Plyšové hračky - dáváte je dětem?

Anonymní
16.2.20 15:40

Plyšové hračky - dáváte je dětem?

Hezké odpoledne, chci se zeptat, jestli dáváte plyšové hračky na hraní dětem. Moje malá všechno bere do pusy a žužlá to… Jenže jsem zjistila, že plyšové hračky jsou vyplňovány polyesterovými vlákny! :,( Tak je asi všechny stáhnu a nedám jí je než trochu povyroste a nebude všechno strkat do pusy… Taky přemýšlín nad tím, k čemu vlastně certifikace hraček je? Ty plyšáci jsou vyloženě určené pro děti jako bezpečné, ale at mi nikdo neříká, že polyester. vlákna jsou zdraví nezávadné… A hlavně - sice je to výplň uvnitř hračky, ale ty vlákna jsou tak malá, že prolejzají hračkou ven, takže dítě je má v puse hned :( Já už fakt nevim co jí dávat na hraní…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

955
16.2.20 15:47

Možná to tolik nehrotit? Ožužlávající batole plyšáky úplně nepotřebuje, popř si pořiďte nějakého muclíka bez výplně. Jsou plyšoví i látkoví.

Jinak teda u nás v těch raných obdobích nejvíc jely věci jako vařečka, cedník, dřevěné kostky… A autíčka. Super jsou třeba ta ikeácká skládací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 15:48

Ano mají i plyšové hračky. Má tvoje dcera plastové hračky? Koukáš občas na složení oblečení? a obuvi? Má tvoje dcera například softshellovou bundu?
Opravdu 100% uhlídáš vše, co strká do pusy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
16.2.20 15:50

Dávám mu plyšáky. Když je proslintá durch, tak je dám vyschnout a pak vyperu.
Opravdu to tolik neprožívejte. Za chvíli vyletí ven, bude žrát hlínu, žížaly, olizovat kameny. Bude lepší, když si žužlání natrénuje na plyšákovi, z kterého se krom pár chlupů nic neuvolní a šance udušení je o dost menší.
Opravdu neřešte takovéhle malichernosti. Pokud to není nějaký hnus koupený v bůhvíjakém pokoutném obchodě za 20 korun, tak by mě to absolutně neznervózňovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13317
16.2.20 15:52

Ano, děti měly v batolecím věku i plyšové či látkové hračky. Dítě vezme do pusy cokoliv. U nás byly největším lákadlem kolečka od kočárku (parkovala jsem občas vevnitř a na kolečkách byly chrániče). Moc to neřeš a nestuduj na internetu. Jinak se z toho zblázníš ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28070
16.2.20 15:55

Polyester je jedovaty? Tak to slysim poprve. :nevim: ano, normalne si hraji s plysakama od malinka, mame jich doma hromady. Zatim zijou ;) Mne spis vadi to mnozstvi, pac pro plysaka neni kam slapnout, ale starsi je miluje :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
16.2.20 15:57

My jsme plyšové hračky dávaly úplně od malinka ;) Myslím, že pokud té výplně vyloženě nesní větší množství, tak jí to nic neudělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 16:01

Tohle je jen o tom, že ses to dozvěděla. Kdyby si věděla co všechno za záření, chemikálie a bakterie na tvé dítě působí, asi by sis jej ani nepořídila, nebo jej držela ve skleníku. Díky Bohu naše těla nejsou z cukru a přílišná ochrana může z dítěte vytvořit spíš jedince přecitlivělého než odolnějšího. Samozřejmě vše s rozumem. Nenech ji ty plyšáky sníst, ale pokud je občas strčí do pusy, nemyslím si, že se jí něco stane :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86401
16.2.20 16:02

Moje děti i vnučka mají plyšáky. Kluk, sedmnáctiletý dnes, ten má doteď plyšového medvídka, dostal ho kdysi ode mě, má třeba plyšového Hurvínka, jako památku na milovaného dědečka, který mu ho dal jako malému, dnes už děda s námi není…někdy to přesáhne hodnotu obyčejné hračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48150
16.2.20 16:05

Davala jsem a dostavali plysaky. Uz jsou vetsi, takze do pusy nic necpou. Plysaky stale miluji.
Maji vsichni v pokoji velkou postel 140/200 a v posteli maji naskladane kolem steny plysaky. Misto mantinelu. Obcas je operu nebo v pytli nacpu do mrazaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 16:05

Jo. Teď ležím otočená zády k místnosti a vidím 9 plyšáků. Za mnou jich minimálně dalších 8 bude. :) Ale mrňous si jich nevšímá a nikdy nevšímal. Jen občas ocucá ruce lenochodovi nebo je rozhází. Sem tam je nastrkám do pračky protože jediné co mi vadí je, že jsou to lapače prachu. O nějakých vláknech v puse mě ani nenapadlo přemýšlet. Btw můžete nechat plyšáka uháčkovat. Zrovna jsem objednávala velikého uháčkovaného králíka malému na památku. Ten chlupy nemá a výplň si můžete vybrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
16.2.20 16:06

Teď strká do pusinky plyšáka. Počkej za pár měsíců. Malej občas ochutná granuli od psa. Včera okusoval šišku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
16.2.20 16:43

Já plyšáky nemusím, jsou to lapače prachu, dětem je nekupuju a bohatě stačí, co dostali, už jsem zakázala další kupovat, ani si s nima nehrajou…

batolata a kojenci žužlají všechno, těm jsem dávala dřevěné kousátka a plastová kousátka, silikonová a max. taková ty lamaze plyšáky, co šustí atd… z toho vlákna nikdy nelezly :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49414
16.2.20 17:07

Nekupuju, ale stejně tady toho máme kila. A věř že bude stokrát nezávadnější polyester v certifikovaný hračce, nežli bahno, písek, kamení, olíznutý boty, slepičince, větve a psí chlupy, které během svého batolecího věku ochutná naprostá většina dětí. Mimochodem, víš, že polyester je třeba obyčejnej a všudypřítomnej flís? Teda pokud nemáš dítko obklopené jen 100% certifikovanou biobavlnou, pak bych tu lehkou hysterii z ochutnání plyšáka asi chápala. A předpokládám, žes to předtím, než to putovalo dítku, vyprala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 21:07

A jak je to dítě staré??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie