ty že jsou ok, protože k srdíčku bývají vady přidružené jako DS apod..
No začínám 24.tt a neumím si představit teď ještě čekat další skoro týden na ostatní výsledky a ještě aby něco našli, na přerušení za žádnou cenu nechci :(

zudina
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 29.03.18 11:20
@clostylbegytka píše:
Ahojda, první výsledky dělají myslím jen na tři nejčastější vývojové vady tzv rychlotestem.Za cca tři týdny jsou výsledky celého karyotypu miminka.Tzn vyšetření všech chromozomu. Pocitaji jestli nějaký nechybí, není navíc…To jsou potom ty trizomie na určitém chromozomu a podle toho urcita vada.Ale neboj, opravdu je už mnohem menší sance, že by něco objevili, když ty tři už jsou vyloučené. Ake nikdy nevíš, no. Preju Ti zdravé a krásné miminko.My měli riziko 1:4 na DS a ťukám, nepotvrdilo se :hug:

Myslim ze ty Trizomie se vylucuji tim rychlotestem

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 29.03.18 11:22

@zudina tak a teď co :mrgreen: :lol: :nevim:

zudina
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 29.03.18 11:27
@Nelinka2 píše:
@zudina tak a teď co :mrgreen: :lol: :nevim:

Prave ty chromozomy pocitaj tim rychlotestem, takze to mas v klidu, a ty ostatni vady co by se potvrdily az za tri tydny jsou extremne vzacne, takze bych byla v klidu

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 29.03.18 11:34

@zudina DĚKUJI :dance: :srdce: to je pro mě nejhlavnější.

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 29.03.18 11:36

Holky já se nechci hadat teda, ale jsem přesvědčena, že rychlotestem se dělá jen tři nejcastejsi. A to DS, Edwarduv a Turneruv, nyslim. Potom se ceka jak naroste celý karyotyp. Z plodovd vody se toho dá zjistit strašně moc, ale musí být důvod zrovna to konkrétní testovat. Jinak se vyšetřuje jen ten karyotyp. Nedelaji automaticky úplně všechno, co se dá zjistit.To by bylo šílené drahé. Ale samozřejmě se můžu mýlit.

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 29.03.18 11:44

@Nelinka2 Neboj, opravdu je mala šance. Co se jim nezdálo na srdicku?

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 29.03.18 11:44

@clostylbegytka nás skrz nález mělo zajímat downuv syndrom, apod… (ty které jsou nějakého mentálního rázu - nebo jak to nazvat).

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 29.03.18 11:46

@Nelinka2 Jojo,ty se zjistí z toho karyotypu :hug:

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 29.03.18 11:48

@clostylbegytka což je ta první nebo druhá část? Jsem z toho tak zblblá… :zed:

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 29.03.18 11:51

@clostylbegytka no nezdálo, ani zdát nebud už… máme za sebou vyšetření v kardiocentru a čekají nás i operace. Máme asi tři různé vady (budem mít jednokomorový oběh), zužená plicnice a mezera mezi komorama.. no proto řešlili tu plodovku aby tam nebylo nějaký postižení - dr z kardiocentra říkal, že plodovka vychází většinou v pohodě ;)

zudina
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 29.03.18 11:52
@Nelinka2 píše:
@clostylbegytka nás skrz nález mělo zajímat downuv syndrom, apod… (ty které jsou nějakého mentálního rázu - nebo jak to nazvat).

Downuv syndrom se zjistuje tim rychlotestem.. neceka se na zadnej narust niceho, chromozomy se spocitaj hned :roll: dost jsem se o to zajimala prze jsem si plodovkou atd sama prosla.. takze downa a proste nejcastejsi mentalni choroby mas v suchu

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama