Plodová voda - těhotenský výtok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 15:08
Plodova voda - tehotensky vytok

Ahoj, vim, ze to tu bylo uz x krat a ze ani doktor kolikrat nevi, natoz vy dle diskuse, chci se zeptat, ale spis na vase zkusenosti a tipy. Uz pred tehotenstvim jsem trpela na vytok a gynekolog mi vzdy tvrdil, ze je to normalni, zvykla jsem si, ze bez intimky nedam ani ranu a dal to neresila. Ted jsem ve 32 tt, pred asi 3 tydny jsem byla v nemocnici s podezrenim na unik plodove vody (mela jsem fakt takovy nazelenaly vytok, ktereho nebylo malo). Vsechno bylo v poradku, udelali mi test na vlozku, vysetrili i ultrazvuk mi delali. Vzali mi moc a udelali mi i kultivaci moci - vse v poradku. Zvlastni, ale vytok uz se takovy potom neobjevil. Za par dni jsem byla u sveho gynekologa v poradne a ten mi napsal utrogestan pro zkracujici se cipek. Dalsi dny bylo vsechno v pohode, na intimce byly zbytky te tobolky. Za par dni jsem ale zacala mit uplne bezbarvy vytok, je to jako kdyby mi nekdo na intimku vylil cistou vodu, nekdy se uprostred objevi jeste takovy maly hutnejsi flicek. Jsem z toho na nervy. Dnes jsem byla na kontrole v poradne, doktor mi rekl, ze ani on nepozna, co to na vlozce je a ze ten roztok nemaji. Ze bych musela pri podezreni do nemocnice. Ale ze plodove vody mam dost a vse vypada v poradku, vysetroval me rukou i ultrazvukem. Tak me to trochu uklidnilo. A chci se zeptat, jestli jste to mely podobne. Neni to zadne ohromne mnozstvi, ale je to pomerne casto, hlavne rano, v noci mam treba intimku suchou. Budu moc rada za vase zkusenosti.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 15:11

A jeste me napada, nepoznala by to sestra z ph moci, kterou do poradny nosim?

debra.morgan
Echt Kelišová 9797 příspěvků 10.07.19 15:13

Jestli myslis roztok na urceni zda unika plodovka, tak ten se da koupit v lekarne, muzes si ho delat doma ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 15:16

Ja uz jsem se v lekarne ptala a rekli mi, ze uz se na ceskem trhu neprodava :/ ze jedine sehnat od nekoho znameho z porodnice, ale to nemam :/

debra.morgan
Echt Kelišová 9797 příspěvků 10.07.19 15:22

Tak zkus jinou lekarnu, mozna nejlip v porodnici, pred par tydny mi ho nabizela gynekolozka, takze k sehnani nekde bude.

pujda
Kecalka 277 příspěvků 1 inzerát 10.07.19 15:55

Co jsem četla, tak už se opravdu ty domácí roztoky sehnat nedají. Měla jsem minulý týden stejný problém, akorát jsem toho měla maličké množství, že to ani na intimku nebylo, ani na kalhotkách nešlo nic moc vidět, spíš jsem byla pořád mokrá jen uvnitř, sem tam něco málo vyteklo. Neřešila jsem to a samo to přešlo v klasický výtok :nevim: Jestli tvůj gynekolog nevidí žádný problém, tak to snad bude v pořádku.

prceek55
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 10.07.19 21:44

Já jsem taky měla jednou podezření kolem 30tt na únik plodovky a nakonec vše ok.. Výtoky mě trápí celý těhotenství.. Mám je každý den furt.. Pokazdy jsou jiný.. Teď poslední týdny (teď jsem 38tt) mám takový hodně lepkavy a táhly jako sopel tak si říkám že to je třeba hlenová zatka ale těžko říct.. Každopádně to už neřeším když kontroly a vše jsou ok.. Plodovky taky ok.. Tak to jsou prostě jen ty výtoky klasický.. Doktorka říkala že je to normální :nevim:

Kajka9
Kelišová 5503 příspěvků 10.07.19 22:19

Tak já jsme měla v těhu taky hodně výtoky někdy fakt dost že jsem se taky lekla jestli to není plodovka…šla jsme do lékárny a paní na mě hleděla jak puk že žádný roztok na rozpoznání neprodávají :nevim:…o pár dní později sem byla na gyndě a vše ok…plodové vody dost dr mi jen řekla že výtoky v těhu jsou normální někdy ale jsou hodně někdy zase méně že to žena ani nezaregistruje :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 23:46

S tim roztokem je to fakt zvlastni - jen pro zajimavost, ja dnes obvolala asi 10 lekaren ve meste :D, v tech klasickych Agel, Benu, Dr. Max atd. o tom nikdy neslyseli a tvrdili mi, ze nic takoveho neexistuje, ze si to nemocnice musi pripravovat sami ten roztok. V nemocnicnich lekarnach uz alespon vedeli, co to je a ze to existuje, ale zase rikali, ze neni mozne to objednat pro zakaznika a dost se divili, ze to chci pro domaci pouziti a jeste se nesetkali s tim, ze by to nekdo chtel. Akorat jedna ochotna lekarnice z nemocnicni lekarny mi slibila, ze zjisti, jestli to jde objednat a prodat a zitra se ozve. A jedna lekarnice (ale to uz minule, kdyz jsem se ptala osobne) mi doporucila, sehnat si to pres nejakeho znameho v nemocnici. Ale jinak nic. Podle starsich diskusi to vypada, ze driv to nebyl problem to sehnat. Dokonce ani muj gynekolog ten roztok nema, rikal - jedine v nemocnici.

prceek55
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 11.07.19 07:30

Asi to jen tak lehce sehnat nejde.. Mně to nabízela tenkrát akorát kamarádka která dělá porodní asistentku že mi ho může dát.. Takže asi jedině přes někoho znameho :nevim:

Kajka9
Kelišová 5503 příspěvků 11.07.19 12:56

Ale celkem to nechápu přece by jim tak aspon nejezdilo milion ženských s tím že mají podezření..udělali by si to doma a věděli by než přemýšlet jestli jet nebo ne :nevim:

Váš příspěvek
Reklama