Plombování odhalených zubních krčků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
freeport
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 29.11.17 09:22
Plombování odhalených zubních krčků

Hezký den, chtěla jsem se zeptat někoho, kdo podstoupil plobmování odhalených zubních krčků, zda je zákrok bolestivý a je lepší ho absolvovat s umrtvením. Potom by mě zajímalo, zda jde plobma vidět, přece jen se těžko zvolí stejný odstín jako u zubů.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hanca40
Kecalka 433 příspěvků 12 inzerátů 29.11.17 09:42

@freeport Já se na to chystám v lednu. Zatím mi zubařka krček jenom nějak připravovala, nevím jak přesně, protože mi zároveň u stejného zubu část dodělávala a tím přišla na kaz v krčku a už neměla čas to dodělat komplet. Co ti budu povídat - malem jsem bolestí vyskočila z křesla :? Jedna injekce do dásně nestačila, druhá taky ne, ale po nějakém dryjaku který mi píchla do tváře a ochrnula mi půlka obličeje, už to bylo v pohodě :lol:

dedrichov
Závislačka 2969 příspěvků 29.11.17 09:45

Nevím, zda se jedná o stejný zákrok, spíše podobný: mám z vnější strany na stoličkách výplně právě kvůli odhaleným krčkům. Šlo to bez umrtvení, asi jsem se bála více injekce, dalo se to vydržet :mavam:

Příspěvek upraven 29.11.17 v 09:54

freeport
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 29.11.17 09:47
@Hanca40 píše:
@freeport Já se na to chystám v lednu. Zatím mi zubařka krček jenom nějak připravovala, nevím jak přesně, protože mi zároveň u stejného zubu část dodělávala a tím přišla na kaz v krčku a už neměla čas to dodělat komplet. Co ti budu povídat - malem jsem bolestí vyskočila z křesla :? Jedna injekce do dásně nestačila, druhá taky ne, ale po nějakém dryjaku který mi píchla do tváře a ochrnula mi půlka obličeje, už to bylo v pohodě :lol:

8o já jdu taky v lednu a už teď nespím :roll:. Nejhorší u mě je to, že jsem dvacet let chodila jen na preventivky, ani kaz jsem neměla a teď mám podstoupit toto. Ale krčky se mi odhalují opravdu dlouhou dobu, věděla jsem, že k tomu dojde.

Heivka
Závislačka 3245 příspěvků 29.11.17 09:57

Já jsem srab a do žádného zubařského zákroku bych bez umrtvení nešla, je pravda, že můj zubař umrtvuje pokaždé, prý se mu pak lépe odvádí práce když se mu pacient nezmítá bolestí.

Hanca40
Kecalka 433 příspěvků 12 inzerátů 29.11.17 10:05
@dedrichov píše:
Nevím, zda se jedná o stejný zákrok, spíše podobný: mám z vnější strany na stoličkách výplně právě kvůli odhaleným krčkům. Šlo to bez umrtvení, asi jsem se bála více injekce, dalo se to vydržet :mavam:Příspěvek upraven 29.11.17 v 09:54

Aha, tak jestli jde jenom o výplň odhalené části, to ještě jde :lol: To jsem taky měla a myslím, že bez injekce. Já mám bohužel kaz přímo v krčku, takže vrtání… :(

freeport
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 29.11.17 10:07
@Hanca40 píše:
Aha, tak jestli jde jenom o výplň odhalené části, to ještě jde :lol: To jsem taky měla a myslím, že bez injekce. Já mám bohužel kaz přímo v krčku, takže vrtání… :(

Já na tom krčku měla kámen, ten mi včera vyčistila, a nebolelo to.
No a prosím tě, ta plomba v té výplni, jde vidět potom?

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 29.11.17 10:13

Holky, nestrašte 8o Taky se mi odhalují krčky už nějaký ten pátek (spíš rok) :zed: Do toho mám obavy z postupující paradentozy. Zubařka říká, že kdybych si tak dobře nečistila zuby, že už nejspíš žádné nemám, nicméně každodenní operace nestačí, ani speciální pasty a vodičky, takže zřejmě budu must podstoupit něco takového. Bohužel na vícero zubech. To abych se rovnou nechala uspat, ne :lol:

freeport
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 29.11.17 10:20
@Amys píše:
Holky, nestrašte 8o Taky se mi odhalují krčky už nějaký ten pátek (spíš rok) :zed: Do toho mám obavy z postupující paradentozy. Zubařka říká, že kdybych si tak dobře nečistila zuby, že už nejspíš žádné nemám, nicméně každodenní operace nestačí, ani speciální pasty a vodičky, takže zřejmě budu must podstoupit něco takového. Bohužel na vícero zubech. To abych se rovnou nechala uspat, ne :lol:

Mně se jedná o šest zubů :roll: a táhne se mi to přes dvacet let. Prosím tě a zuby si čistíš jak? Mně dřív doktor říkal, že mám ty dásně jakoby zametat dolů na ty zuby. Ne drhnout.

malá_holka
Kelišová 5799 příspěvků 29.11.17 10:43
@freeport píše:
Mně se jedná o šest zubů :roll: a táhne se mi to přes dvacet let. Prosím tě a zuby si čistíš jak? Mně dřív doktor říkal, že mám ty dásně jakoby zametat dolů na ty zuby. Ne drhnout.

dentálka, tam naučí jak správně čistit. Mě čeká stříhaní meziretní uzdičky, kvuli tomu mi jde u jednoho zubu dáseň dolu, u 1. Nikdo mě na to neupozornil, právě až na dentálce mi k tomu přivolala zubaře a ten mi to potvrdil. U mě je to prý kvůli rovnátkům, měli mi to udělat než jsem je tehdy začala nosit. No nikdo to neřešil :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 29.11.17 11:07
@freeport píše:

Používám kartáčky curaprox ultra soft - normální a k tomu ten sigle, mezizubní kartáčky a nit a k tomu pastu proti paradentoze (ty střídám :lol: ) a ještě stahující vodičku, kterou po vyčištění zubů masíruju dásně. Já kartáčkem jemně kroužím, zuby nedrhnu, ale přejíždím i po dásních. Nevím, jak bych to popsala.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 29.11.17 11:08

@malá_holka Ty jo, tak na to se zeptám, mám nejspíš ten samý problém u jedničky nahoře :think:

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5695 příspěvků 29.11.17 11:09

Co vim tak krcky bez umrtveni nikdo opravovat/vrtat nebude. Dasne jsou blizko, kdyby se ji zubar „dotkl“ pri zakroku, muzes cuknout…takhle mi to kdysi jeden rekl. Ja nemusim injekce, bolest snesu hodne 8) Plomba videt neni, ale taky to zalezi na zubari, barva se vybira proste jen ocima…

malá_holka
Kelišová 5799 příspěvků 29.11.17 11:31
@Amys píše:
@malá_holka Ty jo, tak na to se zeptám, mám nejspíš ten samý problém u jedničky nahoře :think:

jojo zeptej, nebo si rovnou vydupej žádanku na paradentologii.

freeport
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 29.11.17 11:57
@Lenka_Hal píše:
Co vim tak krcky bez umrtveni nikdo opravovat/vrtat nebude. Dasne jsou blizko, kdyby se ji zubar „dotkl“ pri zakroku, muzes cuknout…takhle mi to kdysi jeden rekl. Ja nemusim injekce, bolest snesu hodne 8) Plomba videt neni, ale taky to zalezi na zubari, barva se vybira proste jen ocima…

já injekci ještě neměla, někdo řekne, že to jde, někdo straší, jak je to strašné, ale asi půjdu do toho umrtvení. jak píšeš, kdybych se v křesle kroutila, asi by doktorka neměla na práci klid.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >