Po deseti letech dědictví nebo dluh?

Anonymní
24.10.19 20:14

Po deseti letech dědictví nebo dluh?

Zdravím. Dnes se mi stala zvláštní věc. Došel mi dopis, ale o to nejde. Otec je už 10 let po smrti, bohužel jsem mu tenkrát nemohla přijít na pohřeb. Došel dopis něco v tom smyslu, že jeho bratr uhradil 3.943 € za pohřeb. Pak se tam píše něco o dluhu… Ale proč to posílá notář mě? Už je to 10 let a nezdědila jsem ani halíř. Dědictví jsem neodmítla, jen jednoduše žádné nebylo asi. V té době když zemřel jsem měla 9 let. Jsem z toho mimo. Dělám si starost jestli mám něco platit? Žádné číslo účtu tu nikde není, žádný pokyn ani pro odpověď. Jen, že se můžu do 14 dnů odvolat. Nebo budu dědit? Nebo platit?
Z němčiny uz toho dávno neovládám co tenkrát, hodím vám sem fotku. Kdyby této situaci někdo rozuměl, budu velmi vděčná za pomoc! :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
24.10.19 20:15
@Anonymní píše:
Zdravím. Dnes se mi stala zvláštní věc. Došel mi dopis, ale o to nejde. Otec je už 10 let po smrti, bohužel jsem mu tenkrát nemohla přijít na pohřeb. Došel dopis něco v tom smyslu, že jeho bratr uhradil 3.943 € za pohřeb. Pak se tam píše něco o dluhu… Ale proč to posílá notář mě? Už je to 10 let a nezdědila jsem ani halíř. Dědictví jsem neodmítla, jen jednoduše žádné nebylo asi. V té době když zemřel jsem měla 9 let. Jsem z toho mimo. Dělám si starost jestli mám něco platit? Žádné číslo účtu tu nikde není, žádný pokyn ani pro odpověď. Jen, že se můžu do 14 dnů odvolat. Nebo budu dědit? Nebo platit?
Z němčiny uz toho dávno neovládám co tenkrát, hodím vám sem fotku. Kdyby této situaci někdo rozuměl, budu velmi vděčná za pomoc! :nevim:

Napadlo mě, že jeho bratr chce po mě uhradit část pohřebného, ale na to nemá nárok když jsem se nezúčastnila dědictví ne? Resp ani žádné nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
6471
24.10.19 20:22

Jestli dobře rozumím, tak tě jen informují, že otcova pozůstalost byla těch 14 € a že byly přiděleny tvému strýci, protože uhradil pohřeb ve výši těch necelých 4000€. Tohle by měl být závěr dědictví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 20:24
@Aduš8 píše:
Jestli dobře rozumím, tak tě jen informují, že otcova pozůstalost byla těch 14 € a že byly přiděleny tvému strýci, protože uhradil pohřeb ve výši těch necelých 4000€. Tohle by měl být závěr dědictví

Aha to by dávalo aj smysl.. Proč mi to nedošlo? Zřejmě to tak bude. Děkuji si šikovná :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama