Plomby v těhu hrazeno ZP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Droxy
Kecalka 132 příspěvků 11.03.19 23:32
Plomby v těhu hrazeno ZP?

Ahoj holky, mám dotaz, jak je to v těhu se zubaři? Četla jsem, že zp hradí bílé plomby. Chodím k soukromému zubaři a ten si účtuje standardně 1500,– za jednu, na druhou stranu v okolí není možné se dostat do normální zubní ordinace. Máte někdo zkušenosti? :think:

Reakce:
Yasmina21
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 12.03.19 05:55

@Droxy Minulý týden jsem byla u zubaře a za bílou plombu platila 1 600,– :roll: I přesto, že jsem těhotná a doktor to věděl. Tak nevím. :nevim:
Edit: Tak jsem se dočetla, že fotokompozitní výplň (tyto drahé plomby) si musí těhotná zaplatit sama. Méně kvalitní bílou plombu proplatí pojišťovna. :nevim:

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9529 příspěvků 12.03.19 06:46

Zrovna včera sem platila bílou plombu (moje dr si účtuje teda jenom 700kc), pojišťovna proplaci, ale jenom takovou obyčejnou a méně kvalitní. Mě se dr ptala jestli chci zadarmo, nebo aby to nějak vypadalo a vydrželo, tak sem si radši priplatila :D

debra.morgan
Echt Kelišová 7624 příspěvků 12.03.19 06:51

Tak asi záleží jaká zp...... Já normálně platila za bílou, klasická je zdarma i mimo těhotenství.

Uživatel je onlinelucynka25
Echt Kelišová 9265 příspěvků 1 inzerát 12.03.19 07:09

@Droxy ja kojim,tak to mam take zdarma a staci mi rict,chci tu bilou na pojistovnu a neplatim nic.
Nejsou pry na kousani tak odolné,jako ty drahe,ale ja jsem s nimi spokojena.
Kazda tehotna,kojici a ditena to a narok bez ohledu na pojistovnu.

lolink
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 12.03.19 07:14

Jsou dva druhy bilych plomb. Ptala jsem se na to a bylo mi to vysvetleno nasledovne: Ta, hrazena pojistovnou, ma nizkou trvanlivost. Plus minus dva roky. Ale vyzivuje zub fluorem. Druha moznost je kompozitova vypln. Ta je trvanliva. Manzel ji ma beze zmeny uz 15 let (???). A za tu se plati vsude. Cena se lisi zubar od zubare. Z me zkusenosti, cim vetsi dira, tim mensi cena. :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama