Reklama

Po antikoncepci neovuluji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klarulda26
Nováček 5 příspěvků 15.08.18 13:18
Po antikoncepci neovuluji

Ahoj všichni,
Chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenost s tím co se mi stalo. Snažíme se o miminko ( od dubna). Když jsem byla na preventivni prohlídce na gynde, tak mi doktorka řekla, že na ultrazvuku nevidí žádné folikuly a tím pádem, že pravděpodobně prozatím moje tělo po braní antikoncepce nezačalo ovulovat. Prý mám být ráda, že mám menstruaci. Máte s tím nějakou zkušenost? Vím, že je to individuální, ale jak dlouho trvalo než se vám vše dalo do pořádku? Miminko si moc přeji a jsem z toho docela smutna. Děkuji za odpovedi

Přečtěte si článek: Ovulace – doba pro početí miminka

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 13:21

Ahoj ze začátku jsem s tím měla problém prášky jsem jedla totiž 4-6měsíců v kuse a tělo nechtělo ovulovat zkus gynex brala jsemeaic a nastartovala se to samo

TMana
Kecalka 466 příspěvků 15.08.18 13:26

Jen pro zajímavost, jak dlouho jste brala HA?

Prtulak
Kecalka 190 příspěvků 15.08.18 13:27

@Klarulda26 mě pomohlo pití kontryhele. Měla jsem to stejné

jessikka
Extra třída :D 10676 příspěvků 15.08.18 13:28

Jak neviděla folikuly? neviděla ani nedozrálé folikuly ve vaječníku? To je divné.

Klarulda26
Nováček 5 příspěvků 15.08.18 13:37

@TMana Antikoncepci jsem brala cca 10 let…
@jessikka neviděla je ve sliznici, ale pravda je, že už jsem měla mít po ovulaci v té době… jinak mi i ovulaci testy vycházely pořád negativni

lovean
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 15.08.18 13:42

@Klarulda26 já měla a asi zase mám stejný problém ovulaci nemám když jsem se snažila o druhého syna musela jsem bral léky aby to šlo teď se snažím otěhotnět zase a vypadá že zase ovulace není

Le_lenaz
Stálice 85 příspěvků 15.08.18 13:56

Já jsem musela začít brát HA ze zdravotních důvodů v 15 letech. Nepřetržitě jsem ji brala až do 23 let. Pak jsme se rozhodli že chceme s přítelem miminko a tak jsem ji vysadila. Trvalo nám asi rok než jsem otěhotněla teď jsem v sedmém měsíci :) Během toho roku jsem měla menstruaci hrozně nepravidelně a už vůbec ne každý měsíc. Nějak jsem to neřešila. Jak říkám zhruba po roce se zadařilo :) Držím pěsti.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 15.08.18 14:35

Já brala HA 10 let, pak vysadila a nic jsem nesledovala a dítko bylo hned. Teď jsem vysadila zase po 6 letech, je mi 37. A ovulace naskočila hned krásně pravidelně, až koukám jak blázen. AMH jak dvacítka. Škoda, že už toho nikdy nevyužiji. Takže není pravidlem, že po HA jsou problémy s cyklem. A je strašná blbost, když začnou brát holky HA hned v 15. Nestačí se jim pořádně rozeběhnout a upravit cyklus. To nastává postupně, několik let. Stejně tak, jak postupně to pak končí. Nějak si úplně nedokážu představit třeba ty zdravotní důvody. Vydržet se dá hodně věcí.

ugluk
Hvězda diskuse 42193 příspěvků 15.08.18 17:08

Folikuly nejsou ve sliznici, ale ve vaječnících, ale pravda je, že po ovulaci už tam být vidět nemusí.
V podstatě jsou tři možnosti: 1) opravdu neovuluješ, 2) bylas po ovulaci a dr. čekala předovulační nález, 4) bylas příliš brzo před ovulací a dr. ty miniaturní folikuly prohlásila za žádné.

Uživatel je onlineVerurizeckova
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 15.08.18 17:54

Ahoj, brala jsem HA 10 let a ovulaci jsem po vysazeni neměla rok… řešilo se Clostilbegytem a Proverou. Po roce mi začal fungovat jeden vaječník. Pak už jsme všechny léky vysadili, s tím ze druhy se probere sám. Když jsem za tři roky po této léčbě chtěla otěhotnět, tak jsem otěhotněla na první pokus a doteď nevím, jestli se mi druhy vajecnik probral. Každopádně v době léčby jsem chodila na gyndu každý měsíc, musela poctivě vypisovat menstruační kalendář, hlídal mi ovulaci pomoci utz, aby určil přesný den cyklu a upravoval hladiny hormonu. Držím palce, ať to co nejrychleji vyresite :kytka:

Le_lenaz
Stálice 85 příspěvků 16.08.18 16:11

@Lerista Věř, že když tě během 3 cyklů musí 3× odvést sanitka ze školy, protože jsi omdlela bolestí na chodě nebo ve třídě a prášky na bolest ti nezabírají ať zkoušíš cokoli tak jsi ráda že jsi ráda a že ti ta HA alespoň trochu ty bolesti zmírní a tím pádem ti pomohou už alespoň prášky na předpis. Jsem tvrďák, dokázala jsem si sama nahodit vyhozené rameno při sportu :mrgreen: ale tohle opravdu nešlo ani korigovat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama