Reklama

Po dvojčatech třetí, ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 13:05
Po dvojčatech třetí, ano nebo ne?

Ahoj všem, vím že tuhle věc si musíme rozhodnout sami s manželem, ale tak nějak mě zajímá i názor jiných lidí, proto zakládám tohle téma.
Máme 4,5 letá dvojčata, já vždycky chtěla velkou rodinu. Jelikož dvojčata se narodila předčasně a po porodu měli velké problémy, byly začátky opravdu krušné. Malá miminka jsem si skoro vůbec neužila, neustále jsme běhali po doktorech, rehabilitacích atd. Náročné to bylo i ve vztahu - přiznávám, že být doma na rodičovské mě trochu ubíjelo, jsem hodně akční člověk, občas jsme se kvůli tomu s manželem hádali - zpětně vidím, že mi to všechno tak trochu lezlo na mozek :mrgreen:. S mým nástupem zpět do práce se to zase srovnalo a já jsem teď opravdu spokojená. Tohle období, kdy jsou děti už větší si náramně užívám. Můžu si dovolit ten luxus pracovat na zkrácený úvazek, práce mě baví. Těším se, že zase začínáme cestovat, že jsem zase finančně nezávislá, můžu s kamarádkama vyrazit na vínko nebo s manželem na víkend bez dětí.
Tak nějak jsem už počítala s tím, že zůstaneme jen u 2 dětí. Manžel ale nedávno přišel, že za rok dva by chtěl ještě benjamínka. Nejdřív jsem mu řekla, že se zbláznil. Jedna z prvních věcí, co mě napadla, byla, že bysme museli koupit větší auto :lol: A co kdyby to byla znovu dvojčata? To bych už nedala. Ale čím víc nad tím přemýšlím…? Moc by mě lákalo užít si tu pohodu s jedním miminkem, zažít přirozený porod se vším, co k němu patří. A pořád je tu moje představa velké rodiny. Navíc ty hormony už se zase nějak začínají ozývat. Je mi jen lehce přes 30 a mezi kamarádkami je to teď jedna těhule za druhou.
S bydlením a financema problém není, máme dům - sice na hypotéku, ale splácíme bez problémů. Finančně by rodina výpadek mého příjmu sice pocítila, museli bysme se opět uskromnit, ale hlady bysme nebyli :) Navíc manžel v práci teď změnil pozici a i finančně si postupně celkem slušně polepší. Já bych se v práci na nějaké občasné výpomoci během rodičovské určitě také domluvila.
Tak jsem si to všechno - i pro sebe - pěkně shrnula a teď „baby raďte“ :mrgreen:
Omluva za anonym, ale jistě pochopíte. K.

Reklama

Reakce:

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 18.01.18 13:13

Byla jsem v podobne situaci… ja teda mam skorodvojcata (14mes od sebe)… no touha me dohnala :lol: Ted jim je 6 a 5 let + mame 8mi mesicni mimino. Obcas si rikam, jestli sem to mela za potrebi :lol: ale pak kdyz vidim jak oba mimouse pusinkujou a milujou, tak sem rada… a taky jsem si az ted to mimco trosku uzila. Prvni dite byli neplanovane a ja prvorodicka vyklepnuta z kazde blbosti, druhe mimco mam jen v mlze ( matky skorodvojcat chapou) a az ted s nejmladsim sem si to tak nejak hezky prozila-prozivam… mozna je to i tim, ze mame fakt hodny mimco za odmenu :srdce: 8o

R2
Závislačka 3603 příspěvků 18.01.18 13:15

Já vždycky chtěla velkou rodinu po narození dvojčat, které se narodili předčasně, taky měli spousty problemů po narození, spousty doktorů, náš plán to nezměnilo, a dva roky po tom se narodil benjaminek, občas je to náročné, u vás by to bylo už daleko více v pohodě, když jsou už dvojčata větší, ale to si musíte rozmyslet sami, jestli se vám znova celý ten kolotoč chce znova absolvovat, já to chtěla radši při jednom ;)

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 18.01.18 13:22

Jsem na tom podobně jako @Agrion Skorodvojčata o 14 měsíců od sebe a teď čerstvé měsíční miminko. Jsou od sebe 5 a 4 roky. Zatím je to fajn, člověk si to miminko fakt může užít, u prvního jsem byla ze všeho vyplesklá, teď jsem mnohem víc v klidu.
Já se teda nevracela do práce, při rodičovské jsem sice pořád něco málo dělala, ale poslední měsíce jsem byla jen doma. Musíš zvážit, jestli chceš z toho už relativně svobodného života zase vyskočit. Já si teď na to omezení zase zvykám a docela se těším, až bude mimino větší a budeme moct zkusit lahvičku, abych aspoň výjimečně mohla někam pryč bez něj. Ale moc jsem třeťátko chtěla, tak si holt musím zvyknout.

beruska9
Extra třída :D 10629 příspěvků 18.01.18 13:45

Cetla jsem jednu hezkou vetu - jediny opravdu dobry duvod mit dalsi dite je, ze chcete dalsi dite. To ostatni je hezke, ale jsou to spis umoznujici podminky, nez duvod. A byt tebou, moc se neupinam na prirozeny porod a uzivani si pohody s jednim miminkem, i pri jednom je moznost cisare docela slusna a jedno mimino nemuai byt jednodussi…ka­maradka mela po dvojkach dalsi mimco a rikala, ze to byl docela zahul, maly mel fakt drsnou koliku, takze 3 mesice neustaleho revu a noseni…ze si taky myslela, jak bude po dvojcatech vysmata, a ono nic…tak abys nebyla nemile prekvapena ;)

Bella13
Kecalka 223 příspěvků 18.01.18 13:58

Mám skoro „trojčata“ - dvojčata 3,5 let a malou 2 roky. Teď šla dvojčata do školky a já si užívám luxus mateřské dovolené. Vřele doporučuji. Třetí je moje prďola, už i to kojení bylo po dvojčatech super. Prostě byla jen jedna.

Monchichik
Závislačka 4685 příspěvků 18.01.18 15:14

Měla jsem též skorodvojčata / 11 měsíců od sebe/. Třetí byl až po 13 letech a užila jsem si ho maximálně, takže za mě ano :D

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 20.01.18 20:45

Dle mého skromého názoru budeš spíš litovat toho, že jste další dítě neměli, než toho, že jste ho měli. Máme 11 dětí s malými věkovými rozdíly (1. dítko 02/04 a 11. dítko 06/17 - z toho jednou dvojčata), a to jenom proto, že jsme to tak chtěli a chceme ;) Dodnes jsem moc nepochopila ptaní se na netu, jestli máte či nemáte mít další dítě. Je to váš život ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >