PnP a čekání na nové posouzení zdravotního stavu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 16:54
PnP a čekání na nové posouzení zdravotního stavu

Dobré odpoledne,

potřebovala bych poradit.
Dceři dnes končí průkaz ZTP/P i parkovací karta. Sociálka nově zdravotní stav ještě neposoudila, ani u nás zatím nebyli na návštěvě, mluvila jsem s paní z úřadu před 3 týdny, říkala, že do konce ledna se ozvou, ale neozvali.Dnes nám to končí a od zítřka nevím, jak se někde případně prokázat, že má dcera tento průkaz? Navíc nás čeká cesta do Motola a nemáme platnou parkovací kartu pro invalidy, chápu dobře, že si kvůli tomu budeme muset koupit dálniční známku?
Nevíte někdo, jak se to řeší v této situaci? V pondělí jdu na sociálku se zeptat, pokud zítra nezavolají, ale raději bych v tom měla jasno už na víkend.
Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tarjei
Závislačka 4408 příspěvků 31.01.19 16:59

To proste musite vyresit nejak jinak, neplatny ztp a karta jsou proste neplatny…no a nebo to risknout pouzit ty prošlý a delat desne udiveny, kdyby si nekdo vsiml.

nonina
Závislačka 4096 příspěvků 31.01.19 17:08

No, bohužel, pokud dnes končí ZTP/P i parkovací karta, tak dálniční známka bude nutná koupit.
Přeposouzení je nutné požádat 60 dní před koncem platnosti.

Já to dělávám tak, že požádám a neustále volám a urguji. I když tedy paní z ÚP nemusím, ta to hlídá a přijde většinou téměř hned. A co se týká posudkáře, tak po cca 3 týdnech tam volám a ptám se, kdy máme datum, kdy nás budou posuzovat. Zatím se mi už dvakrát stalo, že jenom tím telefonátem se mi podařilo dosáhnout toho, že jsme neměli problém s propadnutím doby posouzení.

Je to postaveno celé na hlavu - obvzláště u lidí se ZTP/P, kde je malá pravděpodobnost náhlého vyléčení, ale tak to je.

P.S. Jak znám manžela, tak ten by to risknul s tou propadlou parkovací kartou. Jako ještě se nám nestalo, aby nás stavěli policajti, když za okénkem vidí parkovací průkaz. Záleží ale na Vás, jak moc chcete risknout případnou vysokou pokutu.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 31.01.19 18:09

Děvčata to je strašný :cert:

přeji vám všem pevné nervy :kytka:

Také bych to riskla s propadlou, když na úřadech nemají čas pro potřebné, toto je otřesné

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 09:36
@Tarjei píše:
To proste musite vyresit nejak jinak, neplatny ztp a karta jsou proste neplatny…no a nebo to risknout pouzit ty prošlý a delat desne udiveny, kdyby si nekdo vsiml.

Hm, tak na to nemám žaludek ani nervy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 09:39
@nonina píše:
No, bohužel, pokud dnes končí ZTP/P i parkovací karta, tak dálniční známka bude nutná koupit.
Přeposouzení je nutné požádat 60 dní před koncem platnosti.

Já to dělávám tak, že požádám a neustále volám a urguji. I když tedy paní z ÚP nemusím, ta to hlídá a přijde většinou téměř hned. A co se týká posudkáře, tak po cca 3 týdnech tam volám a ptám se, kdy máme datum, kdy nás budou posuzovat. Zatím se mi už dvakrát stalo, že jenom tím telefonátem se mi podařilo dosáhnout toho, že jsme neměli problém s propadnutím doby posouzení.

Je to postaveno celé na hlavu - obvzláště u lidí se ZTP/P, kde je malá pravděpodobnost náhlého vyléčení, ale tak to je.

P.S. Jak znám manžela, tak ten by to risknul s tou propadlou parkovací kartou. Jako ještě se nám nestalo, aby nás stavěli policajti, když za okénkem vidí parkovací průkaz. Záleží ale na Vás, jak moc chcete risknout případnou vysokou pokutu.

No, tak riskovat pokutu fakt nehodláme, jelikož pak kde na to vzít, že?
Vždycky to probíhalo v pohodě, nový posudek byl vyhotoven několik týdnů před koncem toho původního data.Už mám od října připravený všechny lékařský zprávy a doplnuju nové, pokud jsou.Minule mi na úřadě řekla, že se to stihne, bohužel se nikdo neozval.Jak jsem psala, nikdy se nám to nestalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 09:42
@DanielaD píše:
Děvčata to je strašný :cert:

přeji vám všem pevné nervy :kytka:

Také bych to riskla s propadlou, když na úřadech nemají čas pro potřebné, toto je otřesné

Je to otřesné, ale jak je vidět, nikoho to v praxi nezajímá, člověk má pak nervy na dranc ještě z takových to věcí, jako by jich už tak nebylo málo :roll: Riskovat nebudu, nestojí mi to za popotahování s policajtama a placení pokuty.
Pokud z úřadu dneska nikdo nezavolá, v pondělí tam jedu.

Markéta80
Hvězda diskuse 42023 příspěvků 01.02.19 09:44
@Anonymní píše:
No, tak riskovat pokutu fakt nehodláme, jelikož pak kde na to vzít, že?
Vždycky to probíhalo v pohodě, nový posudek byl vyhotoven několik týdnů před koncem toho původního data.Už mám od října připravený všechny lékařský zprávy a doplnuju nové, pokud jsou.Minule mi na úřadě řekla, že se to stihne, bohužel se nikdo neozval.Jak jsem psala, nikdy se nám to nestalo.

já tam byla kvůli průkazce několikrát a vždy že se to zvládne a nezvládlo :? , rozdíl nějakých 3 týdnů :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 09:47
@Markéta80 píše:
já tam byla kvůli průkazce několikrát a vždy že se to zvládne a nezvládlo :? , rozdíl nějakých 3 týdnů :cert:

Chápu, no, ale v našem případě už je to stejně jedno, nezbývá nic jinýho, nežli čekat :pocitac:

Markéta80
Hvězda diskuse 42023 příspěvků 01.02.19 09:52
@Anonymní píše:
Chápu, no, ale v našem případě už je to stejně jedno, nezbývá nic jinýho, nežli čekat :pocitac:

my taky čekali :? Nám šlo o cestu mhd, jezdí denně do školy. Tenkrát jsem zrušili cestu vlakem k lékaři.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 10:01
@Markéta80 píše:
my taky čekali :? Nám šlo o cestu mhd, jezdí denně do školy. Tenkrát jsem zrušili cestu vlakem k lékaři.

Taky mi jde o cestu mhd, protože když začne hodně sněžit, tak se mi nechce jet 20 km do školy ve vánici a raději jedu mhd.Nebo musíme jezdit do Motola a to zase budeme muset koupit dálniční známku :roll:
Všechno tohle na úřadě vědí a pak stejně hází klacky pod nohy :pocitac: :cert:

Markéta80
Hvězda diskuse 42023 příspěvků 01.02.19 10:42
@Anonymní píše:
Taky mi jde o cestu mhd, protože když začne hodně sněžit, tak se mi nechce jet 20 km do školy ve vánici a raději jedu mhd.Nebo musíme jezdit do Motola a to zase budeme muset koupit dálniční známku :roll:
Všechno tohle na úřadě vědí a pak stejně hází klacky pod nohy :pocitac: :cert:

jimje to jedno, oni to pak řešit nemusí :?

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 03.02.19 19:24
@Anonymní píše:
Je to otřesné, ale jak je vidět, nikoho to v praxi nezajímá, člověk má pak nervy na dranc ještě z takových to věcí, jako by jich už tak nebylo málo :roll: Riskovat nebudu, nestojí mi to za popotahování s policajtama a placení pokuty.
Pokud z úřadu dneska nikdo nezavolá, v pondělí tam jedu.

jak si dopadla? :hug: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 14:09
@DanielaD píše:
jak si dopadla? :hug: :hug:

Byla jsem tam, paní mi řekla, že se bohužel nedá nic dělat, že si musíme koupit známku a počkat, až se nám ozvou.
Jenže, do dneška se zase nikdo neozval :pocitac: tak jsem se na to vykašlala a zavolala do Motola, že nepřijedeme, aby nám dali jiný termín.Nejde o žádné vyšetření, měli jsme tam jet jen kvůli konzultaci, ale sám doktor mi řekl, že to počká, tak jedeme až v dubnu, to už snad ta socka bude vyřízená.Nemužu se z děckem nikde prokázat, že je ZTP/P, je to děs, nikoho nic nezajímá, ale když já něco musim, tak jim do týdne musím vyhovět :zed: Fakt šílené toto.Kdybych tam já na podzim neorodovala s papírama od doktorů, tak si řeknu, no, zanedbala jsem to, ted pykám, ale já tam byla a ujištovaly mě tam, že se to stihne :pocitac: :roll:

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 14.02.19 17:48

To je hrozné co píšeš :,(
Všude mají tuny papírů, vše v PC, nikdy nic nedodrží!!! Sakra, jsou tam oni pro nás, nebo my pro ně? :zed: :zed: Kdy se toto změní!! Nikdo u toho nepřemýšlí, chodí jen do práce na své teplé židle. Kdyby měla tolik starostí co máš ty, sesype se jak dům z karet.
Držím ti palce a přeji jen dobré dny :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >