Po antikoncepci neovuluji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klarulda26
Povídálka 11 příspěvků 15.08.18 13:18
Po antikoncepci neovuluji

Ahoj všichni,
Chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenost s tím co se mi stalo. Snažíme se o miminko ( od dubna). Když jsem byla na preventivni prohlídce na gynde, tak mi doktorka řekla, že na ultrazvuku nevidí žádné folikuly a tím pádem, že pravděpodobně prozatím moje tělo po braní antikoncepce nezačalo ovulovat. Prý mám být ráda, že mám menstruaci. Máte s tím nějakou zkušenost? Vím, že je to individuální, ale jak dlouho trvalo než se vám vše dalo do pořádku? Miminko si moc přeji a jsem z toho docela smutna. Děkuji za odpovedi

Přečtěte si článek: Ovulace – doba pro početí miminka

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 13:21

Ahoj ze začátku jsem s tím měla problém prášky jsem jedla totiž 4-6měsíců v kuse a tělo nechtělo ovulovat zkus gynex brala jsemeaic a nastartovala se to samo

TMana
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 15.08.18 13:26

Jen pro zajímavost, jak dlouho jste brala HA?

Prtulak
Kecalka 270 příspěvků 15.08.18 13:27

@Klarulda26 mě pomohlo pití kontryhele. Měla jsem to stejné

jessikka
Extra třída :D 10790 příspěvků 15.08.18 13:28

Jak neviděla folikuly? neviděla ani nedozrálé folikuly ve vaječníku? To je divné.

Klarulda26
Povídálka 11 příspěvků 15.08.18 13:37

@TMana Antikoncepci jsem brala cca 10 let…
@jessikka neviděla je ve sliznici, ale pravda je, že už jsem měla mít po ovulaci v té době… jinak mi i ovulaci testy vycházely pořád negativni

lovean
Ukecaná baba ;) 2473 příspěvků 15.08.18 13:42

@Klarulda26 já měla a asi zase mám stejný problém ovulaci nemám když jsem se snažila o druhého syna musela jsem bral léky aby to šlo teď se snažím otěhotnět zase a vypadá že zase ovulace není

Le_lenaz
Stálice 95 příspěvků 15.08.18 13:56

Já jsem musela začít brát HA ze zdravotních důvodů v 15 letech. Nepřetržitě jsem ji brala až do 23 let. Pak jsme se rozhodli že chceme s přítelem miminko a tak jsem ji vysadila. Trvalo nám asi rok než jsem otěhotněla teď jsem v sedmém měsíci :) Během toho roku jsem měla menstruaci hrozně nepravidelně a už vůbec ne každý měsíc. Nějak jsem to neřešila. Jak říkám zhruba po roce se zadařilo :) Držím pěsti.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 15.08.18 14:35

Já brala HA 10 let, pak vysadila a nic jsem nesledovala a dítko bylo hned. Teď jsem vysadila zase po 6 letech, je mi 37. A ovulace naskočila hned krásně pravidelně, až koukám jak blázen. AMH jak dvacítka. Škoda, že už toho nikdy nevyužiji. Takže není pravidlem, že po HA jsou problémy s cyklem. A je strašná blbost, když začnou brát holky HA hned v 15. Nestačí se jim pořádně rozeběhnout a upravit cyklus. To nastává postupně, několik let. Stejně tak, jak postupně to pak končí. Nějak si úplně nedokážu představit třeba ty zdravotní důvody. Vydržet se dá hodně věcí.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43124 příspěvků 15.08.18 17:08

Folikuly nejsou ve sliznici, ale ve vaječnících, ale pravda je, že po ovulaci už tam být vidět nemusí.
V podstatě jsou tři možnosti: 1) opravdu neovuluješ, 2) bylas po ovulaci a dr. čekala předovulační nález, 4) bylas příliš brzo před ovulací a dr. ty miniaturní folikuly prohlásila za žádné.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 15.08.18 17:54

Ahoj, brala jsem HA 10 let a ovulaci jsem po vysazeni neměla rok… řešilo se Clostilbegytem a Proverou. Po roce mi začal fungovat jeden vaječník. Pak už jsme všechny léky vysadili, s tím ze druhy se probere sám. Když jsem za tři roky po této léčbě chtěla otěhotnět, tak jsem otěhotněla na první pokus a doteď nevím, jestli se mi druhy vajecnik probral. Každopádně v době léčby jsem chodila na gyndu každý měsíc, musela poctivě vypisovat menstruační kalendář, hlídal mi ovulaci pomoci utz, aby určil přesný den cyklu a upravoval hladiny hormonu. Držím palce, ať to co nejrychleji vyresite :kytka:

Le_lenaz
Stálice 95 příspěvků 16.08.18 16:11

@Lerista Věř, že když tě během 3 cyklů musí 3× odvést sanitka ze školy, protože jsi omdlela bolestí na chodě nebo ve třídě a prášky na bolest ti nezabírají ať zkoušíš cokoli tak jsi ráda že jsi ráda a že ti ta HA alespoň trochu ty bolesti zmírní a tím pádem ti pomohou už alespoň prášky na předpis. Jsem tvrďák, dokázala jsem si sama nahodit vyhozené rameno při sportu :mrgreen: ale tohle opravdu nešlo ani korigovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >