Plynová deska - nerez, nebo sklokeramická?

65
12.2.07 22:40

Plynová deska - nerez nebo sklokeramická?

Ahoj holky,

potřebuji poradit. Za týden musím jít koupit sporák a troubu. Rozhodla jsem se pro vestavěné spotřebiče, ale bohužel musím mít plynovou desku namísto mé oblíbené sklokeramické elektrické. Děsí mě představa, že budu každý den drbat nerezovou plynovou desku po vaření. Existují i sklokeramické na plyn. Máma někde slyšela, že není dobrá, ale neví proč.

Co doporučíte? Plynovou nerezovou nebo sklokeramickou s hořáky.

Děkuji za rady

Pihule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3826
12.2.07 22:50

pihule,já mám sklokeramiku s hořáky a jsem moc spokojená. mám ji 3roky.
moje tchyně ji má také a už 6let a také spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.2.07 22:59

Ahoj,
já mám nerez plynovou desku a myslím, že to není tak hrozné. Mám ji ošetřenou pastou na nerez nádobí, takže se tolik nešpiní. Záleží co a jak budeš vařit. Jestli necháš zbytečně přebublávat vodu a tak. Teď jsem smažila rybY, samozřejmě, že byly prskance, ale ty jsem utřela papírovou utěrkou a bylo to jako nové. Myslím, že je to v pohodě.
Ahoj. Dita

• Nahlásit
  • Citovat
9868
12.2.07 23:10

My teď mame vestavnou nerezovou plynovou desku - je fakt, ze se údržba dá zvládnout, ale není to zrovna nejpohodlnější. Budeme se stěhovat a máme vybranou zase plynovou vestavnou - ale tentokrát sklokeramicku desku. Jsem zvědavá, jestli v tom bude výraznější rozdíl.

Bohužel ti asi neporadím než nakoupíš ;)

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
12.2.07 23:27

Mám sklokeramickou plynovou desku v černé barvě a údržba nic moc, na té černé je prostě všechno vidět, myslím, že údržbou je to srovnatelné s nerezem, i když jak psala kočička, že mastné prskance setře ubrouskem, tak to na sklokeramice neexistuje, to by byla samá čmouha. Kdybych se dnes rozhodovala znova, tak asi na úkor elegance zvolím bílou sklokeramiku (ale ta se mi líbí míň).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
12.2.07 23:48

Ahoj Pihule,

musím se přidat k shanee. Mám taky černou sklokeramickou s plynovými hořáky a je na tom všechno vidět. Nejen každá kapka, ale i prach, pokud náhodou půl dne nic nevařím. Takže nejen otírám neustále houbičkou a hadrem, ale ještě leštím švédskou utěrkou, aby nebylo vidět nic. Z hlediska údržby je to fakt nepraktické. I když vizuelně hezčí než bílé…
Až budeš vybírat, koukej také na uspořádání jednotlivých hořáků. Já mám poměrně vysoké a není to praktické. Také mám mřížku ke každému hořáku zvlášť a to už bych si také nepořídila. Při mytí to rozebírám na x součástek… Jenže, co si člověk sám neozkouší, tak neví. Dobré je si to v reálu prohlédnout a ne jen vybírat na netu.
Dobré pořízení
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.2.07 08:42

Já jsem taky chtěla sklokeramickou na eletriku, ale bohužel v bytě je není dobře vymyšlená eletrika (1fáze)a aby nevyhazovat pojistky, musí tam být 3fáze, což se dřív vmálokterém paneláku dělalo. proto jsem zvolila plyn se sklokeramikou, která nemá moc věcí na sundavání a zdá se mi jak hezká, tak praktická..snad se nepletu, zatím jí nemam, rekonstrukce se plánuje na léto.

Tady je ta deska http://www.elektromedia.cz/…ool/akt424nb

• Nahlásit
  • Citovat
2704
13.2.07 09:58

Ahoj,
já mám taky sklokeramickou s hořáky a už nikdy bych do ní nešla. Po každým vaření (i nevaření - jak tu někdo psal) se musí leštit, aby k něčemu vypadala. Nestačí omýt houbičkou s jarem - musí se pak dosucha vyleštit :?
Navíc mám kočku,která se občas projde po lince a okraji sporáku a jsou tam vidět její tlapičky! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
13.2.07 12:22

Mame plynovou nerozovou a priste uz NE!!!!!

Cisti se to nahovno, porad je videt smouhy, a hlavne jsem ji poskrabala, ne houbickou, ale tou uterkou jako houba........

Priste jsu do elektrik s indukci!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
13.2.07 12:39

Holky, máte někdo srovnání mezi černou sklokeramickou plynovou deskou a nerezovou plynovou deskou?

Já srovnávám náš plynový nerez s máminou elektrickou černou sklokeramikou - a vychází mi líp sklokeramika.
A docela stojím o čtyři držáky na hrnce místo dvou velkých, protože počítám s tím že se mi vejdou do myčky - a tím si usnadním údržbu. Teď mám dva velké a myčky se vejdou jen s obtížemi :( Někdo tu psal, že to je nevýhoda, mi to naopak dost vyhovuje.

Další, co řeším jsou ovládací ventily. Hodně se teď dělají nahoře na desce, což mi zrovna nevyhovuje, protože jejich údržba je horší než když jsou umístěné na vestavné troubě. Navíc používám ochranou ohrádku na hrnce - a pak jsou ventily na desce dost nesmyslne, protože k nim není přístup… Tak vzhledem k tomu, že musíme stejně troubu umístit pod desku, chci využít plné vestavby…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
13.2.07 12:45

Lesino, no cudliky mame taky nahore na desce

Jedina vhoda toho sporaku je jedna plotna se 3 horaky, a pak detska pojistka, jinak se to cisti fakt hropzne, mrizky mame taky jen dve..........ze ja dala na Tchyni a neverila manzovi, mohla jsem mit elektriku, krasne cistou.........a jenom na dotek, zadne cudliky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1274
13.2.07 12:52

My máme plynovou sklokeramiku, hořáky má jakoby do kříže (4) a čudlíky má 2 na každé straně přímo na desce. A už bych ji nikdy nechtěla - ale taky jsme se nastěhovali do paneláku a elektrickou desku by to tu neutáhlo. Nemám černou ani ílou, ale ICE tzn. je jako zrcadlo a úplně ji nenávidím. po smažení je to nejhorší,ale stačí i vařit třeba brambory a jsou na ní vidět malilinkaté kapičky z vroucí vody. Musí se po každém jídle vyleštit odmašťovačem a pak dosucha…ať je beze šmouh. A taky mi vadí špinavé hořáky a vše kolem nich…Ať na to použiju co chci,nikdy to nevypadá jako nové (desku mám od května 2006) zkoušela jsem to nechyt i přes noc ve dřezu nastříkané vším možným- odmašťovašema a všeclijakýma chemikálieama a nic…
Takže další negativní ohlas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
13.2.07 13:12

Ahoj, po mých zkušenostech s elektrickou sklokeramickou deskou a po dlouhém debatování s kamarády, kteří již prcka v době, kdy my jsme se zařizovali, měli, jsme se rozhodli pro spotřebiče v bílé a tím pádem mám bílou smaltovou plynovou desku s černými mřížkami. Jsem spokojená-krásně se to čistí, nemám nikde šmouhy a hlavně vypadá dobře. :wink:
Do sklokeramiky bych nešla, jsem na tohle trochu nahlavu, dokud to není vyčištěné, neodejdu a u téhle bych asi stála pořád.Kamarádka jí má a říkala, že už příště ne.
Nerez se mi líbí a všude ho teď mají, ale po konzultaci jsme to taky odpískali-podobný problém jako u sklokeramiky..Možná ten nerez by byl ještě přijatelnější,ale neumím si představit troubu-máme bílou skleněnou a jednou otřu hadříkem, otřu utěrkou a mám čisto.
Bílá sice není in, ale je nejpraktičtější do domácnosti s malou treperendou, co mamce pořád někde šplhá a všude chce pomáhat a ohmatávat 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
13.2.07 13:52

Ahoj, tak tohle přesně řeším taky. Za měsíc se stěhujeme, plánování kuchyně už máme za sebou, ale vestavné spotřebiče ještě můžeme vybírat.
Jelikož jsme taky plynová (na elektrice vařit prostě neumím), tak jsem taky řešila typ varné desky. Kamarádky, které mají černou sklokeramiku, to furt cíděj, otíraj, vysušujou a pořád jsou na tom čmouhy, děs, běs. Nadchla mě tedy bílá sklokeramika, ale na té prý jsou brzy vidět zažloutlá kolečka kolem hořáků. Takže jsem zakotvila opět u nerezu.
Viz zde: http://www.obchodni-dum.cz/…nerez/36678/
Deska vypadá pěkně, na zadní hořáky se dá dát i pekáč a vyhovuje mi taky, že ty nevytíženější hořáky (střední velikost) jsou vzadu. Kvůli Matýskovi budu klidnější.
Všechny spotřebiče budeme mít nakonec bílé, jelikož na nerezu je fakt vidět každý otisk a na to já nemám sílu ani nervy. Bílá je klasika.
Takže v lince bude vše bílé, jen ta deska bude nerez, ale to si myslím neva.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
13.2.07 22:15

Ahoj holky,

teda to koukám, kolik je tu odpovědí, já jsem si říkala, že mi nikdo neporadí. Holky dík!
Tak se asi rozhodnu pro tu nerezovou a natřu ji olejem na nerez, to by se neměla špinit. Budu kupovat kuchyni v Ikei a asi vezmeme s kuchyní jejich spotřebiče, je to vše Whirlpool. Tam mají jenom ty nerezové. Budou nám ji i montovat, tak to všechno přivezou a udělají najednou :-) a bude o starost méně, což je s naším uragánem (2roky) docela důležité.

Jo a to ovládání vedle hořáků je fakt děs, měla jsem to předtím v pronájmu a nedalo se to mezi tím vyčistit. Drhla jsem to kartáčkem na zuby a brusnou pastou a stejně to nešlo. Takže pěkno všechně na panelu nad troubou.

Mějte se fajn

Pihule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama