PMS - pomohl vám pupalkový olej?

102
19.1.13 22:13

PMS - pomohl vám pupalkový olej?

Ahoj holky,
máte některá zkušenost s pupalkovým olejem na zmírnění premenstruačního syndromu? Myslím spíš těch psychických obtíží, než fyzických. Bolestmi moc netrpím, ale jsem moooc podrážděná, výbušná, mívám deprese a brečím… Prý je na to nejlepší hormonální antikoncepce, ale já kojím, a užívám Azalii, a ta teda vůbec nic nezmírňuje :( No a četla jsem, že někomu ten olej pomohl, ale spíš u fyzických problémů, jako bolest břicha, napětí v prsou a tak.
Už nevím, co s tím dělat :( Mám to každý měsíc před menstruací a trvá to pár dní, jsem nesnesitelná, podrážděná a každá maličkost mě totálně rozhodí :zed: :zed: Navíc jsem nepříjemná na přítele a někdy i na malou :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2929
19.1.13 22:42

@mašlička To jsme každá, když máme PMS. 8) Pupalkový olej neznám, ale pokud to někomu funguje, taky si ho koupím. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
19.1.13 22:49
@Loll píše:
@mašlička To jsme každá, když máme PMS. 8) Pupalkový olej neznám, ale pokud to někomu funguje, taky si ho koupím. :D

Tak to není až tak pravda, protože před porodem jsem tyto problémy neměla :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
19.1.13 23:04

Tak na odpovědi si počkám, protože mám psychiku úplně stejně v háji při pms :roll: Jen mně to začíná hned po ovulaci, která je i celkem bolestivá :zed: K tomu přidám dědičně sklony k depresím (a několik sebevražd u předků) a je vymalováno :mrgreen: Brala jsem antiko Yadine, tam to skoro zmizelo, ale zas přišly problémy s pletí a kůží. Jediný, co mi pomalu, ale snad jistě (ťuk ťuk) pomáhá, je uvědomovat si to, poznat, když to na mě leze (už aspoň poznám hned v počátku, jestli se sklání k náladičkám jen tak nebo k těm pms náladičkám), neustále si pak opakuju, že to a to se mi daří, nic se vlastně neděje a násilně se dokopávám k nějakýmu programu, aby se mozek nestihnul nudit. Musím říct, že tenhle cyklus mi to vychází. Jednou jsem měla náběh, ale zažehnán hned v počátku. A ms mám dostat do týdne, takže jsem zdárně přežila cca 10dní :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
19.1.13 23:15
@zuzouš píše:
Tak na odpovědi si počkám, protože mám psychiku úplně stejně v háji při pms :roll: Jen mně to začíná hned po ovulaci, která je i celkem bolestivá :zed: K tomu přidám dědičně sklony k depresím (a několik sebevražd u předků) a je vymalováno :mrgreen: Brala jsem antiko Yadine, tam to skoro zmizelo, ale zas přišly problémy s pletí a kůží. Jediný, co mi pomalu, ale snad jistě (ťuk ťuk) pomáhá, je uvědomovat si to, poznat, když to na mě leze (už aspoň poznám hned v počátku, jestli se sklání k náladičkám jen tak nebo k těm pms náladičkám), neustále si pak opakuju, že to a to se mi daří, nic se vlastně neděje a násilně se dokopávám k nějakýmu programu, aby se mozek nestihnul nudit. Musím říct, že tenhle cyklus mi to vychází. Jednou jsem měla náběh, ale zažehnán hned v počátku. A ms mám dostat do týdne, takže jsem zdárně přežila cca 10dní :dance:

Já si právě moc nehlídám, kdy „to“ má přijít, a pak jsem překvapená :zed: Ale tento měsíc jsem to chtěla zachytit hned, jenže menstruace přišla dřív díky „super“ antiko Azalii, tak jsem to opět nevychytala a dneska jen pěnila a vybila si to na příteli :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
20.1.13 00:07

TENHLE DOTAZ BYL NA JINÝCH STRÁNKÁCH:
Moc mi stěžuje život pms, nó moc je asi slabý slovo, děsně moc bude lepší. Nálady, vzteklost, zlost… až mě samotnou to zaráží, ale ubránit se tomu nemohu a neumím

A také mě pěkně bolí každý měsíc ovulace (díky tomu se nám vlastně podařily oba klucí na poprvé ), ale žádné děťátko už neplánujeme a tak mi je to na obtíž. Nejsem žádná citlivka, ale tohle hodně bolí, že mi to vyřadí z provozu, což si nemohu dovolit a tak zblajznu růžovou „lentilku“ a je to…
Prosíííím, poraďte mi Udělám pro to cokoliv, jen abych měla normální život

A TAKHLE NA NĚJ ODPOVĚDĚL DĚDEK KOŘENÁŘ:
Doporučuji pivní čaj – i na PMS:
1 lžička fenyklu spařit ¼ hodiny ve ¼ l vody. Zcedit. Do zcezeného přidat 2 lžičky mé Malinové směsi GK a potom přilít ve stejném množství pivo Budvar nebo nějaký malý pivovar, protože nepoužívají chuťovou chemii. Lze i Nealkoholické pivo. Když to nalijete obráceně, vypění pivo ven. Pije se 1-2×D.

Nebudete-li mít chuť na pivo, dejte do toho fenyklového záparu jen GK a VK a pijte 2×D mimo jídla.

A JEŠTĚ SE TAM ZMIŇOVAL O BLOKÁDĚ PÁTEŘE, která k bolestem přispívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
20.1.13 03:00

Ja jsem mivala silene pms - hodne teda fyzicky, potom silnou a velice bolestivou menstruaci… a vysledky s pupalkovym olejem jsem mela skvele… ale vicemene teda hlavne to co se tykalo fyzickych veci… jinak v te dobe jsem se snazila i dost na sobe pracovat… a menit vztah k vlastnimu telu a menstruaci - (inspiraci jsem nasla u Tamary v Acentru v Praze : cestazeny.cz

jinak loni v kvetnu jsem resila neco podobneho s kamaradkou, ktera po porodu zacala mit taky silene pms (pred porodem to takhle nemela). Hrozny navaly litosti a agrese… ktery pak odnasel manzel a male…vim, ze se uz dopredu hrozila dalsi menstruace. byla u jednoho naseho bylinkare, ktery pomoci oci diagonostikuje - nasel ji ze ma nejake plisne v tele a doporucil ji kuru na detoxikaci organismu… trvalo to nejakou dobu - mozna 3 mesice, ale pomohlo… ty stavy pred mestruaci a behem menstruace se zlepsili a je zase v pohode…

preju hodne zdaru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.13 23:59

Zrovna si projíždím diskuse o PMS. Po druhém porodu jsem přímo nesnesitelná, vůbec nechápu, že to se mnou doma vydrží, já bych to určitě netolerovala. Jsem vznětlivá, podrážděná, strašně chytrá, výbušná, ale z nuly na sto v rychlosti světla a hrozně ječím, cítím, jak ten přetlak jde skrz ten hlas pryč :mrgreen: :roll: Jestli mi s tím něco nebo někdo nepomůže, tak se asi brzy zabiju :roll: :mrgreen: Trvá to 10 dní před MS a po ní cítím neskonalou úlevu, jsem krotká jako beránek a všechny miluju. Prosím nějakou dobrou duši, jestli máte nějakou podobnou zkušenost a odstranili jste ty psychické změny, podělte se. :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.2.13 08:15

Byla jsem u gynekologa a napsal mi Agnucaston, je to přírodní přípravek na podporu a správnou funkci ženských orgánů, tím pádem lepší a vyváženou produkci ženských hormonů. Vzala jsem si včera první prášek a byla jsem rázem jako beránek :mrgreen: uvidíme, jak to bude fungovat dál, pak napíšu.

• Nahlásit
  • Citovat
102
1.2.13 12:46
@Anonymní píše:
Byla jsem u gynekologa a napsal mi Agnucaston, je to přírodní přípravek na podporu a správnou funkci ženských orgánů, tím pádem lepší a vyváženou produkci ženských hormonů. Vzala jsem si včera první prášek a byla jsem rázem jako beránek :mrgreen: uvidíme, jak to bude fungovat dál, pak napíšu.

Júú, ono opravdu existuje neco co by pomohlo? :D To by bylo supeer, já už totiž taky nevím co s tím pms, zatím jsem nenašla nic co by zmirnilo ty psycho stavy :( Dej potom vědet, jestli to fungovalo dál. Zavolala bych dr ať mi to taky dá :mrgreen:
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.13 16:28

Ahoj holky, mám stejný problém už od puberty, fyzické potíže neřeším, i když jsou někdy dost nepříjemné, ale vím že je tabletka proti bolesti zmírní a já můžu fungovat dále, ale psychycké potíže, které začínají 10 až 7 dní před a končí cca 2 dny po menstruací, se opravdu nedají zvládat, nejdřív jsem si myslela, že jsem divná, dokonce doma mě kolikrát posílali za psychiatrem a já z toho měla ještě větší deprese, byla to hrůza jen same hádky, měsíc co měsíc…Nejhorší stavy mám ale v zimě, to jsem úplně odepsaná a jak to na mě jde, nejsem schopná ani umýt nádobí, uplně fyzicky i psychicky vyšťavená i když nemám důvod.. před tím jsem značnou část vinny přikládala, špatným rodinným poměrům, pak těžké škole, ale teď vidím, že to je nadměrný PMS a jen čekám jestli se mi podaří nad ním vyhrát nebo se kvůli němu rozpadne naše rodina, nejvíc to odnáší manžel, nálada se mi mění z minuty na minutu, nadávám kolikrát i sprostě a jsem velice, ale velice agresivní, neuklízím, min 1-2 dny prospím a k tomu z toho dostávám depresy, že jsem hrozná, když se takto chovám a ještě k tomu k rodině. A to vše vidí malá, jelikož už si věci začíná pamatovat, musím s tím skoncovat co nejrychleji. Doktor mi doporučil brát HA nepřetržitě - Bellara- prý je přímo na tyto problémy, ale nepomohla mi, beru třetí plato a stavy mám stejné - dokonce mi menstruace přišla 2 v měsíci, teď čekám na kontrolu, jelikož mi jako další metodu navrhoval antidepresiva (což nechci-mají spoustu vedlejších příznaků)chci mu povědět o PLNOSPEKTRÁLNÍM světle, Agnucastonu, Premensu, Lexaurinu a Pupalkovém oleji. Tohle vše má problémy odstranit, něco už začínám užívat tak uvidím co na to lékař. Dala bych téměř cokoliv, abych mohla mít normální život a být dobrou mámou a ženou muži. Po sléze napíšu jak vše dopadlo a Vám co to máte podobné držím palečky-kdo to nezažil nemůže nás pochopit. Katka :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
5.2.13 20:20

@Kačenka 1 Tohle chce celkovou několikaměsíční detoxikaci těla. A i duše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.2.13 13:46

poučená Detoxikaci těla - myslíš z těch prášků, jinak totiž žiji zdravě(strava, pohyb-přes zimu méně, ale i tak je, nepiji, nekouřím) a duše - dovolenou? Tu bych potřebovala jak sůl, ale musíme ještě chvíli počkat. zajímavé je, že tyto děsné stavy přes léto téměř vůbec nemám, což mě přivedlo na sezonní premenstruační syndrom, který by se právě dal zmírnit, nebo úplně odstranit tím plnospektrálním světlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
6.2.13 15:20

Kačenko, poučovat už nikdy nikoho nechci a nebudu, na to jsem už poučená až až. Jen mi přišlo líto, ti tuhle informaci -moje osobní poznání- neříci. Svoje problémy je třeba nějak aktivně uchopit, někde začít a pak už zkušeněji postupovat dál. Mě osobně návody druhých nefungují, protože si říkám, že tohle se mně netýká, někdy se mě i dotknou, a tak ani já je už nechci nikomu dávat. Detoxikace je hodně široký pojem a každému sedne něco jiného. Přeji ti hodně štěstí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.3.13 10:15

Tak se hlásím po měsíčním užívání Agnucastonu a musím říct, že funguje. A hlavně mi to říkali doma, já jsem tak nějak na to zapomněla, že ho beru. Tak vám hned běžím napsat. Není to úplně stoprocentní, cítím se někdy v napětí stejně, ale už to nemá tak šílené důsledky a dokážu to ovládnout, zklidnit se vnitřně.

Dovolím si souhlasit s Poučená, protože toto je „porucha“ ženství celkově, je třeba nastartovat organismus tak, aby fungoval jak má. U mě rozhodně neprospívají kila navíc, potřebuji pohyb a chybí mi odpočinek. Když tělo nedokážu sama zregenerovat, tak se ani nedivím, že z toho šílím při hormonální nerovnováze.

Kačenko - taky mám PMS v zimě silnější. Ještě že už vysvitlo sluníčko a jaro je za dveřmi, bude lépe :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama