Jak vám praskla plodová voda

55
13.5.20 17:53

Plodova voda jak vám praskla

Ahoj čisté ze zvědavosti. Chtěla bych se zeptat jak je to s plodovou vodou? Jak dlouho odteka? Dočetla jsem se že jsou případy, kdy to ta holka nepoznala? Přijde mi to zvláštní, teda v jednom případně ji to ruplo ve vaně..a moje otázka, co kdyby mi to začalo odtekat ve sprše? Jak dlouho teče? 10min,30min?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2889
13.5.20 17:57

Tak hlavně ona nepraskne vždycky. Asi jen ve 30% porodu. Mě ji praskli až na porodnim boxu během porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
13.5.20 17:59

Já jsem ucítila v podbříšku takové lupnutí a najednou jsem cítila jak ta voda ze mě teče. Měla jsem pocit, že čůrám a nemůžu to zastavit. Dala jsem si vložku a stále ze mě tekla, ale pomalu, vytekla až při vyšetření v porodnici. To bylo asi za půl hodiny nebo za hodinu, to přesně už nevím, vše bylo pak strašně rychlé :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2732
13.5.20 18:02

Praskli mi ji na sále nějakým ostrým hakem, hodinu před vytlacenim, bylo to teplý jak moč, po prasknutí úleva, a pak přišli daleko silnější kontrakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4043
13.5.20 18:04

Mně praskla po sprše, necítila jsem nic, jen jsem si myslela, že jsem se špatně utrela a pak, že moč. Tekla v menším množství až do příchodu na porodní sál, pak už jsem vodu nestihla sledovat :) Kontrakce začaly až tak hodinu po odtoku a nejdřív male.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5761
13.5.20 18:08

U prvního porodu mi vodu praskli, ale to byl vyvolávaný porod. U druhého mi praskla asi půl hodiny před finálem, chvíli předtím než mi chtěla vodu prasknout doktorka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
13.5.20 18:08

Takže! :joy: Jen to shrnu..když praskne ucím lupnutí v podbřišku a teplou tekutinu na stehnech a ÚLEVU v břiše? Potece cca 30 min.. Chápu to správně že kdyby mě praskla ve sprše tak díky té úlevě v břiše budu vědět co se stalo? Je to pitomý dotaz ale fakt mě to zajímá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
13.5.20 18:11

Poprvé mi ji praskli pár hodin před porodem na sále, necítila jsem nic, kdyby mi to doktorka neřekla, tak bych to nepoznala.

Podruhé a potřetí mi praskla až během tlačení (potřetí to byla skutečně předposlední kontrakce celého porodu), takové lup a úleva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1568
13.5.20 18:13

Mě lupla během kontrakci doma ve vaně, byl to impulz k odjezdu do porodky. A bylo toho neskutečně moc, netuším, kde se ty litry vzaly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15362
13.5.20 18:18

Já teda lupnutí necítila, odtékala mi pomalu a dlouho jsem si nebyla jistá, jestli je to voda nebo moč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17083
13.5.20 18:18

Me nepraskla ani jednou, u obou porodu mi ji propich dr na sale. Vytece toho hodne najednou (me snad litry, ve vterine sem sedela v úplné potopě), ale ona se průběžně doplňuje (jakože ti nepraskne a nevyleje se vsechna, aby bylo dite nasuchu). Jinak ja zadnou ulevu po prasknutí necitila :D spis to zintenzivnilo kontrakce a popohnalo porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12374
13.5.20 18:22

Mně sama nepraskla. Museli až na sále

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2732
13.5.20 18:31

@Mama963 Já si myslím že to poznáš. A voda praskne málo kdy mimo probíhající porod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.20 18:45

U druhého porodu jsem cítila v břiše jako když mi tam bublá, připadalo mi to divné, ale šla jsem ještě spát, žádná voda netekla. Asi po půl hodině jsem cítila mezi nohama vlhko, dala jsem si vložku a jelo se do porodnice, plodová voda odtékala strašně pomalu. U prvního porodu mi píchla až v porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1101
13.5.20 18:45

Vstala jsem od stolu a najednou ze mne začalo cosi hustějšího vytékat, asi jako hodně silná MS. Kontrakce až druhý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama