Reklama

Po kojení brečí, hledá prso, ale přitom jej nechce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 08.02.17 21:26
Po kojení brečí, hledá prso, ale přitom jej nechce

Holky, prosím o radu. Nevím, jak z chování malého (téměř 3 měsíce) poznat, co se mi děje s mlékem - teče moc, teče málo, nebo mi ubývá… Malý zkrátil dobu sání, pije teď cca 5 minut z jednoho prsa - ze začátku pije dlouhými tahy, hlasitě polyká, myslím si, že hltá, pak trochu zpomalí a saje méně intenzivně a ve finále už je to kolotoč - pustí bradavku, odvrátí hlavu, potom ji zase natočí k prsu, bradavku chytí, párkrát krátce podudle, zase ji pustí, odvrátí hlavu, aby následně zase chňapl po prsu, zase podudlal a pustil a takhle už se to opakuje, už sát nezačne. Takže ho od prsa odtáhnu a on začne v tu chvíli řvát… To samé se děje i u druhého prsa, zase ze začátku saje hodně, pak slaběji a pak bradavku střídavě dudle a pouští, pořád dookola, ale když jej od prsa odstavím, tak řve. Vždy fungovalo strčit mu do pusy dudlík, asi jej uklidnilo, že zase něco dudle a brečet přestal. Zhruba poslední týden už to ale nezabírá, dudlík nechce, vyplivuje jej a brečí, uklidní se vždy až po chvíli. Když zkusím zase přiložit k prvnímu prsu, tak stejně nepije, jen střídavě chytá a pouští bradavku, takže o ničem. V noci se to teď v posledních dnech taky hodně zhoršilo, vydrží kratší dobu a budí se na první kojení o hodinu - dvě dříve, než předtím a u prsa už mi neusíná tak, jako dřív. Nebo třeba i usne, ale když mu prso vytáhnu, je do minuty vzhůru a zběsile hledá, natočí se ke mě a žužlá mi prsa pyžamo a chňape, když prso nedostane, tak se začne vztekat, dudlík nechce a vyplivuje, tak mu tedy to prso dám, ale on ho vlastně ani nechce, přicucne se, pustí, přicucne, pustí… :zed: když mu tedy prso zase vezmu, že když nechce, tak nechce, okamžitě zase začne hledat a chňapat ve vzduchu :zed: a tenhle kolotoč se opakuje třeba i dvě hodiny, než se unaví a konečně usne, aby se to zase opakovalo po dalším kojení za 2-3 hodiny :zed: Nevíte holky, co to má znamenat? Ubývá mi mléka a tak jej kojení dostatečně neuspokojí, proto brečí a v noci po kojení neusíná, protože se cítí nenasycený a tak hledá prso, ze kterého ale už nic neteče, proto jej chytá a hned zase pouští? Na poslední kontrole v 9. týdnech (3 týdny zpět) měl váhový přírůstek v pořádku, ale když je po kojení nespokojený, tak nevím, jestli stačí spoléhat jen na to, že přibírá… :? Říkala jsem si, že je možná jen při chuti a že i když už je sytý, tak by chtěl ještě, ale pár dní zpět jsem musela pryč bez nalého a hlídala moje mamka a místo jednoho kojení mu dala nutrilon (bylo to jen jednou, jinak plně kojím, ale byla jsem pryč asi 3 hodiny a malý vyžaduje kojení co 2 h a jinak to bohužel udělat nešlo) a údajně ani vše nevypil, sám rozhodl, že už má dost, přestal pít a byl prý naprosto klidný a spokojený, což se tedy po kojení nestává. Tak já nevím, moje MM už mu nestačí, když vždy po kojení brečí a neustále hledá prso? Jak vůbec poznám, že mi ubývá mléko a bylo by třeba dokrmovat? Nechci, aby byl nespokojený a nevrlý z důvodu, že nikdy nedostane tolik mléka, kolik by potřeboval :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Alkata
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 08.02.17 21:32

Proc by ti mělo ubývat? Bud je nebo neni. Vse mezi tim jsou jen mýty a bláboly. U prsa se evidentně i uklidňuje, takze jej hledá, i kdyz nema hlad. Vztek at se muže kvůli bolení bříška treba. Každopádně vydrž, zlepší se to,

ppalea
Extra třída :D 11984 příspěvků 08.02.17 21:39

Me tedy u druheho taky ubivalo, kolem 5 měsíců mala zacala po kojeni rvat a chtela prso co hodinu. Na kotrole pak nemela temer zadny vahovy prirustek tak jsme museli prejit na sunar. Muze to byt ale jen rustovy sprut, to jsem si myslela i u nas nez jsem zjistila ze nepribira. Kolem tech 3 mesicu byva, tak skus vydrzet.

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 08.02.17 21:42

V ten růstový spurt taky doufám, to by pak po nějaké době přešlo, horší by bylo, kdyby mi fakt ubývalo mléko :(

@Alkata píše:
Proc by ti mělo ubývat? Bud je nebo neni. Vse mezi tim jsou jen mýty a bláboly. U prsa se evidentně i uklidňuje, takze jej hledá, i kdyz nema hlad. Vztek at se muže kvůli bolení bříška treba. Každopádně vydrž, zlepší se to,

Tak některé matky to tak mají, že kojení miminku nestačí, protože mají málo mléka a tak musí dokrmovat, ne? Nemyslím si, že zrovna tohle je mýtus - slabé mléko ano, to vím, že je nesmysl, ale že je mýtus nedostatek mléka? :think:

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 08.02.17 21:50

Může to být klidně hlady (a to může být i spurtem). Pokud už to trvá týden, tak bych zkusila po nakojení z obou prsou dát Nutrilon a uvidíš, jestli ho bude ještě chtít - pak to bylo hladem, nebo nebude chtít - a pak to může být něco jiného, třeba to bolení bříška. Pokud budeš dávat Nutrilon tak ideálně jinou formou než z flašky. A pokud by to bylo hladem, tak můžeš zkusit po kojení prsa stimulovat ještě odsávačkou, aby se zvýšila tvorba mléka.

Chumchalice
Kecalka 145 příspěvků 08.02.17 22:05

Zkus ho zvednout do vertikalni polohy, aby si odrihnul, ale musis ho tak nosit dost dlouho. Nam tohle dost pomohlo a pak se to zlepsilo, naucil se odrihavat sam. Dnes, kdyz pije treba v noci z lahve, tak taky najednou zacne brecet, a pritom tam mliko je… stejne ho musim zvednout, jinak se mu to mliko vraci a asi natahuje nebo co… na rukach se uklidni, odrihne a pak pije dal…zkontroluj jeste, jestli ma pri kojeni mirne zaklonenou hlavicku, to taky pomaha. :palec:

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 08.02.17 22:25
@Chumchalice píše:
Zkus ho zvednout do vertikalni polohy, aby si odrihnul, ale musis ho tak nosit dost dlouho. Nam tohle dost pomohlo a pak se to zlepsilo, naucil se odrihavat sam. Dnes, kdyz pije treba v noci z lahve, tak taky najednou zacne brecet, a pritom tam mliko je… stejne ho musim zvednout, jinak se mu to mliko vraci a asi natahuje nebo co… na rukach se uklidni, odrihne a pak pije dal…zkontroluj jeste, jestli ma pri kojeni mirne zaklonenou hlavicku, to taky pomaha. :palec:

Právě, že posledních pár dní ho ta „odříhovací“ poloha na rameni z nějakého důvodu rozčiluje, nechápu proč :( sice někdy, když po tom kojení řval, tak i na tom rameni byl potom ještě chvíli takový rozmrzelý, ale stačilo zastrčit dudlík, on se uklidnil a pak jsem mu jej zase vytáhla a za chvíli si říhl, ale teď, i když už se po kojení třeba uklidní, ho hodím na rameno a on najednou zase řve a přestane, až když ho zase zpátky položím :? nakojím, brečí, dám ho na odříhnutí a spustí ještě víc, jako by mu to prostě vadilo, nechápu…

3HE
Generální žvanilka 21805 příspěvků 08.02.17 22:29

@Tris123 zkuste nosit v klubíčku místo přes rameno…
viz YOUTUBE

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 08.02.17 22:30
@Lendeš píše:
Může to být klidně hlady (a to může být i spurtem). Pokud už to trvá týden, tak bych zkusila po nakojení z obou prsou dát Nutrilon a uvidíš, jestli ho bude ještě chtít - pak to bylo hladem, nebo nebude chtít - a pak to může být něco jiného, třeba to bolení bříška. Pokud budeš dávat Nutrilon tak ideálně jinou formou než z flašky. A pokud by to bylo hladem, tak můžeš zkusit po kojení prsa stimulovat ještě odsávačkou, aby se zvýšila tvorba mléka.

Určitě by ho chtěl. On mi přijde fakt hrozně „žravý“, občas v pauzách mezi kojením odsaji mléko a pak po kojení mu jej dám (dáváme mu jej stříkačkou s cévkou přes prst) obvykle je to tak těch 40 ml (moc se mi odsávání nedaří) které po kojení z obou prsou úplně hltavě vypije a stejně pak brečí, když dopije, že už nemá :? Tak fakt nevím, co si myslet, když tehdy té mojí mamce nevypil ani těch 120 ml UM a byl spokojený a najezený, ale u mě je schopný vypít oba prsa, 40 ml odsátého mléka a ještě potom brečet :?

Chumchalice
Kecalka 145 příspěvků 08.02.17 22:32

Tak treba mu fakt vadi to samotne mlicko a boli ho brisko. Existuji takove kapky pro mimi na stepeni laktozy Coliprev…jinak teda nevim… :think:

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 08.02.17 22:33
@3HE píše:
@Tris123 zkuste nosit v klubíčku místo přes rameno…
viz YOUTUBE

Klubíčko se mu moc líbí, kolikrát brečí a tahle poloha ho uklidní, je ale celkem blinkací a ublinkává si i po delší době od kojení, obzvlášť právě při téhle poloze, takže se bojím jej tak polohovat bezprostředně po kojení :?

svatecnice
Kelišová 5998 příspěvků 08.02.17 22:50

@Tris123 co zkusit na chvilku tygra na odrihnuti? Já to tak dělám, když se na rameni nic nedeje a tygr zafunguje (nebo ta manipulace rameno/tygr/ra­meno). Navíc se v tygrovi i kdyztak vyprdi

3HE
Generální žvanilka 21805 příspěvků 09.02.17 09:24

Zkuste koupit kapky babycalm a davat nekolik dni pred kazdym kojenim… Predtim prdiky nebyly…ted byt mohou… Traveni ditete se meni… Zmenil se i zpusob, jak pije… Zkraceni saci doby nemusi svedcit o ubytku mleka…ale o zdokonaleni saciho reflexu…proste uz to umi rychle…

Zrusila bych dudlik… Koupila nositko kibi nebo manducu a uspavala bycht v nem…a nosila bych vecchvilich nepohody… Ditev nem je vecstejne poloze jako v brisku a slysi srdicko maminky… Nam tohle hodne pomohlo. A nebo satek nosici.

Kojit co hodinu jste zkousela? Navysila by se tim laktace… A hlavne kojit vzdy z obou prsou. Muze to byt spurt nebo laktačni krize. Oboji sebodboura castejsim kojenim nez na ktere prsa bylavzvykla.

Mam znamou, ktera kojila co hodinu vzdy z obou prsou- dite to tak chtwlo… Trvalo mu t vzdy jen chvili.. A mel v sesti mesicich 9kg

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 09.02.17 10:51
@3HE píše:
Zkuste koupit kapky babycalm a davat nekolik dni pred kazdym kojenim… Predtim prdiky nebyly…ted byt mohou… Traveni ditete se meni… Zmenil se i zpusob, jak pije… Zkraceni saci doby nemusi svedcit o ubytku mleka…ale o zdokonaleni saciho reflexu…proste uz to umi rychle…

Zrusila bych dudlik… Koupila nositko kibi nebo manducu a uspavala bycht v nem…a nosila bych vecchvilich nepohody… Ditev nem je vecstejne poloze jako v brisku a slysi srdicko maminky… Nam tohle hodne pomohlo. A nebo satek nosici.

Kojit co hodinu jste zkousela? Navysila by se tim laktace… A hlavne kojit vzdy z obou prsou. Muze to byt spurt nebo laktačni krize. Oboji sebodboura castejsim kojenim nez na ktere prsa bylavzvykla.

Mam znamou, ktera kojila co hodinu vzdy z obou prsou- dite to tak chtwlo… Trvalo mu t vzdy jen chvili.. A mel v sesti mesicich 9kg

Jsem kontaktní a malého nosím už téměř od začátku :) právě v šátku nebo nosítku mi vždy usne a spí tak tu hodinku, jinak by mi spal akorát na rukou a já bych nemohla dělat nic, normálně mi jinak nepospí. Kapky bych mohla zkusit, jestli se to nezlepší.
Jinak někdy ho kojím po hodině, když je nevrlý, ale přijde mi, že se mi do té doby ještě nestihne utvořit dost mléka a tak to malého akorát naštve :? Navíc si moc neumím představit normálně fungovat, pokud bych musela kojit co hodinu, to by se pak nedalo ani jít na delší procházku, nebo jet někam na návštěvu :?

KatieIsabellaSimek
Povídálka 22 příspěvků 13.02.17 07:32

Já tedka řešila tentýž problém. Můj 7 měsíční syn doposud kojený + zeleninka k obědu. U kojení se mi začal chovat úplně stejně a ted mi dokonce začal ubývat na váze. Pediatrička mi řekla, že ztrácím mléko. Dostali jsme tedy Neocate Infant a ted se třetí den snažíme převést - zatím nám to tedy moc nejde.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama