Pnoucí pokojové rostliny

6
13.3.21 19:48

Pnoucí pokojové rostliny

Ahojky,

ráda bych svůj byt obohatila o pnoucí pokojové rostliny. Doporučíte jaké, jak pečovat apod?

Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30172
13.3.21 20:06

Scindapsus. Nenáročný, rychle roste, přežije nezalití při dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3815
13.3.21 20:18

Přidám se zdovolením - jak zberchat staré, nekvetoucí orchidee?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
13.3.21 20:18

Monstera monkey leaves, stačí zalévat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
13.3.21 20:20
@Kolarkaa píše:

Přesadit a být trpělivá. Mně přes léto na východním okně doslova skomírají, ale teď se mohou zbláznit. Mám je na okně ma parapetu, kde není topení. V podstatě jsou bezúdržbové. Jen 1× týdně prolít květináč vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3815
13.3.21 20:23

@Russet jo ony nekvetou uz treba 3 roky.. ale zelene listy maji stale.. cetla jsrm neco o strihani korenu, ale nevim o kolik..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
13.3.21 21:43
@Kolarkaa píše:

Já koupila hnojivo, nakonec nasadila poupata. Osm jich upadlo, nekecám :,(, ale ona pořád nasazovala nová a nová až nakonec vykvetla. Ten šlahoun s květy je hrozně dlouhý :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
13.3.21 21:45

Já mám doma voskovku, ta také přežije vše. Do baráku si chci potom pořídit ještě tu šplhavnici i tu monsteru monkey leaf. Taky zelenec je nenáročný, ale ten není pnoucí, spíš převislý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
14.3.21 08:40
@Kolarkaa píše:
@Russet jo ony nekvetou uz treba 3 roky.. ale zelene listy maji stale.. cetla jsrm neco o strihani korenu, ale nevim o kolik..

A hnojit jsi je zkusila? Já u nich mám to tyčinkové hnojivo na orchideje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26115
14.3.21 09:01
@Kolicek95 píše:
Já mám doma voskovku, ta také přežije vše. Do baráku si chci potom pořídit ještě tu šplhavnici i tu monsteru monkey leaf. Taky zelenec je nenáročný, ale ten není pnoucí, spíš převislý.

Ten mi nikdy nevydrží, a nevím proč. :nevim: Už jsem měla snad i 3,ale pokaždé začaly po čase žloutnout/hnědnout listy a já jen ustřihovala a…byl pak fuč. Okno mám na JV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1907
14.3.21 09:24

Nemáte tip na nějakou vysokou pokojovku? Akorát pokoj je tmavý. Máme Juku, ale moc šťastná není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
19.3.21 12:27
@Kolarkaa píše:

Zkoušíš je hnojit tyčinkami? A mně se osvědčilo severní okno, mamce východní. Nemají rády přímé slunce v létě, v zimě jim jižní okno nevadí, co jsem vypozorovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
19.3.21 12:33
@Lucie008 píše:
Nemáte tip na nějakou vysokou pokojovku? Akorát pokoj je tmavý. Máme Juku, ale moc šťastná není.

Co pokojová kopřiva? Do tmavého pokoje doporučuji spíš nějaký druh se světlejšími listy..Je nenáročná, nám vyrostla za půl roku cca 30-40cm na severním okně a i kvetla.. Mohl by tam jít teoreticky i ibišek a také dipladénie - mně v práci na celkem tmavém okně krásně rostly i kvetly, jsou nenáročné na zalévání. Pozor, je to popínavka, musí se udržovat v košatém stavu, hodně háže šlahouny. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
19.3.21 12:42
@farasha píše:
Ahojky,

ráda bych svůj byt obohatila o pnoucí pokojové rostliny. Doporučíte jaké, jak pečovat apod?

Díky :kytka:

Doporučuji také potos, pokud nejde jeden, je dobré zkusit jiný druh. Dobré jsou také voděnky, lidově zvané blázni - rostou totiž jako „blázen“ ale většinou převisle dolů.. Čistě teoreticky by mohly být směřovány i nahoru.. Jsou nenáročné na zalévání, nevadí jim severní okno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.4.21 17:34

@Lucie008 třeba Zamioculcas - daří se mu i v temném koutě a vypadá krásně, nebo dracena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat