Po jaké době lze u miminka změnit pediatra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
rtggirl
Nováček 4 příspěvky 19.08.18 23:18
Po jaké době lze u miminka měnit pediatra?

Ahoj :) nevím jestli někdo máte podobný problém, ale zajímal by mě váš názor. Chystám se rodit ve svém rodném městě a šestinedělí strávit u rodičů, poté se s přítelem vrátit zpět do Prahy, kde bydlíme. A teď nevím, jak zařídit pediatra pro miminko, jestli jednoho u rodičů a potom přestoupit k jinému do Prahy, ale nevím jestli neexistuje nějaká lhůta na přestup. Města jsou od sebe hodně vzdálená, takže dojíždět je problematické. Děkuju za odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
Barissima
Závislačka 3316 příspěvků 19.08.18 23:25

@rtggirl měla jsem to úplně stejně - zaregistrovala jsem se u obou pediatrů s tím, že tomu v místě bydliště jsem řekla, že nastoupíme až po šestinedělí, a tomu v místě pobytu po porodu jsem řekla, že u něj budeme jen cca po dobu šestinedělí, a pak se stěhujeme zpátky domů. Ani jeden s tím neměl problém :-)

 
Luboš P
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 20.08.18 05:40
@Barissima píše:
@rtggirl měla jsem to úplně stejně - zaregistrovala jsem se u obou pediatrů

Zaregistrovaný může být pacient jen u jednoho lékaře, změnit se dá nejdříve za 3 měsíce.

 
-Evka-
Závislačka 3689 příspěvků 20.08.18 06:04

@Luboš P U novorozenců je to jinak.

 
chaela
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 2 inzeráty 20.08.18 06:23

My jsme měnili dětskou doktorku ve 2 měsících syna. Normálně jsem se zaregistrovala k jedné před narozením syna a hned jsem ji řekla, že u ni budeme krátce. Až jsme věděli, kdy se budeme stěhovat, našla jsem si novou lekarku. Na kontrolu po sestinedeli šel syn ještě ke staré, na kontrolu ve 2 měsících už k nové.

 
Luboš P
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 20.08.18 06:28
@-Evka- píše:
@Luboš P U novorozenců je to jinak.

Takže kapitační platbu berou dva lékaři? Možná jsem to napsal špatně a nebylo by potom lepší, napsat jak to je správně? Třeba v jakém termínu se dá lékař měnit, do kdy je dítě novorozenec?

 
-Evka-
Závislačka 3689 příspěvků 20.08.18 07:13

Už si nepamatuji přesně, ale určitě do 3 měsíců (možná i déle) lze pediatra měnit bez toho limitu tří měsíců. Platbu dostane jen jeden lékař.
To, že je dítě nahlášené k lékaři, neznamená, že lékař dostává za něj peníze. To dostane až se k němu přihlásí, tzn. až k němu přejde od bývalého.

A který dostane peníze? Dle mého výpisu z účtu, když jsme přecházeli k jinému, tak ten, který ho má v péči ke konci měsíce. S dětmi jsem třeba přecházela k 30.dni v měsíci a peníze za ten měsíc dostala již nová lékařka a bývalá nic, i když jsem u ní byli až do toho 29 dne v měsíci.

 
mi.anetka
Kecalka 327 příspěvků 20.08.18 07:26

@rtggirl
3 měsíce, my to nedodrželi ale i tak nás nový vzal s tím, že prostě ví, že ty náklady nebude mít proplacené až do těch 3 měsíců věku dítěte. Přešli jsme nějak v půlce měsíce, na tom už nesejde, který den v měsíci.

 
Barissima
Závislačka 3316 příspěvků 20.08.18 08:25

@Luboš P no, my jsme to prostě takhle měli. :-) To už je na pediatrech, jak si to mezi sebou vyřeší. Po třech měsících to rozhodně být nemusí, u obou synů jsem byla šestinedělí u rodičů, pak přejezd domů. Pravděpodobně pediatr v místě trv. bydliště si nás pouze zapsal, aby s námi počítal (je žádaný a nemá skoro místo na další pacienty) a zaregistroval nás do systému až při první oficiální návštěvě. Nicméně otázka zněla jasně - jestli to lze a ano, lze.

 
Luboš P
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 20.08.18 09:22
@Barissima píše:
otázka zněla jasně - jestli to lze a ano, lze.
Nadpis dotazu je: „Po jaké době lze u miminka měnit pediatra?“ Podle mne, si málokdo myslí, že musí být u jednoho lékaře od narození do 19 let. Já v tom dotazu spíše vidím
@rtggirl píše:
ale nevím jestli neexistuje nějaká lhůta na přestup.
 
Barissima
Závislačka 3316 příspěvků 20.08.18 13:40

@Luboš P paní se v příspěvku ptá, jestli může trávit šestinedělí u rodičů (u jednoho pediatra) a pak přestoupit k jinému pediatrovi, až se vrátí domů. Ano, může. Nevím, čemu na dotazu nerozumíte. :nevim:

 
Luboš P
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 20.08.18 14:00
@Barissima píše:
@Luboš P paní se v příspěvku ptá, jestli může trávit šestinedělí u rodičů (u jednoho pediatra) a pak přestoupit k jinému pediatrovi, až se vrátí domů. Ano, může. Nevím, čemu na dotazu nerozumíte. :nevim:

Já jsem napsal: „Zaregistrovaný může být pacient jen u jednoho lékaře, změnit se dá nejdříve za 3 měsíce.“ A myslím, že jsem na dotaz tím odpověděl. A ten lékař u koho je zaregistrován, ten bere kapitační platbu (a když lékař u kterého není pacient zaregistrován, provede úkon v rámci kapitační platby, tak ho udělá zadarmo, proč ne). A jestli ta 3 měsíční lhůta neplatí, tak sem s tím, rád se poučím.

 
Barissima
Závislačka 3316 příspěvků 21.08.18 08:21

@Luboš P nešlo o žádné provedení jednorázového úkonu, prostě jsme cca dva měsíce chodili k pediatrovi v jednom městě, a pak přestoupili k jinému v jiném městě. A silně pochybuju, že to některý z nich dělal zadarmo. Pokud je později nějaká daná lhůta, je to možné, o to jsem se nezajímala, ale jak už tu někdo psal, u miminek je to zřejmě jinak. Moje osobní zkušenost s totožnou situací, jako bude mít @rtggirl je taková, že s tím po domluvě není žádný problém, a to je dle mého podstatné.

 
Luboš P
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 21.08.18 10:51
@Barissima píše:
u miminek je to zřejmě jinak.

Tak hergot, napište už někdo, jak to je. Já nejsem neomylný. Ale diskutovat tímto způsobem (je to jinak, ale já nevím jak) mi přijde na hlavu.

 
-Evka-
Závislačka 3689 příspěvků 21.08.18 14:53

@Luboš P : https://www.modrykonik.cz/…it-pediatra/ třetí příspěvek odshora. Ale stejně si myslím, že podobná diskuse s podobnou informací proběhla i zde na emiminu před pár lety.
Případně napsat na pojišťovnu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >