Plovoucí podlaha v koupelně

3425
19.6.11 10:24

Plovoucí podlaha v koupelně

Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte někdo plovoucí podlahu v koupelně, samozřejmě ne obyčejnou, ale přímo typ určený pro koupelny. :-) Jak jste s ní spokojení? Opravdu jí vlhko neublíží? :think: Uvažujeme nad ní, protože do dřevostavby nám dlažbu nedoporučují z důvodu popraskání, lino byla taky varianta, ale nějak se nám ten nápad s plovoučkou zalíbil víc…

Líbí se nám konkrétně tato:

http://www.htpodlahy.cz/…eltic_bd.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

539
19.6.11 10:26

já hlasuju pro lino:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
19.6.11 12:48

a nebude mokré lino moc klouzat? Tedy ne že by dlažba neklouzala :mrgreen:
A tahle spešl plovoučka - z čeho to je? Nebo to je nějak extra lakované či co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
19.6.11 12:57

Kopíruji údaje od výrobce těchto podlah:

Parametry

Balení obsahuje 2.22 m2
Rozměry lamel 1286×192 mm
Zaruka let 30 let
Třída zátěže AC4/32
Spoj Unilin Group
Sražené hrany Ne
Vhodné pro podlahové topení (A/N) Ano
Povrch splňuje vysoké nároky na povrchovou odolnost, struktura dřevěného povrchu
Tloušťka 8mm
Další informace

Laminátová podlaha D-Clic Aquastar Dub celtic je pro svoji vysokou povrchovou odolnost vhodná do zátěžových bytových prostor a do mírně zátěžových komerčních prostor. Tato podlaha je vyráběna s licenčním zámkovým spojem UNILIN. Laminátová podlaha Alsafloor D-Clic Aquastar Dub celtic, která je určena pro pokládání bez lepení, je vybavena voděodolnou nosnou deskou HDF a je tedy doporučována zejména do bytových koupelen a ostatních vlhkých prostor.

No, manžel je z toho nadšený, že to bude vypadat moc pěkně a docela už mě i nahlodal, že do toho asi půjdem. A budem doufat, že výrobce měl s tou voděodolností pravdu.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
19.6.11 13:00

Plovoučka vypadá krásně a pokud je výslovně určená do koupelny, tak bych strach neměla. Jen nechápu proč vám do dřevostavby nedoporučují dlažbu. Mám několik známých co postavili dřevostavbu vč. mojí sestry a v koupelnách mají normálně dlažbu. Tohle slyším poprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
19.6.11 13:15
Anduli píše:
Kopíruji údaje od výrobce těchto podlah:

Parametry

Balení obsahuje 2.22 m2
Rozměry lamel 1286×192 mm
Zaruka let 30 let

Jestli dávají takovou záruku, tak bych do toho šla. :-) Aby záruka platila musí to pokládat jimi doporučená firma nebo jakákoli odborná firma? A jen pro zajímavost kolik stojí metr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
19.6.11 13:21

Co jsem se tak zběžně dívala, tak metr stojí cca 420Kč i s DPH, takže cena slušná.. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
19.6.11 13:24

No tak to je i pěkná cena, tak pokud je to opravdu tak, jak uvádí výrobce, tak směle dotoho :) Pak dej vědět, jak moc to klouže :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
19.6.11 13:24

Nevím, proč nám to nedoporučuje, jako on (stavitel) nám to vysloveně nezakázal, jen nás upozornil, že se to může stát, že by do toho raději nešel. :nevim:
Taky asi záleží jaký druh dřevostavby to je, možná že ta naše je tak specifická, že to tam prostě není vhodné, co já vím.. :nevim: :-) Máme kanadskou technologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
19.6.11 13:25
Saxana22 píše:
No tak to je i pěkná cena, tak pokud je to opravdu tak, jak uvádí výrobce, tak směle dotoho :) Pak dej vědět, jak moc to klouže :mrgreen:

Tak přímo u té naší vybrané je povrch drsný, zvrásněný, prostě jak u dřeva, tak snad to moc klouzat nebude, každopádně nějaká předložka u vany a sprchy to jistí.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5161
19.6.11 13:27

Klidně bych do toho šla. Máme plovoučku úplně normální a že by nějak reagovala na vlhko nebo mokro, tak to ani omylem…máme ji i v kuchyni, v kumbálu u pračky, ale i v předsíni, kde je zvláště v zimě - když je sníh, neustále na podlaze veliká kaluž ( :oops: :oops: nejsou lidi :oops: :oops: ) a ani ta normální se nehne..... …takže zvlášť u nějaké „speciální“ plovoučky bych strach neměla vůbec. :palec: A tahle vypadá hezky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
19.6.11 13:37
Anduli píše:
Co jsem se tak zběžně dívala, tak metr stojí cca 420Kč i s DPH, takže cena slušná.. :pankac:

Tak za tuhle cenu bych do toho šla určitě a asi ani neuvažovala o zakázané :mrgreen: " dlažbě. Určitě to bude na chození příjemnější, v koupelně se chodí občas bosky a pěknou dlažbu by si stejně asi o tolik levněji nepořídila.
Musím se na to taky podívat. Budeme rekonstruovat byt, takže bude i celá nová koupelna. Něco takového by se mi líbilo. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
19.6.11 14:38

Jojo, vypadá to, že ji koupíme, manžel o ničem jiném nemluví, tak to je konec… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama