Plynový sporák - kolik stupňů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pet p
Kecalka 253 příspěvků 07.06.19 18:59
Plynový sporák - kolik stupňů?

Nevíte prosím někdo, kolika stupňů dosahuje plynový sporák na minimum, uprostřed a na maximu? Snažím se odhadnout, jak správně rozpálit pánev. Na smažení se doporučuje určitá teplota, ale nevím, jak to mám poznat. Díky.

Reakce:
7.straka
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 07.06.19 19:10

Jdeš na to moc vědecky. Prostě to tam flákni na prostřední plamen a hlídej to. :*

pet p
Kecalka 253 příspěvků 07.06.19 19:20

No ale u teflonových pánví je nějaká max. teplota, aby se z toho neuvolňovaly škodlivny. Teflonovou v podstatě nepoužívám a nejsem na ni zvyklá, jenže teď zrovna tu mám jenom tuhle.

ugluk
Hvězda diskuse 46677 příspěvků 07.06.19 19:23

No, dle toho, na jakém hořáku :lol: Já mívala čtyři různě velké a už jsem měla vychytané, který hrnec a pánev na který hořák. Navíc k čemu by ti byla hodnota o stupních, když to dáš na míň, rozpálí se to pomaleji. Musíš si to vychytat.

pet p
Kecalka 253 příspěvků 07.06.19 19:31

@ugluk Díky. Spíš mi šlo o nějakou max. teplotu, kdy už je to špatně. Např. 5 minut na na střední plamen je ještě ok, ale na maximální plamen už to přepálíš. Nebo tak něco :-)

nozu
Extra třída :D 12484 příspěvků 07.06.19 19:39
@pet p píše:
@ugluk Díky. Spíš mi šlo o nějakou max. teplotu, kdy už je to špatně. Např. 5 minut na na střední plamen je ještě ok, ale na maximální plamen už to přepálíš. Nebo tak něco :-)

jdeš na to jak chlap :mrgreen: nedávno mi manžel psal na služebku, jak dlouho se smaží řízky. odpověď, že dozlatova ho neuspokojila :mrgreen: :mrgreen:
prostě to musíš vychytat, aby to bylo akorát. Možná hledej odpověď u výrobce. Ale každý hořák bude mít jinou intenzitu, také bude mít asi nějaký vliv stáří sporáku a pak samozřejmě druh pánvičky - tlusté nebo slabé dno. Takže odpověď na svoji otázku ve formě 5 nebo 10 minut je OK fakt získat nemůžeš.

edit:překlepy

Příspěvek upraven 07.06.19 v 19:51

pet p
Kecalka 253 příspěvků 07.06.19 19:47

@nozu Na tom asi něco bude :-)

Russet
Neúnavná pisatelka 16499 příspěvků 07.06.19 20:01
@pet p píše:
Nevíte prosím někdo, kolika stupňů dosahuje plynový sporák na minimum, uprostřed a na maximu? Snažím se odhadnout, jak správně rozpálit pánev. Na smažení se doporučuje určitá teplota, ale nevím, jak to mám poznat. Díky.

Mora má rozpětí 150 - 300 st. Dala bych na prostřední hořák, na těch nejčastěji vařím. Na velikou pánev bych použila ten největší hořák. Rozpálila bych a pak stáhla na polovinu nebo skoro na minimum, záleží, co se smaží nebo opéká. Běžné pánvičky by měly vydržet teplo, které plyn produkuje - pokud jsou určeny na plynový sporák.

pet p
Kecalka 253 příspěvků 07.06.19 20:18

@Russet Jo, je to Mora. A takhle je dané přímo rozpětí…tak to je asi to, co jsem potřebovala vědět. Díky!

Ivan PPZ
Kelišová 5821 příspěvků 07.06.19 20:46

No, mám pocit, že se pánev bude zahřívat „pořád“, protože teplota plamene je určitě vyšší, než 300°C. Je potřeba se řídit spíš teplotou oleje na pánvi. Jak se olej začne „vlnit“, tak se jde na to a určitě stáhnout. Musí se to osahat.

ugluk
Hvězda diskuse 46677 příspěvků 07.06.19 20:46

Tak ať se dílo podaří :kytka: Taky jsem roky vařila na moře, teď jsme přesedlali na indukci a taky jsem musela znovu vychytávat.

lucynka25
Echt Kelišová 9687 příspěvků 07.06.19 21:34

Plynový sporák jsem měla dlouho a nějak jsem to nesledovala, ze začátku jsem něco spálila, ale pak jsem to měla v ruce. To se naučíš ;)

Váš příspěvek
Reklama