Po jaké době by se měl vztah vyvinout?

Anonymní
15.12.19 17:03

Po jaké době by se měl vztah vyvinout?

Je mi 21 a s o čtyři roky starším přítelem jsem už 6 let. Poslední tři roky spolu i bydlíme, oba studujeme vysokou školu. Problém je, že mi po těch 6 letech přijde, že je pořád všechno tak nějak stejné… Mám takovou teorii, že po určité době se ve vztahu musí něco změnit, aby neuvadl. Děti chci mít až po magisterském studiu (takže ve 25-26 letech), čímž nám zbývá svatba. Jenže přítel se ženit nechce do té doby, dokud nebude chtít děti (ty naštěstí chceme zhruba stejně). Já jsem z toho nešťastná, protože mi přijde, že už by se po takové době něco změnit mělo a zároveň ho k svatbě nutit nechci (on by se ani nutit nenechal). Vím, že pro některé lidi je svatba třeba ve 22 moc brzo, ale svatba po 7 letech vztahu rozhodně brzo není. Moc nevím, co si počít, ten stereotyp mě svým způsobem ubíjí. Je tady někdo, kdo měl taky dlouhodobý vztah už od tak mladého věku? Jak jste to zvládali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2898
15.12.19 17:11

Jo, ja to takhle mela, vztah od 15. V mych 22 letech to krachlo. Bylo to proste prechozene bez jakehokoliv posunu a navic jak jsem dospela, tak jsem zjistila, ze mame oba trosku odlisne predstavy o zivote, ikdyz to byl jinak moc fajn chlap, takze jsme si sli kazdy svou cestou a ja toho nikdy nelitovala, ale byl to smutny konec po tolika letech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
15.12.19 17:25

Bratranec chodil s bývalou od jejích 16, ona to měla asi stejně jako ty, když už jim dogázel dech, tak udělala nějakou změnu. Takhle se během 10 let asi 4× stěhovali a mezitím ještě svatbu v 23 letech nevěsty.
Stěhovali se 3× do bytů podobné velikosti, defakto je ta netrpělivost stála na poplatcích kancelářím nebo daních cca 500 tisíc.
Změnu největší-dítě neustáli.
V těch všech akcích se nějak ztratilo to, že se k sobě v podstatě nehodí a oba jsou dost komplikované osobnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6644
15.12.19 17:36

Kdyz se nudis uz ted mas nejvyssi cas ho vymenit! A to si predstav tu nudu s nim pokud se vezmete a budete spolu bydlet dalsich 30let :nevim: Dite ted nechces, tak krom nevery o ktere mu pak reknes me nenapada nic, co by mohlo tvuj prvni vztah okorenit. Jo jo, ceka te s nim uz jen nuda az do konce tvych dnu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
15.12.19 17:48

Já začala s tehdy ještě přítelem v našich 15 letech. V 19 jsem šla na VŠ do jiného města a přestěhovala jsem se tam, když nám bylo 21, tak si našel v tom městě práci a začali jsme spolu bydlet. V 23 zásnuby, v 24 koupě bytu, v 25 svatba. Máš pravdu, že vztah se musí pořád hýbat. My neustále něco plánujeme a to je myslím si ve vztahu dost důležité (obzvlášť když začnete spolu brzo). kdysi mi kamarád řekl, že vztah často vyhoří, když pár nemá co plánovat a budovat. Proto se prý lidi rozvádí jakmile dokončí stavbu domu nebo si nerozumí jakmile jim odrostou děti. Něco na tom asi bude :think:
Zkuste třeba plánovat dovču nebo vylepšení bytu. Já třeba plánuju i sama ve svým životě tolik věcí, že nemám čas řešit, jestli se ve vztahu nudím nebo ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
15.12.19 18:15

Taky si myslim, ze ten pohyb ve vztahu pomaha. Jako jsou lidi, co to nejak ustoji i bez toho, ale urcite je lepsi, kdyz se neco deje. Tak nemusi to bejt jen svatba, co nejaky spolecny konicek - napr. chodit spolu tancit a tak podobne, cokoliv…Proste nejaky jiny motor. Jinak me trosku zarazilo, ze svatba az s detma. Jakoze musis byt napred tehotna, nebo az se zacnete snazit? Ono to totiz taky nemusi uplne jit a pak by te opustil? Trosku zvlastni smysleni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5767
15.12.19 18:28

U nás se to vyvíjelo každou chvíli - po 3 letech svatba, po dalších dvou první dítě, pak druhé, potom pro změnu do práce, po pár letech třetí dítko. Po té zase do práce, tam nuda, takže hledání nové práce a následně nástup do ní…
Já ty změny v životě potřebuju, potřebuju se pořád na něco těšit a mít nějakou životní motivaci. Teď už děti jenom porostou, ve vztahu se taky už asi nic moc měnít nebude, tak nezbývá, než se pomalu smiřovat se stereotypem.
Ale naprosto tě chápu, taky se potřebuju pořád někam „posunovat“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4062
15.12.19 18:30

S manželem jsem se nikdy nenudila. Jsme spolu letos 15 let a dítě se svatbou přišlo loni. Také jsme spolu od puberty. Vztah je přechozený pouze tehdy, když ho přechodit necháte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 18:37

Začněte třeba pejskem, nebo jiným zvířetem. Znám hodně lidí, co to vzali takhle. Nejdřív společné bydlení, pes, svatba, stavba domu, dítě. Nebo jinak, ale tu potřebu vývoje chápu. Taky potřebuju, aby jsme se posouvali a budovali :) i to zvíře je takový osvěžení, už máte něco společného, o co je třeba zodpovědně pečovat a přináší to nové zážitky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 19:52

Úplně tě chápu, bude mi 21, vztah mám od 16, přítel má 23. Necelé 3 roky jsme se spolu vídali jen o víkendech, pak jsem se přestěhovala do Prahy kvůli VŠ, on bydlí ještě u rodičů, se mnou na bytě je cca 4× týdně. Už nějakou dobu cítím, že bych potřebovala vztah posunout dál, že už mě nebaví pořád takhle „randit“ po skoro 5 letech.. Chtěli bychom si sehnat společně bydlení a někam to zase posunout. Je fakt, že pes je taky fajn, ke svému starému jsem si teď pořídila před půl rokem štěně, pojali jsme to tak, že to bude nás obou, oba se budeme starat a je fakt, že ten vztah dostal zase trochu jinou energii :)

• Citovat
  • Nahlásit
394
15.12.19 20:25

Kvůli krizi si dělat svatbu nebo pořizovat děti není dobrý problém. Moje kamarádka se teďka v podobném věku jako ty vzala (ještě mladší) a nebyl to podle mě úplně dobrý nápad… Tak jak myslíš, no. Třeba brát v úvahu, že postupem času se lidi prostě mění :cert:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 21:24

My byli spolu od 16. V mych 21 svatba, ve 23 vlastni bydlení, zatim bez deti…ve 25 letech rozvod-nasel si milenku. Po pul roce pocali dcerku :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
10940
15.12.19 23:17
@Anonymní píše:
Je mi 21 a s o čtyři roky starším přítelem jsem už 6 let. Poslední tři roky spolu i bydlíme, oba studujeme vysokou školu. Problém je, že mi po těch 6 letech přijde, že je pořád všechno tak nějak stejné… Mám takovou teorii, že po určité době se ve vztahu musí něco změnit, aby neuvadl. Děti chci mít až po magisterském studiu (takže ve 25-26 letech), čímž nám zbývá svatba. Jenže přítel se ženit nechce do té doby, dokud nebude chtít děti(ty naštěstí chceme zhruba stejně). Já jsem z toho nešťastná, protože mi přijde, že už by se po takové době něco změnit mělo a zároveň ho k svatbě nutit nechci (on by se ani nutit nenechal). Vím, že pro některé lidi je svatba třeba ve 22 moc brzo, ale svatba po 7 letech vztahu rozhodně brzo není. Moc nevím, co si počít, ten stereotyp mě svým způsobem ubíjí. Je tady někdo, kdo měl taky dlouhodobý vztah už od tak mladého věku? Jak jste to zvládali?

Přijde mi, že si tím vztahem není jistý, takže se nechce ženit, dokud k tomu nebude vážný důvod (děti) - radši, kdyby to mezitím krachlo, ať je to jenom rozchod a ne rozvod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat