Reklama

PN po ukončení 3 leté mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seerfinda
Nováček 3 příspěvky 16.02.09 13:44
PN po ukončení 3 leté mateřské

Ahoj děvčata… v ůnoru 2010 mi skončí mateřská, potom bych měla jít do práce, ale chceme druhí dítko, takže jsem si řikala,že pokud otěhotním, tak bych vlastně po skončení mateřské šla na neschopenku,abych pak měla nárok na PPM od zaměstnavatele. Mě účetní říkala,že vlastně bych budto po skončení MD si měla zažádat o neplacené volno anebo ukončit pracovní poměr. Ale pokud mi doktor napíše po skončení MD neschopenku, tak by měla platit,né? Mě účetní řikala,že bych musela pracovat abych mohla dostat neschopenku. Co na to říkáte vy? Díkys.

Reklama

Reakce:

radúna
Extra třída :D 11947 příspěvků 16.02.09 15:26

Ahoj, nejsem sice odborník přes tyhle věci, ale pokud se ptáš na to, jestli můžeš jít na PN z důvodu rizikového těhotenství x zaměstnavatel, tak ANO, můžeš jít na nemocenskou a zaměstnavatel tě vyhodit nemůže.
Co se týče PPM od zaměstnavatele, tam si nejsem jistá, ale myslím, že už ti ho bude platit OSSZ a ne zaměstnavatel, ale pokud přejdeš z rodičáku na nemocenskou a následně znovu na mateřskou, tak na PPM nárok mít budeš. Ale to musíš stihnout otěhotnět v době, kdy budeš doma na rodičáku s prvním dítětem - čili v Tvém případě do února r. 2010.
A co se týče toho, že musíš pracovat, abys dostala neschopenku - má účetní pravdu. Než půjdeš na PN, musíš nastoupit pracovní poměr.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 16.02.09 16:44

nevim, jestli nedošlo k nějaké změně, ale mě RD končila v září 07. V 5/07 jsem otěhotněla, ale začala jse mmít problémy (krvácení, kontrakce) a tak když mi skončil RD, místo nástupu do práce jsem byla na PN. Do práce jsem fyzicky nemusela.

Na OSSZ mi řekli, že doktora nemá zajímat, jestli mi neschopenku někdo proplatí. Nastoupila jsem na ni ještě před koncem RD.

Proplácená byla až ode dne, kdy jsem se měla skutečně vrátit do práce, čili den po skončení RD (zato rovnou v plné výši, protože ty dny do konce RD se zas počítaly do toho, co se neplatí).

Bylo mi řečeno, že rizikové těhotenství je však jediná situace, kdy mohu po skončení RD místo do práce mít PN a proplacenou…

Nicméně plánuješ to dopředu…no…

seerfinda
Nováček 3 příspěvky 16.02.09 19:35

Děkuji vám. Já s prvním těhu byla na PN, hodně mi tvrdlo břicho, tak mi dr. napsala neschopenku. A dr. mi neschopenku napíše v poho, i kdyby mi bylo jen špatně a do práce bych se prostě necítila. A hlavně v mém případě mě zaměstnavatel do práce už nevezme, tudíž by se mnou hned po skončení RD ukončil pracovní poměr. No a to bych potom měla s vyplácením druhé mateřské docela problém. A plánuju to dopředu,protože mě to zajímá jak to bude. Atak co,lespíš bejt připravená, než zaskočená :roll:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.09 23:58

Gabinko takovýchto vychcánků je v naší zemi asi 90%, bohužel a bojovat se proti tomu nedá, rozšiřují se bgeometrickou­ řadou.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >