Po císaři - péče o starší dítě

99
3.8.13 10:34

Po císaři - péče o starší dítě

Milé maminky, podělte se, prosím, o své zkušenosti, kdo jste byly v podobné situaci… Mám doma 1,5 roční dítě. Za pár dní mě čeká plánovaný císařský řez (poloha KP). Vzpomínám si, jak jsem byla po první sekci rozlámaná a jak dlouho trvala rekonvalescence. Já musím toho staršího stále zvedat, nosit, hrát si s ním atd. Mám trochu strach, jak to budu po operaci dělat, protože nemám k dispozici babičky, které by se o starší dítě postaraly. Máte někdo podobnou zkušenost? Kdo jste měly také císařský řez a doma další (starší) dítě, jak jste zvládaly péči o děti v šestinedělí (nebo i dále)? Mohly jste třeba po 2-3 týdnech to starší i zvednout (když váží třeba 10kg)? Nebo doporučily byste něco, jak si to nejlépe zorganizovat? Děkuji za vaše zkušenosti a doporučení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
3.8.13 10:37

No nejlepší je asi naučit nezvedat, nenosit :nevim: Pokud chce potulit, tak říct, pojď, sedneme si na gauč, nechat samostatně lézt po schodech, pokud dítě spí v malé postýlce, tak uzpůsobit, aby si do ní vlezlo samo nebo přestěhovat do velké… Je to jen o zvyk. Po císaři jsem neměla, ale stejně jsem měla na ruce většinou mimino, tak jsem nemohla nést ještě staršího

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
3.8.13 10:39

Po druhém císaři jsem se dala dohromady mnohem rychleji, ono to ani jinak nešlo :-D Prostě o starší jsem se postarat musela, tak jsem se jen snažila co nejvíc eliminovat zvedání, nebo to udělat hodně rychle. Do vany a z vany začal dávat tatínek a když nebyl večer doma, tak jsem koupání vynechala. Zkrátka co nejvíc to břicho šetřit a doufat, že bude jizva hodná :-)

Jinak dva týdny po císaři už jsem s dcerou cvičila vojtovku, takže jsem byla v kondici docela rychle :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
3.8.13 10:43

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 17:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
3.8.13 10:44

Ja uz mam teda 4,5 letaka, ale po trech tydnech jsem ho normalne zvedla do naruci a to ma 20kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1850
3.8.13 10:46

Také mám dcery po necelém roce a půl - obě sekcí a bylo to v pohodě. Po druhé sekci bylo hojení a rekonvalescence lepší než po první a po týdnu v porodnici jsem doma už všechno zvládala bez pomoci. Také jsem neměla nikoho, kdo by mi pomáhal. A šlo to ;) A to jsme bydleli ve 2. patře v bytovce, takže každá procházka byla snést dolů miminko a za druhou ruku odvést starší dceru, tahat nahoru nákupy,… to dáš, neboj ;) Neboj se toho předem a všechno bude fajn :palec: A jak psala Gladys, tulit se můžete třeba v sedě nebo v posteli, než budeš zase schopna fungovat na 100%. Jsme ženský a zvládneme víc, než si myslíme ;) Jo a jen tak mimo - druhá sekce se hojila dobře, ale třetí nejlíp ze všech :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13860
3.8.13 10:48

Tak ten třetí týden už jsem ji do té postýlky zvedala, když nebylo zbytí.
A po druhém císaři jsem měla rekonvalescenci podstatně kratší než po prvním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
3.8.13 10:51

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
3.8.13 10:51

Naučila bych, že nenosím :nevim: Syn bude mít 18m až budu mít termín s druhým, první šel sekcí, takže musím počítat i s ní. Už teď ho nezvedám pokaždý, když si zamane, třeba mu řeknu, ať si sedne vedle mě na gauč a pomazlíme se tak. Na židličku si umí sednout sám, vždy si ji i donese, když dělám jídlo. Nají se tak nějak…prostě ho už teď učím, aby byl víc soběstačný. Jinak teda asi týden bude doma manžel..po minulý sekci bysme tu bez něj umřeli, protože jsem se nedokázala bez jeho pomoci ani zvednout z postele :oops: :mrgreen:
Přemýšlím, kdy ho vlastně zvedám…jen když ho dávám do kočáru, do vany a na redukci a do postýlky :lol: A teda koupe a uspává manžel, já jen když je na noční…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
3.8.13 11:06

@tamata
no jo, kdyz ten tvuj ma skoro 3 roky…
ja uz z toho mam taky trochu tezkou hlavu, protoze uz ted mam co delat (20tt) a prcek 11m :roll:
PS: ze jsme mela lip planovat vim :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
3.8.13 11:12

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
3.8.13 12:02

Mám děti 19měs.(13kg) od sebe a syn je hodně nosící. Z, do postýlky, z, do jídelní židličky atd. První týden po porodu byl doma manžel, takže pomáhal, ale na vyndání stehů jsem jela sama s oběma dětma a neměla jsem sebe menší problém( sourozenecký kočár, vyndat z auta nastrkat děti, dojet do nemocnice a zpět). Je tedy fakt, že já málo kdy poslouchám rady doktorů. Oba porody byli sekcí a oba v pohodě zahojené, dokonce jsem na tom byla lépe, než známá která rodila normálně.
Vůbec jsem neomezovala péči o syna, bylo by mi ho líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
3.8.13 12:12

Po císaři nejsem, ale mám teď zákaz zvedat víc než 5 kg. Celý těhotenství. To se teda skoro nedá dodržet. Dceru učím, že nenosím. Židli mám takovou, že vyleze sama, do auta se naučila taky, beru teď víc s sebou golfky, tam taky vleze a nemusí mrčet, že nechce chodit.
Zbývá koupit velká postel. Zbyde vana, ale na koupání je většinou doma manžel, nebo se dát sprchovat ve sprcháči.
Vím, 18 m dítě je přecijen menší, ale spoustu se toho naučí taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692
3.8.13 12:14

Taky mam obe deti sekci, starsimu tehdy byly roky 2,ja uz ani nevim jak jsem to delala:-))je fakt jak pisou holky, ze jsem 2 tydny po porodu byla fit.6 dni jsem byla v porodnici, tyden byl doma tatinek a pak uz to bylo jen na me ty 4 patra denne bez vytahu.to zvladnes, neboj;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
24.10.14 15:23

Ahoj všem,

obnovuji tuto diskuzi a prosím Vás maminky o další zkušenosti. Jsem 3 týdny po druhé sekci a doma mám 20. měsíčního kulíška. Ačkoliv je ted rekonvalescence nesrovnatelně rychlejší než u první sekce, tak se starší dítko pořád bojím vzít. Bohužel na sále při císaři byla komplikace, málem jsem přišla o dělohu, takže je po total rekonstrukci a jsem uvnitř hodně šitá. Zatím jsem se odvážila si ho jen zvednout v sedě na klín a i tak jizvu cítím.

Myslíte, že když ho zvednu, že by to po 3 týdnech mělo už šití vydržet. Rodina dělá co může, ale volno se všem krátí a já bych už ráda fungovala naplno. Vše ostatní v domácnosti i mimčo zvládám v pohodě, jen jedinou věc jsem se neodvážila a to zvednout staršího, má 12 Kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama