Po 25ti letech studia angličtiny neumím ani úplný základ

Anonymní
18.8.20 17:42

Po 25ti letech studia angličtiny neumím ani úplný základ

Mám se s tím smířit, nebo dělám něco špatně?
9 let ZŠ (první tři roky placená angličtina, později povinná), 4 roky SŠ, 5 let druhá SŠ, 7 let samostudia (DuoLingo apod.), k ničemu. Brzdí mě to v práci, nemůžu na VŠ atd.
Anonym protože se stydím.
Je mi přes 30.
Rady?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1050
18.8.20 17:47

Rozhodně doporučuji zkušeného lektora a individuální lekce. Potřebujete aj pro profesi nebo jen pro cestování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
18.8.20 17:51

Jak se učíš? Já začala s angličtinou až po maturitě, pro mě bylo nejlepší sledovat seriály a filmy v originále, pomůže hodně se slovní zásobou. Nebát se mluvit anglicky, chybu udělá každý. Pak čtení knih v originále.

• Citovat
  • Nahlásit
6011
18.8.20 17:52

Vycestovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
18.8.20 17:55

Vycestovat ani sledovat seriály samo o sobě nefunguje. Učím aj už téměř 30 let. Najdete si dobrého a zkušeného lektora, 1 až 2 lekce týdně plus číst zjednodušeně knihy v aj, například edice Penguin. Sledovat výuková a později i jiná videa s anglickými titulky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31618
18.8.20 17:56

A co chceš studovat za obor a kde? Ta potřebná znalost angličtiny je všude jiná. Většinou stačí pasivní a pořád jsou VŠ, kde si lze zvolit němčinu nebo ruštinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
18.8.20 18:15

Já taky začala s angličtinou už někdy ve třetí třídě na základce, ale konečně jsem se ji naučila až někdy v 25 letech, když jsem ji konečně doopravdy potřebovala.
Nejvíc mi pomohlo se angličtinou obklopit - seriály jsem poslouchala jen v angličtině s českými titulky, četla jsem jen anglické knížky, dokonce jsem si stáhla audioknihy v angličtině. Také jsem si do mobilu stáhla výukové aplikace - na gramatiku a slovíčka. Dále jsem chodila alespoň 1× týdně na lekce angličtiny (hlavně gramatika a mluvení). A s manželem jsme měli dohodu a každý den jsme na sebe chvíli mluvili anglicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 18:15
@Jana206 píše:
A co chceš studovat za obor a kde? Ta potřebná znalost angličtiny je všude jiná. Většinou stačí pasivní a pořád jsou VŠ, kde si lze zvolit němčinu nebo ruštinu.

Lesnictví.

Pro ostatní, děkuji všem za rady. Seriály, filmy, knihy u mě nefungují.
Potřebuji aj kvůli práci, bývala bych byla už povýšena, ale nemůžu, neumím anglicky. Tehdy jsem se opravdu hodně odhodlala, ale za rok žádný výsledek :zed:
Soukromé lekce brzdí finance, současný plat je nízký, jsem svobodná matka. Vycestovat nehrozí.

• Citovat
  • Nahlásit
8406
18.8.20 18:30

Mas nejaky hobby? Najdi si nejaky server mezinarodni, kde se o tom mluvi, a zapoj se. Kdyz napises, ze nejsi native speaker a ze potrebujes trochu radit a pomahat, vetsinou ti vsichni budou ochotni pomahat, radit, vysvetlovat (a vsechno to bude anglicky)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
18.8.20 18:36

Jedine vycestovat minimalne na rok dva a pracovat tam kde musis mluvit a jsi mezi native speaker. znam lidi co se uzavirali do ceskych/polskych komunit a to je k nicemu. :mrgreen: umeli po 5letech anglicky tak jako ja kdyz jsem prijizdela do UK. 8o proste zij mezi native speaker. a jako ucitele taky jedine native speaker.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45852
18.8.20 18:51
@Anonymní píše:
Lesnictví.Pro ostatní, děkuji všem za rady. Seriály, filmy, knihy u mě nefungují.
Potřebuji aj kvůli práci, bývala bych byla už povýšena, ale nemůžu, neumím anglicky. Tehdy jsem se opravdu hodně odhodlala, ale za rok žádný výsledek :zed:
Soukromé lekce brzdí finance, současný plat je nízký, jsem svobodná matka. Vycestovat nehrozí.

Nj, ale jiná možnost v podstatě není. Chápu, že vycestovat na delší dobu ne vždycky jde, ale nad těmi lekcemi popřemýšlej. Nemusíš jít nutně do drahé jazykovky, koukej po soukromých hodinách, doučování.. bývá levnější a učitel se ti může přizpůsobit. Seriály a klikání na duolingu už je jen takový doplněk, samo o sobě tě to jazyk nenaučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
18.8.20 18:54

Jestli studuješ a fakt za takovou dobu nic tak asi na to nemáš buňky a je to zbytečně trápení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
18.8.20 19:06

Mi nejvíc pomohly počítačové hry v angličtině. Co jsem neznala, to jsem si musela vyhledat. Dobře je sledovat jeden typ seriálu, protože se tam často opakují stejně fráze. Třeba Friends a HIMYM. Zpočátku titulky, později s anglickými titulky, pak bez. Nevim, co znamená, že u tebe nefungují?
Důležité je si uvědomit, že není nutné znát každé slovo a drtit se nazpaměť všechny poučky. Důležité je porozumět tomu flow jazyka, zbytek se odvodí a nakonec se naučíš mnohem víc. Měli jsme ve škole spoustu holek, co se učily angličtinu skoro jak básničku, ale vůbec nechápaly ty souvislosti.
No a někdo na ty jazyky prostě není :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3632
18.8.20 19:14

A nepodcenuješ se jen? Na lesnictví by měla stačit středoškolská angličtina v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
18.8.20 19:30
@Anonymní píše:
Lesnictví.Pro ostatní, děkuji všem za rady. Seriály, filmy, knihy u mě nefungují.

Pak stránky helpforenglish, na youtube je toho hodně, třeba English with Ronnie, with friends, extra English. Já když jsem začínala pouštěla jsem si Muzzy in Gondoland. Záleží co chceš umět. Chceš zlepšit poslech musíš poslouchat, mluvit, číst, gramatika, psaní vše co chceš zlepšit, musíš začít dělat

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama