Po čem se vytvářejí křečové žíly?

10.9.19 16:42

Po čem se vytvářejí křečové žíly

Dobrý den, nedávno jsem zjistil, že se mi začíají nejspíše vytvářet kř. žíly. V té souvislosti bych rád věděl co vytváření křečových žil podněcuje, a jestli to mohu ovlivnit třeba změnou stravy. Díky předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1881
10.9.19 16:48

Nevím jak je to stravou, ale hodně to bývá, když ženy sedí nohu přes nohu, nebo když člověk dělá práci kde hodně chodí nebo dlouho stojí, bývá to i dědičné, a myslím že aji z těhotenství třeba, ikdyž to u tebe asi nehrozí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8543

@LukasBauer nadváha, kouření, málo pohybu, dědičnost - to jsou hlavní spouštěče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12642

Je to hodně dědičné, to neovlivníš. Potom taky třeba dlouhým stanim, nebo naopak dlouhým sezením třeba v práci, nadvahou, hodně se dělají v těhotenství. Pokud to chceš podchytit v zacatku, tak dr napíše prášky nebo můžeš nosit kompresní punčochy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5721
10.9.19 17:42

Ja mam krecaky (docela sileny) jen na jedny noze-duvod nedomyka mi chlopen v trisle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
10.9.19 17:54

@LukasBauer Poptej se v rodině jestli tvoje mamka/taťka atd. křečáky nemají. Pokud ano, tak je to dědičné. Ty další důvody už tu byly zmíněny.
Zbavit se jich nemůžeš, jakmile se vytvoří tak jsou tam až do smrti, pokud se nerozhodneš je nechat odstranit operativně. Vznik nových se dá zamezit třeba užíváním Detralexu (na předpis), používání kompresních punčoch, pohyb, když není pohyb, tak nohy nahoru.
Vyplatí se si o nich pokecat s doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
10.9.19 20:28

Me se zacaly objevovat krecove zily na 1 noze po operaci. Zjistila jsem, ze mi byla naruzena lymfa a tatim mi na to nic nepomohlo. Beru detralex, mazu jak silena chladivym gelem. Na noze provazy a modriny. Mam zadanku na cévní kliniku. Operace se bojim. A ani tam nemam kdy jet, mam 2 male deti a hlidani bida..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 09:20

Čus, hele prej je to dědičný. Určitě se to dá částečně ovlivnit životním stylem, ale jako ne úplně no. Mám to po máminý straně a musim jako prevenci brát tablety. Doktor mi tvrdil, že po operaci se to vrací, že je lepší to včas udržet a hlídat právě práškama. Beru tady zmiňovanej Detralex a upravil se životosprávu. A zatím dobrý. A to sem si naivně myslel, že je to jen babskej problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
17.9.19 13:25
@RadimHor píše: Čus, hele prej je to dědičný. Určitě se to dá částečně ovlivnit životním stylem, ale jako ne úplně no. Mám to po máminý straně a musim jako prevenci brát tablety. Doktor mi tvrdil, že po operaci se to vrací, že je lepší to včas udržet a hlídat právě práškama. Beru tady zmiňovanej Detralex a upravil se životosprávu. A zatím dobrý. A to sem si naivně myslel, že je to jen babskej problém.

Muzu se zeptat, jak sis upravil zivotospravu? Ja nemuzu rict, ze bych jedla nezdrave…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.9.19 09:11

@Adrina1 V mym případě nešlo ani tak o jídlo. Ale naučil sem se třeba dělat pohanku. Spíš se aspoň jednou za hoďku zvednu a protáhnu se. Chodim plavat. Sice je to dost trapný, ale na dlouhý cesty si beru punčochy kompresní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
29.9.19 19:20

@RadimHor trapny to neni. Ty kompresni puncochy si taky musim sehnat.. pohanku fakt nedokazu snist :roll: to plavani je super napad :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.9.19 09:03

@Adrina1 Myslim, ze na puncochy snad i prispiva pojistovna. Na ty dlouhy cesty je to pro me fakt dobry, nebo do letadla no. Hele ta pohanka neni tak spatna, ale jako 3 x tydne ji fakt jist nezvladam, ale tak snazim se. A ty beres nejaky leky? Nebo chodis s tim k doktorovi? Urcite by poradil vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
30.9.19 09:23

@RadimHor ja mam zadanku na cevni kliniku v jinem meste. Jenze nevim, kdy se tam dostanu. Mam 2 maly deti a vsichni musi do prace, takze hlidani nehrozi.. Beru detralex a mazu chladivym gelem, ktery posiluje zily a cevy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
30.9.19 09:39

@Adrina1 když jí nedokážeš sníst, tak existuje i žilní čaj. A za sebe můžu doporučit i epsomskou sůl, jednou za týden si udělat jen koupel na nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
30.9.19 09:40

@Adrina1 když jí nedokážeš sníst, tak existuje i žilní čaj. A za sebe můžu doporučit i epsomskou sůl, jednou za týden si udělat jen koupel na nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama