Po covidu se zadýchávám, občas cítím srdce

Anonymní
4.6.21 13:20

Po covidu se zadýchávám, občas cítím srdce

Holky, tady budete mít určitě některá zkušenost. Už bych podle dní měla být po covidu, neboli 14 dní od pozitivního testu už to pár dní bude. Bohužel se pořád zadýchávám (přitom jsem ani moc kašel neměla), ale připadá mi to spíš od srdce.
Je to zcela normální stav a prostě to odezní, nebo je lepší to říct dr.? Nechci otravovat zbytečně, vím, že toho mají teď všude víc než dost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26334
4.6.21 13:25

Mě bylo blbě asi dva měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1809
4.6.21 13:26

My měli Covid v listopadu a plíce jak kdybych kouřila 50 cigaret denně. Vyjdu pět schodů a nebo jdu malinko rychleji a buší mi srdce a mám pocit že leknu. Každopádně řekni dr, ja už mám zadanku na plicní a uvidíme, protože já čekala taky až to odezní a už je to 7m a pořád stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 13:27

A ekg nemá smysl eventuálně udělat? Mně to totiž připadá spíš od krevního oběhu než od plic. Ale nevím, protože mi nikdy nic nebývalo.

• Citovat
  • Nahlásit
6545
4.6.21 13:30

Rtg plic a EKG, jinak běžný stav

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8388
4.6.21 13:31

@pikola ježiš nestraš, jámám teprve po covidu tři týdny a přijde mě to, že teprve začínám, nebo spíš pořád že je to stejné..
JInak to co popisuje zakladatelka mám taky, s tím srdcem a taky je to takové nepříjemné, spíš, že člověk se bojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
4.6.21 13:33
@Anonymní píše:
Holky, tady budete mít určitě některá zkušenost. Už bych podle dní měla být po covidu, neboli 14 dní od pozitivního testu už to pár dní bude. Bohužel se pořád zadýchávám (přitom jsem ani moc kašel neměla), ale připadá mi to spíš od srdce.
Je to zcela normální stav a prostě to odezní, nebo je lepší to říct dr.? Nechci otravovat zbytečně, vím, že toho mají teď všude víc než dost.

Moje sestřenka, stejně stará jako já, přišla kvůli covidovému zápalu plic o 25% kapacity plic.

Ale 14 od pozitivního testu bych to neřešila. I doktor ti podle mě řekne, že je to moc brzo. Když jsem měla naposledy chřipku (jakože chřipku, chřipkový virus) zadýchávala jsem se ještě měsíc.

Ovšem pokud se ten stav nezhoršuje! Jestli jo, tak k doktorovi naklusni co nejřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
4.6.21 13:38
@Anonymní píše:
Je to zcela normální stav a prostě to odezní, nebo je lepší to říct dr.? Nechci otravovat zbytečně, vím, že toho mají teď všude víc než dost.

Ty komplikovane pripady se touhle dobou klidne jeste mohou rozjet. Konzultuj s dr. a kdybys mela horecky, tak hned resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16872
4.6.21 13:38

Konzultuj to s praktickým lékařem/kou a hlavně se šetři, kondici začni budovat až budeš v cajku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32127
4.6.21 13:47
@Anonymní píše:

A máš teploty?
Pokud Ti to přijde nějaké špatné, tak k doktorovi, bývají i ty záněty srdce z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26334
4.6.21 13:56
@Janasas píše:
@pikola ježiš nestraš, jámám teprve po covidu tři týdny a přijde mě to, že teprve začínám, nebo spíš pořád že je to stejné..
JInak to co popisuje zakladatelka mám taky, s tím srdcem a taky je to takové nepříjemné, spíš, že člověk se bojí

Mě se dlouho vracela chuť a čich, unavená jsem byla taky dost dlouho a už si to ani přesně nepamatuju. Ale měla jsem pořád takový divný pocit v nose

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 13:57

@free333 Mám tak 37,1, max. 37,2. Na to dr. říkala, že může být delší dobu, kdydně dva měsíce, že lidi měli až ke 38.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 13:58

@pikola Tak chuť jsem neztratila a čich se mi vrátil po asi 5 dnech, ale ne v takové intenzitě. Třeba normálně cítím provoněný vzduch, když kvete šeřík, teď musím ten květ si strčit a6 do nosu, abych to cítila. Ale aspoň že tak. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2626
4.6.21 14:04

Já měla covidový zápal plic v březnu. V dubnu jsem volala Dr., že se zadýchávám, a on mi řekl, že ať počkám, že pokud se stav nezlepší do 10 týdnů od pozitivního testu, tak teprve pak se to bude řešit. Stav se zlepšil, ale není to 100%. Koncem června půjdu na kontrolní rtg po 3 měsících od prvního rtg…tak uvidím co tam, případne pak na plicní. Na tom rtg. v březnu hned po covidu jsem měla i zprávu, že srdce má normální tvar a velikost, tak to je snad v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
4.6.21 15:09

Já jsem po covidu půl roku. dýchání je na houby a bolesti na hrudi mám také pořád. Ale jsem astmatik a měla jsem covidový zápal plic, i když jsem tedy hospitalizovaná nebyla, ale RTG to potvrdil. Snad se to ještě nějak změní k lepšímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat