Po druhém porodu nejsem se sebou spokojená

Lo
6236
13.5.21 20:28

Po druhém porodu nejsem se sebou spokojená

Dobrý večer. Mám 7 měsíců po druhém porodu a vraceni se do formy, je opravdu obtížné. Po prvním porodu to šlo raz dva a měla jsem ještě méně kg než před těhotenstvím. Po druhém porodu se kila nějak sekla a nehnu s tím :nevim: Nevim, jestli je to už věkem, je mi 35. Neprejidam se, celý den jsem v pohybu. Měřím 160 cm, k porodu jsem šla s 83 kg 8o Teď, po 7mi měsících mám 68 kg a seklo se to :zed: Nejde mi více shodit. Nemáte někdo zkušenosti, že po druhém porodu to bylo taky tak? Prosím i o tipy, jak ještě zhubnout víc. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2796
13.5.21 20:54

Já mám teda o trochu víc jak počáteční tak konečnou váhu, ale zkušenost stejná. Po prvním dítěti to šlo krásně a měla jsem méně než před těhotenstvím, po druhém to už nějak nejde, a co jsem přestala kojit tak to jde ještě i nahoru :-(
Přikládám to věku, a tomu, že mít dvě děti je víc únavné, tělo dělá zásoby, málo spánku, není čas se najíst pravidelně, cvičit, pak zase zhltnu něco sladkého když na chvíli oba usnou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
13.5.21 21:05

U mě to bylo to samé, po prvním porodu kila sla dolu sama, po dalších porodech to bylo složitější - stres jsem resila jídlem - vyloženě jsem se prezirala. Jedine, co mi pomohlo a pomáhá je prerusovany pust. Ale s nim bych v tvém případě začala, až budeš mít dítko starší - aspon rocni nebo 1,5 :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2346
13.5.21 21:06

Jo, uplne stejne. Poprve do roka vse dole a podruhe se me par kil navic drzi i 3 roky po porodu. Zaprve citim, ze se telo vic zmenilo-rozsirilo na nekterych mistech a za druhe s 2 detmi uz jsem nemohla podnikat dlouhe rychle prochazky s kocarkem jako kdyz mel clovek jedno dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2085
13.5.21 21:17

Ne teda krásné nic dolů nešlo. Přibrala jsem 34 kg, drželo se to dokud jsem nezačala něco dělat, pak jsem zhubla cca 12kg za necelé 3 měsíce. Ale byla potřeba jídelníček na míru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
13.5.21 21:23

Já mám taky ten problém a myslím, ze i ten věk hraje svou roli. První ve 24, druhé teď 33… no je to rozdíl :oops: oproti startovací váze mám sice stejně jako v období po prvním porodu, ovšem startovací váha je o 10 kilo vyšší :nevim: :oops: :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
13.5.21 21:28

Jíst třikrát denně, pohyb a nic kolem nezobat. To „ochutnávání“ během dne je nejhorší. Člověk si říká, jak nic nesnědl, ale když si to ke konci dne napíše na papír, dá to kalorií jako 1 oběd. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64243
13.5.21 21:47

Po druhém to byla pohoda, chodila jsem běhat a bruslit s kočárem :mrgreen: plus tančit s prckem v šátku.. Po třetím už to svistelo dolů moc rychle, takže zdravotní problémy.. Nejhorší bylo shodit u prvního :think: ale každé tělo je jiné. Já se teď bála, pac věk 38 a šlo to fakt až moc rychle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
13.5.21 21:51

Tady se zahackuju a doufam, ze se dozvim neco uzitecneho!

Prvni ve 20, po porodu to celkem i slo, i kdyz jsem nekojila, a to jsem nic extra nedelala, zivotospravu nemenila…

Ted v 31 druhe a teda :zed: startovaci vaha 55kg, dostala jsem se na nejakych 78, behem sestinedeli 69 a ted 3,5m po porodu mam 74 :pocitac: a to kojim. Tesila jsem se, ze kojenim to pujde samo, haha :? vubec nevim, co s tim budu delat. Ale hrozne mi to nici zada, klouby, nez nekam dojdi, jsem cela mokra. Citim se fakt priserne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2475
13.5.21 22:27

Taky mám po 2.porodu a u obou stejná zkušenost, kojením Ani gram dolů.. Vážila jsem se den po porodu, poté jsem pořád kojila, vyměnila limonády za vodu, poslední jídlo bylo do 19, v těhotenství jsem jedla i v noci, začala jsem jist zdravěji a pak jsem se zvážila, když mel malý 8 měsíců a váha stejná jako po porodu.. Tak jsem s tím začala něco dělat, hodně změnila stravu a jde to hodně pomalu, za 3 měsíce jsem dala dolů 9,5 kg, jako bezdětna jsem neměla problém dát dolů 7-8 kg za měsíc, teď to jde prostě těžce.. Nevím, zda věk, ale podle mě tomu brání to kojení, kdy si tělo chrání svou váhu 🤔 Chce to prostě trpělivost a dát do toho vše.. Já teď do září režim měnit nebudu, nyní jedu LC + IF, uvidím, jak na tom pak budu, cíl byl 20 kg naa mou váhu před dětmi, tak mi ještě 10,5 kg chybí.. Od podzimu bych pak chtěla zařadit více sportu a silový trénink, případně ještě pritvrdit v té stravě.. A snad to půjde, do práce se zatím nevracím, tak nějaký čas ještě mám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
13.5.21 23:00

Mám děti rok a půl po sobě, po prvním porodu jsem stihla shodit to co jsem nabrala a zas jsem byla těhotná :lol: podruhé jsem nabrala ještě víc a shodila jsem to zase, ale bylo to tedy mnohem víc vydřené než poprvé. Ale jde to, jen jsem se na to musela mnohem víc soustředit. Tak držím pěsti, ať se ti váha zase rozhýbe, ale ani tak to není žádná tragédie :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
14.5.21 08:59

@Lo Mam to podobne - ted se snazim drzet prerusovany pust (8 hod. jim, 16 hod. nejim) - pomohlo to i kamaradce. I po par dnech uz se mensi bricho a da se docela vydrzet, obzvlast v lete. No a pak jeste cviceni na diastazu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
19.5.21 14:32

Tak to jste ještě šťastné ženy… Já jsem otěhotněla a měla 60 kg po prvním těhotenství jsem přibrala 27kg po porodu jsem měla 85 zhubla jsem asi jen 5 kg nešlo to dolů otěhotněla jsem znova plánované a u porodu jsem měla 106kg!!! Po porodu 103,8 je to 6 měsíců od porodu zhubla jsem 13 kg mám nyní 90 a nejde to vůbec dolů :nevim: pohyb je dost složitý s dvou letym nemůžu praktikovat ani rychlou chůzi a je mi opravdu do breku při každém pohledu do zrcadla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2475
20.5.21 00:32
@Paliska píše:
Tak to jste ještě šťastné ženy… Já jsem otěhotněla a měla 60 kg po prvním těhotenství jsem přibrala 27kg po porodu jsem měla 85 zhubla jsem asi jen 5 kg nešlo to dolů otěhotněla jsem znova plánované a u porodu jsem měla 106kg!!! Po porodu 103,8 je to 6 měsíců od porodu zhubla jsem 13 kg mám nyní 90 a nejde to vůbec dolů :nevim: pohyb je dost složitý s dvou letym nemůžu praktikovat ani rychlou chůzi a je mi opravdu do breku při každém pohledu do zrcadla

Jo, ten pohyb s těmi malými dětmi prostě nejde, musíš tak cílit na stravu a být hodně trpělivá, držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat